Krasnystaw małżeństwa 1925

Parafia Krasnystaw – księga małżeństw – 1925

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

l.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Andrzejkowicz Maksymiljan

Müller z Gulińskich Katarzyna Elżbieta

116

2

Antoniak Jan

Szuran Anna

111

3

Antoniak Jan

Tkaczyk z Romańczuków Zofja

80

4

Andruszak Michał

Rosołowska Teofila

49

5

Borys Łukasz

Marucha Katarzyna

100

6

Bielesza Józef

Tałanda Ludwika

65

7

Błędkowski Franciszek

Paczosa Władysława

7

8

Bodjo Franciszek

Frącek Franciszka

37

9

Bożko Stanisław

Gmiter Wiktorja

54

10

Bożko Jan

Bereza Józefa

72

11

Burzak Feliks

Franaszczak Anna

43

12

Chabior Kasper

Grudzińska Zofja

46

13

Chadaj Józef

Szewczyk Stefanja

99

14

Chmielewski Józef

Pomarańska Julja

29

15

Chomczyński Władysław

Mazurek Rozalja

21

16

Czerniak Adam

Dobosz Zofja

22

17

Dąbrowski Zygmunt Walenty

Ziemska Irena

78

18

Dobosz Jan

Staszczak Katarzyna

84

19

Domański Michał

Kura Juljanna

112

20

Drzazga Stanisław

Fedoruk Paulina

33

21

Dudek Michał

Wożakowska z Sędłaków Rozalja

104

22

Dulniak Andrzej

Jarzębska Natalja

68

23

Duniewicz Stefan

Stefańska Marjanna

82

24

Dziedzic Jan

Karauda Wiktorja

24

25

Fedorowicz Jan Tadeusz

Sykuła Katarzyna

30

26

Gąsiorowski Leon

Jarosz Rozalja

38

27

Głowacki Józef

Książek Franciszka

1

28

Grabowski Wincenty

Kamieniecka Katarzyna

2

29

Grudziński Stanisław

Zakrzewska Antonina

12

30

Guz Maksym

Rogowska Agata

91

31

Halczak Stanisław

Sokół Wiktorja

50

32

Jakubiec Franciszek

Rękas Antonina

97

33

Jaśniuk Michał

Sędzicka Zofja

48

34

Karwat Józef

Kostrzanowska Agata

53

35

Kijko Włodzimierz

Chłopek Petronela

63

36

Kiszczak Jan

Wojcik Marjanna

92

37

Kliszcz Michał

Marczewska z Pastuszaków Agnieszka

69

38

Kłos Dominik

Sochacka z Kurków Marjanna

13

39

Kmieć Stanisław

Kamińska Marja

16

40

Knap Stanisław

Kuźmicka Marjanna

62

41

Korczyński Wojciech

Kostrzanowska Marjanna

87

42

Korszla Łukasz

Czuba Katarzyna

57

43

Kot Stanisław, chor.

Stołecka Helena Teodora

27

44

Kowalczyk Józef

Bereza Anna

64

45

Kowiński Józef

Szuryga Tekla

14

46

Krawczuk Ignacy

Nowak Janina

96

47

Krupa Jan

Strąk Zofja

25

48

Kruszewski Stanisław Albin

Strzelecka Antonina

108

49

Kuchno vel Kuchnowski Stanisław

Iłowiecka Anna

52

50

Kura Jan

Bereza Antonina

5

51

Kurzak Walenty

Bojarska Antonina

110

52

Laskowski Stanisław

Miszczak Zofja

85

53

Lewandowski Edward

Perestaj Agata

113

54

Lesiczka Michał

Wróblewska Pelagja

79

55

Lisowski Wojciech

Fabjańska Marja

107

56

Listowski Adam

Godlewska Kazimiera

81

57

Litwin Bolesław

Dobosz z Kurów Katarzyna

36

58

Ludwiński Jan

Kłosińska Janina

73

59

Majdańczuk Józef

Kicińska Aniela

93

60

Malinga Józef

Komendarczuk Stanisława

6

61

Małysz Wincenty

Raczyńska Sabina

31

62

Margol Stanisław

Żelisko Teresa

74

63

Marucha Franciszek

Gralak Anna

76

64

Matwiej Antoni

Ostrowska Stanisława

88

65

Matysiak Wojciech

Dobosz z Oleszczuków Marjanna

47

66

Mazuś Wacław

Mielnicka Amelja

89

67

Mąka Józef

Okońska Janina

103

68

Mielnicki Edward

Ewa Łucja Werens

90

69

Miszczak Mikołaj

Marczewska Zofja

26

70

Mojski Franciszek

Franczak Zofja

71

71

Monachiewicz Stanisław

Korszla Wiktorja

56

72

Niedźwiecki Andrzej

Ostrowska Marjanna

34

73

Nowacki Jan

Kamińska Feliksa

17

74

Ogrodnik Jan

Drab Stanisława

98

75

Pacan Stanisław

Stopa Mrjanna

15

76

Pałczyński Stanisław

Rogowska z Litwiniaków Katarzyna

60

77

Pasierbski Czesław Walenty

Kuligowska Marjanna

77

78

Pasik Józef

Dąbrowska Marjanna

59

79

Pastuszak Michał

Pasieczna Anna

66

80

Patyk Jan

Pastuszak Wiktorja

3

81

Patyra Stanisław

Kleszowska z Wnuków Marjanna

67

82

Piasecki Albin Kazimierz

Kluch Marjanna

94

83

Pietrzak Jan

Wydra Stanisława

86

84

Pisarski Antoni

Korowaj Katarzyna

117

85

Pyszniak Józef

Szuran Katarzyna

8

86

Roszkowski Stefan Aleksander

Pisarska Helena

115

87

Run Ignacy

Mądrzak Anna

4

88

Rutkowski Aleksander

Bąk Marjanna

39

89

Rybczyński Łukasz

Kwiatkowska z Patyrów Anna

114

90

Sabko Jan

Tymicka Zofja

51

91

Sledź Jan

Mataczyńska Marjanna

20

92

Sochaczewski Paweł

Rotmańska Stanisława

83

93

Stankiewicz Jan

Osuchowska Feliksa

42

94

Staszczak Józef

Mazurek Katarzyna

105

95

Stelmach Józef

Stefańczyk Marjanna

61

96

Suski Stanisław

Brzyska Władysława

106

97

Suwałowski Tadeusz

Piasecka Teofila

44

98

Szajner Józef

Wójcik Katarzyna

55

99

Szałaj Jan

Skubik Marjanna

109

100

Tchórzewski Jan

Żebrowska Józefa

35

101

Tyburek Stanisław, chor.

Kłosowska Cecylja

41

102

Warda vel Gwarda Konstanty

Niewiadomska Karolina

9

103

Waręcki Józef

Chomczyńska Wiktorja

45

104

Wdowicki Stefan

Sadkowska Zenajda Wilhelmina Helena

40

105

Weremczuk Szymon (Symeon)

Gawron Wiktorja

18

106

Weremczuk Józef

Mojska Stanisława

28

107

Witkowski Zygmunt

Frołowa Anna

102

108

Wójcik Jan

Mazur z Karaudów Walerja

32

109

Wojtal Tomasz

Rotmańska Wiktorja

23

110

Wolski Wincenty

Wożakowska Walerja

11

111

Wożakowski Franciszek

Raczkowska Zofja

19

112

Wrona Michał

Stefańczyk Franciszka

58

113

Zaprawa Karol

Sleboda Marjanna

10

114

Żdżyłowski Piotr

Kura Antonina

70

115

Żebrowski Walenty

Marek Marjanna

95

116

Żebrowski Jan

Mazurek Katarzyna

101

117

Żulińczuk vel Zielińczuk
Józef

Kamieniecka Antonina

75

Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

Dziekan dekanatu Lubelskiego Ks. S. Jankowski

 Dostrzeżone błędy i uwagi:

  w skor i w akcie zapisano: Pyszniak Józef nr 8 ale małżonek podpisał się Pyśniak Józef

 

 w skor zapisano: Gwarda Konstanty i Warda Konstanty nr 9 a w akcie Warda vel Gwarda Konstanty

 

  w akcie zapisano: Sleboda Marjanna nr 10 ale znane jest bardziej Śleboda Marjanna

 

 w skor zapisano: Weremczuk Szymon nr 18 a w akcie Weremczuk Szymon (Symeon)

 

w skor i w akcie zapisano: Sledź Jan nr 20 chociaż bardziej znane jest Śledź Jan

 

 w skor i w akcie zapisano: Kot Stanisław nr 27, zmienił nazwisko na Oziemski Stanisław w 1934 r.

 

 w skor zapisano: Wojcik Jan nr 32 a w akcie Wójcik Jan

 

 w skor zapisano: Bod’ Franciszek nr 37 a w akcie Bodjo Franciszek zaś na marginesie też Bod’ Franciszek

 

w skor zapisano: Andruszak Michał i Jędruszak Michał nr 49 a w akcie tylko Andruszak Michał

 

  w skor zapisano: Kuchnowski Stanisław nr 52 a w akcie Kuchno vel Kuchnowski Stanisław ale nowożeniec podpisał się tylko Kuchnowski Stanisław

 

 w skor zapisano: Zielińczuk Józef i Żulińczuk Józef nr 75 a w akcie raz Zulińczuk vel Zielińczuk Józef i dwa razy Żulińczuk vel Zielińczuk Józef

 

  w skor zapsano: Lisieczka Michał nr 79 a w akcie Lesiczka Michał

 

 w skor zapisano: Kiszak Jan nr 92 a w akcie Kiszczak Jan

 

  w akcie zapisano: Wojcik Marjanna nr 92 ale znane jest bardziej Wójcik Marjanna

 

 w skor zapisano: Chadaj Józef i Hadaj Józef nr 99 a w akcie tylko Chadaj Józef

  

Na początku XX wieku małżeństwa zawierane w innych parafiach na żądanie małżonków potwierdzane były w księgach parafialnych właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

 Akty ślubne sporządzone na żądanie małżonków w księgach parafji krasnostawskiej, na mocy art. 94
Kodeksu Cywilnego Polskiego:

 w akcie zapisano: Rutkowski Aleksander i Bąk Marjanna nr 39 wzięli ślub 10.03.1924 r. w Lublinie co potwierdzono 12.03.1925 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Lisowski Wojciech i Fabjańska Marja nr 107 wzięli ślub 23.11.1915 r. w Nowozybkowie parafji Homel, gubernji Mohylowskiej, w Rosji co potwierdzono 19.11.1925 r. w Krasnymstawie

 Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 27.12.2013 r.

Krasnystaw małżeństwa 1926

Parafia Krasnystaw – księga małżeństw – 1926

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

L.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Ajnenkiel Eugeniusz Hipolit

Wróbel Helena Marja

162

2

Antoniak Andrzej

Chwaszcz Marjanna

86

3

Badio Franciszek

Małysz Franciszka

116

4

Bąk Józef

Kostrzanowska Zofja

50

5

Bąk Franciszek

Smolira Wiktorja

97

6

Bednarczuk Franciszek

Kuc Agata

12

7

Bereza Jan

Ambroży Anna

6

8

Bereza Antoni

Marczewska Marjanna

74

9

Biernat Wojciech

Tomala Marjanna

69

10

Bojarczuk Michał

Paczosa Marjanna

38

11

Bojarski Jan

Korszla Katarzyna

13

12

Bojarski Franciszek

Roth Kazimiera

32

13

Brzozowski Stefan

Werbicka Marja

113

14

Ciechański Józef

Knap Zofja

65

15

Chmielewski Jan

Seidlic (Seidlitz) Janina

37

16

Chmielewski Franciszek

Jopek Zofja

51

17

Chwała Michał

Małysz Agnieszka

24

18

Chwała Maciej

Styk Józefa

31

19

Czajkowski Wawrzyniec

Szczupak z Nosowskich Anna

76

20

Czochrowski Józef

Kłosowska Natalja Weronika

91

21

Dąbrowa Aleksander

Bełz Anastazja

112

22

Dąbrowski Jan

Jabłońska Helena

57

23

Domański Józef

Wojciszko Katarzyna

11

24

Domański Władysław

Iłowiecka Wiktorja

17

25

Domański Ignacy

Patyra Józefa

110

26

Drab Władysław

Gawłowska Ludwika

98

27

Dudzik Władysław

Darmochwał Marjanna

117

28

Dziedzic Józef

Rogozińska Jadwiga Antonina

137

29

Dziurka Piotr

Gruszecka Anna

79

30

Frącek Jan

Mazurek Katarzyna

150

31

Gawron Antoni

Łach Nadzieja

26

32

Gleń Władysław

Siwiec Antonina

154

33

Głowacki Antoni

Brzyszko Helena

107

34

Gmiter Stanisław

Kostrzanowska Agata

47

35

Grabek Jan

Czajkowska Anna

10

36

Gralak Michał

Mąka Aniela

7

37

Grudziński Jan

Marczewska Katarzyna

95

38

Grudziński Adam

Boruchalska Bronisława

122

39

Grzybowski Jan

Kowalczyk z Wyrostków Franciszka

100

40

Halczuk Paweł

Cimińska Ludwika

160

41

Hawryluk Antoni

Żelazna Wiktorja

120

42

Ilczuk Aleksander

Kowalczyk Aniela

131

43

Iłowiecki Władysław

Oleszczuk Marjanna

35

44

Jachorek Franciszek

Antoniak Marjanna

66

45

Jakimiak Andrzej

Mąka Katarzyna

88

46

Jałocha Kazimierz

Goździuk Michalina

114

47

Jasiński Antoni

Waręcka Marjanna

72

48

Jurkiewicz Paweł

Domańska Zofja

124

49

Kalinowski Bolesław

Rybczyńska Julja

161

50

Kalisiewicz Józef

Bożko Bronisława

54

51

Kalman Jan

Morylowska Zofja

111

52

Kaniewski Jan

Galewska Tekla

78

53

Karczmarek Wojciech

Grzesiak Wiktorja

63

54

Kargul Jan

Nowacka z Miszczaków Aniela

145

55

Karpiński Ignacy

Banach Wiktorja

61

56

Kasprzak Łukasz

Frej Olga

19

57

Kasprzak Grzegorz

Pawelec Józefa

118

58

Kasprzak Jan

Bochyńska Marjanna

132

59

Kaźmierczak Jan

Perestaj Franciszka

104

60

Kiszczak Leon

Mataczyńska Agata

8

61

Kłosiński Józef

Kapusta Eugenja

115

62

Knap Franciszek

Nowacka Marjanna

21

63

Knap Feliks

Smorga z Ciechanów Marjanna

89

64

Kobylański Błażej Bronisław

Kamieniecka z Karaudów Marjanna

143

65

Kołodziejczyk Michał

Jabłońska Zofja

45

66

Korzeniowski Stanisław

Patyk Helena

39

67

Kostecki Paweł

Gołębiowska Aniela

34

68

Kostrzanowski Antoni

Ignatiuk Anna

49

69

Kowalczyk Andrzej, poster.

Parzymies Wiktorja

48

70

Kowalczyk Jan

Sokół Marjanna

90

71

Kowalczyk Jan

Kalman Feliksa

141

72

Kowalski Antoni

Kurzak Janina

29

73

Kowalski Stanisław

Sochacka Franciszka

44

74

Kozorys Michał

Pastuszak Marjanna

81

75

Krawczyk Stanisław

Pawelec Franciszka

140

76

Krzak Stanisław

Dąbska Marjanna

58

77

Książek Stanisław

Franczewska Feliksa

153

78

Kubik Gustaw Jan, plut.

Dąbrowska Helena

102

79

Kula Jan

Grzesiak Anna

105

80

Leszczyński Bronisław

Gleń Aniela

121

81

Leszczyński Jan

Franaszczak Helena

159

82

Lewandowski Józef

Gąsiorek Marjanna

1

83

Lis Antoni

Marek Marjanna

80

84

Lisowski Bronisław

Stanisławek Bronisława

62

85

Lizut Wawrzyniec, plut.

Nowińska Florentyna

52

86

Łaska Michał

Dziwulska z Biegaczów Józefa

101

87

Łuszczak Jan,st. sierż.

Mazur Wiktorja

84

88

Majewski Stanisław

Chmielewska Katarzyna

16

89

Makuch Antoni

Szuran Marja

96

90

Malinowski Stanisław

Gleń Walerja

126

91

Maluga Jan

Szewczuk z Borysów Anna

123

92

Małysz Michał

Zaprawa Aniela

22

93

Małysz Stanisław

Burdzicka vel Burda Stanisława

60

94

Mańkowski Jan

Korzeniowska Aniela

119

95

Marczak Piotr

Mil Magda Magdalena

87

96

Marek Antoni

Lis Franciszka

20

97

Marucha Jan

Berbeć Marjanna

36

98

Marucha Jan

Borys Agata

139

99

Mazurczak Franciszek

Okólska Agnieszka

109

100

Mazurek Antoni

Konczyńska Anastazja

14

101

Mazurek Jan

Marczewska Aniela

93

102

Mazurkiewicz Antoni

Manachiewicz Anna

71

103

Michalak Franciszek

Czyż Agata

144

104

Mielnicki Józef

Szymańska z Ciechanów Rozalja

73

105

Mielnicki Jan

Dzik Zofja

157

106

Mielniczuk Józef

Steć Marja

23

107

Mika Adam

Zaliwska Aniela

151

108

Mirecki Władysław

Siemko Marjanna

15

109

Niewęgłowski Stanisław Teodor

Kuśmierska Ewelina

85

110

Nizioł Piotr

Dobosz Anna

94

111

Paczos Józef

Gralak Franciszka

5

112

Paczosa Stanisław

Marczewska Anna

142

113

Panas Andrzej

Sawicka z Rogowskich Katarzyna

92

114

Parczyński Andrzej

Małysz Anna

129

115

Patyra Władysław Stanisław

Wrona Marjanna

43

116

Patyra Antoni

Patyra Helena

147

117

Pawelec Wojciech

Kulczyńska Wiktorja

158

118

Perestaj Jan

Dziedzic Franciszka

4

119

Perestaj Józef

Szymaniak Władysława

9

120

Petla Jan

Podgórska Bronisława

28

121

Pędziński Józef

Gołębiowska Olga

83

122

Piątkowski Stanisław

Antoniak Marjanna

136

123

Pietraś Józef

Terlecka Antonina

134

124

Pietrzak Władysław

Rogowska Marjanna

70

125

Piętal Jan

Gralak Anna

99

126

Podgórniak Leon

Grabińska Katarzyna

42

127

Podgórski Franciszek

Książek Karolina

27

128

Poniedziałek Feliks

Dzik Marjanna

125

129

Poznański Kazimierz

Banaszkiewicz Władysława

108

130

Prokop Jan

Badio Marjanna

59

131

Raczkowski Stanisław

Marczewska Marjanna

64

132

Rapa Jan

Tymicka Katarzyna

40

133

Roman Stanisław

Chmielewska Aniela

138

134

Rudnicki Stanisław

Dobosz Marjanna

128

135

Rybczyński Franciszek

Olszewska Katarzyna

67

136

Rysiak Antoni

Żelaz z Pędzińskich Marja

103

137

Sadlak Franciszek

Patyra Rozalja

82

138

Sawa Michał

Wojtal Agata

18

139

Sęczkowski Jan

Żebrowska Bronisława

58

140

Siemko Mikołaj

Mirecka z Zagożdżonów Katarzyna

46

141

Siewak Józef

Bochyńska Aniela

156

142

Skrzyp Michał

Grudzińska Józefa

68

143

Smalira Stanisław

Kuźmicka z Czerniejów Marja

148

144

Smorga Wojciech

Miszczak Bronisława

75

145

Sroka Edward Karol

Słabek Helena

77

146

Stacjoński Władysław Antoni, sierż.

Mazurek Stefanja

53

147

Steć Piotr

Bodia Agnieszka

155

148

Stopczański Władysław Karol

Tarnogórska Anna

133

149

Strąk Aleksander

Roman Agata

25

150

Szalony Michał

Kazanowska z Ilczuków Stanisława

127

151

Szarugiewicz Karol

Podolska Władysława

2

152

Szarugiewicz Władysław

Pisarska Helana

135

153

Tracz Jan

Smyk ze Strąków Aniela

55

154

Tymicki Józef

Orlean Walerja

146

155

Warchulski Stanisław

Grzesiak Agata

3

156

Warchulski Paweł

Czaban Aniela

33

157

Weremek Stanisław

Żebrowska Aniela

106

158

Wójcik Franciszek

Wożakowska Marjanna

30

159

Wojciszko Michał

Pałdyńska Bronisława

152

160

Wojtaszak Bolesław

Pomarańska Franciszka

149

161

Wosiura Paweł

Babis Bronisława

130

162

Zadrąg Józef

Korzeniowska Marjanna

41

Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

 Dziekan dekanatu Lubelskiego Ks. S. Jankowski

 Dostrzeżone błędy i uwagi:

 w skor. zapisano: Wojcik Franciszek nr 30 a w akcie Wójcik Franciszek chociaż na marginesie też Wojcik Franciszek

 w skor. zapisano: Stacjoński Władysław Antoni nr 53 a w akcie Stacjoński Władysław Zacharjasz Antoni

 w akcie zapisano: Burdzicka vel Burda Stanisława nr 60 ale panna młoda podpisała się Burdzicka
Stanisława

 w akcie zapisano: Marek Marjanna nr 80 ale nowozaślubiona podpisała się Markówna Marja

 w skor. zapisano: Antoniuk Andrzej nr 86 a w akcie Antoniak Andrzej

 w akcie zapisano: 1° Ciechańska 2° Smorga z Ciechanów Marjanna nr 89

 w skor. zapisano: Mizioł Piotr i Nizioł Piotr nr 94 a w akcie tylko Nizioł Piotr i tak też podpisał się pod aktem sam zainteresowany

 w skor. zapisano: Kazimierczak Jan nr 104 a w akcie Kaźmierczak Jan ale na marginesie też Kazimierczak Jan

 w akcie zapisano Brzyszko Helena nr 107, nowozaślubiona podpisała się pod aktem Helena Brzyszkówna a inna forma to Brześko

 w akcie zapisano: Kapusta Eugenja nr 115 ale nowozaślubiona podpisała się pod aktem Eugienja Kapusta

  w akcie zapisano: Babis Bronisława nr 130 ale jej siostra w 1916 roku została zapisana jako Babisz
Natalia

  w skor. zapisano: Paczos Stanisław nr 142 a w akcie Paczosa Stanisław

  w skor. zapisano: Kargól Jan nr 145 a w akcie Kargul Jan ale na marginesie też Kargól Jan

 w skor. zapisano: Wojtaszek Belesław nr 149 a w akcie Wojtaszak Bolesław

 w akcie zapisano: Mika Adam i Zaliwska Aniela nr 151 wzięli ślub 14.11.1926 r. w Zamościu co potwierdzono 21.11.1926 r. w Krasnymstawie

 dopisane Misiński Aleksander, nr 163 ale bez aktu

 Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 03.01.2014 r.

 

Krasnystaw małżeństwa 1927

Parafia Krasnystaw  Spis Zaślubionych – w roku – 1927.

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

L.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Adamczuk Walenty

Orlean Agata

113

2

Antoniak Jan

Mąka Wiktorja

44

3

Antyga Stanisław

Wójcik Marjanna

128

4

Banach Franciszek

Kurek Katarzyna

34

5

Bereza Jan

Dobosz Aniela

50

6

Blicharz Wincenty

Rząd Anna

33

7

Błędkowski Jan

Pilipczuk Marjanna

105

8

Bobel Antoni

Okońska Stanisława

8

9

Bojarski Marcin

Dziedzic Marjanna

1

10

Bojarski Wincenty

Biełan Józefa

12

11

Borowiec Bolesław

Folmer Marjanna

31

12

Buk Jan

Cichosz Franciszka

13

13

Chmielewski Stanisław

Garbal Marjanna

20

14

Chmielewski Jan

Fedorowicz Natalja

88

15

Ciemiński Eugenjusz

Bojarska Agata

67

16

Ciemiński Józef

Frącek Marjanna

131

17

Chomczyński Józef

Stryła z Miszczaków Marjanna

71

18

Chomik Wincenty

Chołubowska Marjanna

108

19

Czerniak Wacław

Gmiter Anna

22

20

Czerwiński Piotr

Witkowska Zofja

41

21

Darmochwał Jan

Kamieniecka Józefa

101

22

Demczuk Franciszek

Tadewicz Józefa

35

23

Demczuk Jan

Smyl Franciszka

114

24

Dobosz Jan

Bereza Marjanna

87

25

Domański Leon

Jabłońska Marjanna

11

26

Dusznik Władysław

Czerniak Anna

100

27

Fastowiec Michał

Piętal Zofja

52

28

Ferens Czesław Andrzej

Nadolska Marjanna

98

29

Fijał Franciszek

Tymicka vel Tymińska Stanisława

99

30

Filewicz Eustachyusz

Watras Tekla

57

31

Franczak Michał

Kawęcka Katarzyna

127

32

Frącek Franciszek

Kowalczyk Helena

126

33

Furgała Jan

Sidor Katarzyna

32

34

Furgała Jan

Gralak Helena

96

35

Gilewski Franciszek

Bielesza Józefa

107

36

Golec Józef

Bąk Aniela

60

37

Grabek Józef

Antoniak Marjanna

28

38

Gruszecki Jan

Knap Aniela

65

39

Halczuk Franciszek

Nowacka Aniela

5

40

Harań Franciszek

Mazur Wiktorja

109

41

Igleniec Wacław

Miszczak Agata

23

42

Jachorek Ignacy

Górna Stanisława

62

43

Janeczek Franciszek

Zając z Michalaków Aniela

9

44

Janiszewski Bolesław

Knapińska Franciszka

4

45

Jasiński Piotr

Kazanowska Helena

119

46

Jurek Stanisław

Marczak Jadwiga

70

47

Kamiński Jan

Ciołek Józefa

69

48

Kamiński Aleksander

Bojarska Marjanna

97

49

Kaniewski Jakób

Mirecka Marjanna

21

50

Karauda Józef

Bielan Feliksa

81

51

Kargul Józef

Różańska Rozalja

72

52

Kasprzak Antoni

Dobosz Marjanna

117

53

Kazanowski Jan

Korszla Agata

10

54

Kiciak Stanisław

Dobosz Marjanna

40

55

Kister Piotr

Ostrowska z Czerniejów Anna

61

56

Kliszcz Franciszek

Nożyńska Zofja

47

57

Knapiński Bolesław

Kuźmicka Aleksandra

49

58

Kołodziej Paweł

Palczewska Bronisława

3

59

Korablin Aleksander

Donat Jadwiga Janina

92

60

Korniak Antoni

Witkowska Bronisława

118

61

Kostrzanowski Stanisław

Janeczek Franciszka

112

62

Kostrzanowski Jan

Żelisko Marjanna

125

63

Kowalczuk Aleksander

Gołębiowska Marjanna

73

64

Kowalczyk Jan

Bereza Marjanna

84

65

Kowalczyk Tomasz

Cichosz Zofja

121

66

Kozorys Stanisław

Pastuszak Marjanna

122

67

Kręgulec Jan

Steć Katarzyna

16

68

Kwiecień Władysław

Sałamacha Marjanna

30

69

Kuc Stanisław

Chłopek Tekla

29

70

Kukiełka Czesław Wacław

Czajkowska Marjanna

54

71

Kutas Franciszek

Kowalska Aleksandra

36

72

Lubaś Antoni

Wojcik Aniela

46

73

Marek Stanisław

Szymańska Stefanja

38

74

Mataczyński Franciszek

Rogoźnicka Jadwiga

91

75

Matraszak Władysław

Mantyka Elżbieta

90

76

Matwiej Jan

Wardak vel Gwarda Wiktorja

26

77

Matwiej Antoni

Miszczak Helena

93

78

Mazurek Wojciech

Woźniak Józefa

42

79

Mazurek Franciszek

Korkosz Józefa

48

80

Mąka Walenty

Pastuszak Zofja

17

81

Mochniej Szczepan

Iżak Wiktorja

24

82

Niewiadomski Józef

Bilko Marjanna

56

83

Nosal Jan

Osina Marjanna

58

84

Nowosad Jan

Dobosz Wiktorja

123

85

Oleśniewicz Dyonizy

Piętak Helena

103

86

Ornal Andrzej

Drzazga z Karaudów
Antonina

124

87

Pacholczuk Edward

Burak Janina

43

88

Panas Franciszek

Jakubiec Bronisława

55

89

Pasieczny Antoni

Szuryga Agata

2

90

Pastuszak Tomasz

Jasielska z Kamińskich Katarzyna

39

91

Patyra Józef

Parasion Józefa

106

92

Pawłowski Feliks

de Mezer Eugenja

66

93

Pietrycki Józef

Zawadzka Antonina

94

94

Pisarski Wacław

Bereza Aniela

132

95

Pliszka Antoni

Iwaszczuk Apolonja

89

96

Pomijan Łukasz

Waręcka Helena

115

97

Poszelęźny Stanisław

Korzeniowska Anna

130

98

Puchacz Marcin

Listowska Janina

64

99

Rejzner Józef

Mikuła Antonina

85

100

Rosołowski Wojciech

Stelmaszczuk z Mazurów Antonina

76

101

Rozwałka Michał

Woźniak Józefa

82

102

Rozwałka Andrzej

Rokicka Marjanna

120

103

Rudnik Władysław

Żebrowska Aniela

45

104

Rychter Stanisław

Kotorajczyk Feliksa

78

105

Serej Tomasz

Sochacka Marjanna

110

106

Skubisz Franciszek

Sawa z Jusiaków Franciszka

80

107

Skubisz Stanisław

Niewiadomska Feliksa

111

108

Sobczak Antoni

Kawęcka Wiktorja

83

109

Staszczak Antoni

Jasielska Marjanna

74

110

Stępniak Władysław

Jurkiewicz Marjanna

7

111

Stojański Paweł

Chachaj Aniela

63

112

Stryła Stanisław

Domańska Agata

19

113

Stryła Stanisław

Żebrowska Agata

79

114

Suski Franciszek

Ostrowska Tytusa Marja

53

115

Szadurski Jan

Lewandowska Marjanna

129

116

Szałkowski Stanisław

Wojtowicz Bronisława

133

117

Szewczyk Michał

Marek Marjanna

116

118

Szuba Franciszek

Łazowska Jadwiga

95

119

Szuryga Józef

Pędzińska Katarzyna

77

120

Taraszczuk Aleksander

Danielewicz Katarzyna

51

121

Troć Jan

Kostrzanowska Anna

14

122

Troć Paweł

Piątkowska Zofja

75

123

Wdowicz Ludwik

Martyn Józefa

102

124

Wentczuk Władysław

Cwirta Leokadja

18

125

Wieliczko Michał

Marek Józefa

59

126

Wiórko Walenty

Gałuch z Mielniczuków Rozalja

25

127

Wojciszko Wojciech

Nadolska z Sidorów Agata

27

128

Wolski Stanisław

Szewczuk Marjanna

37

129

Woźniak Józef

Perestaj Katarzyna

86

130

Zbiżek Kazimierz

Bednarczuk Marjanna

68

131

Żebrowski Franciszek

Podsędek Franciszka

6

132

Żebrowski Michał

Antoniak Franciszka

15

133

Żebrowski Michał

Tymicka Franciszka

104

Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

Dziekan dekanatu Chełmskiego Ks. Wacław Krsirny

 

dostrzeżone błędy i uwagi:

  w skor. zapisano Chalczuk Franciszek i Halczuk Franciszek nr 5 a w akcie tylko Halczuk Franciszek

 w akcie zapisano: Cwirta Leokadja nr 18 zamiast jak znane jest w okolicy Ćwirta Leokadja

 w skor. zapisano: Kaniewski Jakob nr 21 a w akcie Kaniewski Jakób

 w skor. zapisano: Igliniec Wacław nr 23 a w akcie Igleniec Wacław

 w akcie zapisano: Kowalska Aleksandra nr 36 jako wdowa w 1939 r. zmieniła nazwisko na Kuzynowska Aleksandra

 w akcie zapisano: Wolski Stanisław i Szewczuk Marjanna nr 37 w skor pominięto
z powodu skasowania aktu sporządzonego pomyłkowo

 w akcie zapisano: Wojcik Aniela nr 46 chociaż znane jest wszędzie Wójcik Aniela

 w akcie zapisano: Nożyńska Zofja nr 47 ale nowozaślubiona podpisała się Nożyńska Zofia

 w skor. zapisano: Filewicz Eustachy nr 57 a w akcie Filewicz Eustachyusz

 w skor. zapisano: Ciemiński Eugenjusz nr 67 a w akcie Ciemieński Eugenjusz ale nowozaślubiony podpisał się E. Ciemiński

 w skor. zapisano Kowalczyk Aleksander nr 73 a w akcie Kowalczuk Aleksander

 w skor. zapisano: Charań Franciszek i Harań Franciszek nr 109 a w akcie tylko Harań Franciszek

 w akcie zapisano: Wojcik Marjanna nr 128 ale nowozaślubiona podpisała się Wójcik Marjanna

 w skor. zapisano: Poszelęźny Stanisław nr 130 a w akcie Poszelężny Stanisław ale nowozaślubiony podpisał się Poszelęźny Stanisław

w akcie zapisano: Wojtowicz Bronisława nr 133 chociaż bardziej znane jest w okolicy Wójtowicz Bronisława

 Na początku XX wieku małżeństwa zawierane w innych parafiach na żądanie małżonków potwierdzane były w księgach parafialnych właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

 Akty ślubne sporządzone na żądanie małżonków w księgach parafji krasnostawskiej, na mocy art. 94 Kodeksu Cywilnego Polskiego:

 w akcie zapisano: Janiszewski Bolesław i Knapińska Franciszka nr 4 wzięli ślub 16.01.1927 r. w Siennicy Różanej co potwierdzono 17.01.1927 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Blicharz Wincenty i Rząd Anna nr 33 wzięli ślub 16.11.1916 r. w Kresławce w Rosji co potwierdzono 16.02.1927 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Pawłowski Feliks i de Mezer Eugenja nr 66 wzieli ślub 22.09.1913 r. w Sokulsku co potwierdzono 30.05.1927 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Kargul Józef i Różańska Rozalja nr 72 wzięli ślub 8.08.1911 r. w Sewastopolu w Rosji co potwierdzono 13.06.1927 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Szuba Franciszek i Łazowska Jadwiga nr 95 wzięli ślub 5.06.1927 r. w Chełmie co potwierdzono 12.09.1927 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Gilewski Franciszek i Bielesza Józefa nr 107 wzięli ślub 30.10.1927 r. w Lublinie co potwierdzono 4.11.1927 r. w Krasnymstawie

 

 

Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 12.01.2014 r.

 

Krasnystaw małżeństwa 1928

Parafia Krasnystaw

Spis Zaślubionych – w roku – 1928.

/skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

l.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Antoniak Michał

Grabek Józefa

10

2

Banaszkiewicz Antoni

Franczak Marjanna

45

3

Bereza Bolesław

Grzybowska Stanisława

46

4

Betlej Stanisław

Ornal Genowefa

106

5

Błaziak Jan

Mazurek Agata

111

6

Bogusz Jan

Chomicka Aniela

136

7

Bojarczuk Franciszek

Mazurek Helena

6

8

Bojarczuk Jan

Bojarska Aniela

30

9

Bojarczuk Władysław

Żebrowska Franciszka

142

10

Boniaszczuk Stanisław

Malarz Małgorzata

40

11

Boroś Józef

Samborska Zofja

147

12

Brzozowski Mikołaj Tadeusz

Żołędziewska Wanda

144

13

Buraczyński Kazimierz

Miszczak Zofja

117

14

Chodorowski Józef

Mazurek Agnieszka

57

15

Chwała Stanisław

Steć Anna

31

16

Ciepłowski Feliks

Rudnik Marjanna

89

17

Ciołek Kazimierz Piotr

Margasińska Zofja

114

18

Czuba Paweł

Żyłowska Wiktorja

14

19

Denis Kazimierz

Chmiel Janina

100

20

Dębski Walenty

Swiszcz z Tereporów Marja

104

21

Domaciuk Wacław

Sobczuk Katarzyna

53

22

Domański Marcin

Matysiak Wiktorja

71

23

Drzazga Michał

Czerniak Marjanna

103

24

Dudek Wacław

Gilowska Stanisława Marjanna

37

25

Duklas Antoni

Żebrowska Katarzyna

149

26

Fedorowicz Henryk Maksymiljan

Pachulska Helena

107

27

Ferens Kazimierz

Manachiewicz Helena

29

28

Frącek Jan

Kozorys Franciszka

27

29

Frej Wincenty

Suseł Franciszka

86

30

Furgała Józef

Gruszeka Franciszka

24

31

Galewski Jan

Wolska z Turnickich Marjanna

43

32

Gilowski Stanisław

Stryła Marjanna

79

33

Gregorowicz Stanisław

Błędkowska Helena

98

34

Grobelny Jan

Drapsa Aniela

67

35

Gruszecki Aleksander

Furgała Katarzyna

99

36

Gryciak Piotr

Mareniczenko z Perekopskich Janina

134

37

Haratym Stanisław

Wojciszko Marjanna

33

38

Haratym Jan

Haładyj Agata

61

39

Hawrylecki Sylwester

Wojtal Marjanna

35

40

Hawryluk Antoni

Kuniej Stanisława

101

41

Hetman Kazimierz

Podgórska Marjanna

2

42

Hołysz Adam

Marek Helena

119

43

Hurkała Jan

Sadowska Wiktorja

133

44

Jadeszko Aleksander

Bilko Zofja

126

45

Janeczek Franciszek

Repeć Aniela

47

46

Jasiński Paweł

Wójcik Stanisława

140

47

Jóźwiak Stanisław

Bereza Marjanna

66

48

Kamiński Jan

Sobieszczuk Wiktorja

49

49

Kapusta Józef

Książek Tekla

52

50

Karauda Tomasz

Bojarska Zofja

146

51

Karczmar Józef

Czerniak Franciszka

90

52

Kasprzak Józef

Oleszczuk Pelagja

92

53

Kasprzak Włodzimierz

Waszczuk Helena

113

54

Kasprzak Jan

Swiszcz Katarzyna

141

55

Kazimierczuk Józef

Marczewska Aniela

23

56

Kazimierczuk Władysław

Maj Józefa

78

57

Kiciński Józef

Bojarczuk Marjanna

110

58

Kister Franciszek

Stojańska Józefa

123

59

Kiszczak Stanisław

Dziedzic Wiktorja

73

60

Kmieć Władysław

Osipczuk z Piekarusiów Aleksandra

105

61

Knap Jan

Korczyńska Janina

12

62

Kondras Jan

Nowacka Zofja

15

63

Korczyński Michał

Malinowska Katarzyna

7

64

Korczyński Wincenty

Janowczyk Marjanna

62

65

Korowaj Józef

Woroch Aniela

18

66

Kosmowski Wawrzyniec

Wędzina Zofja

91

67

Kostrzanowski Franciszek

Berbeć Helena

81

68

Kulawiak Stefan

Dziduch Helena

102

69

Kura Antoni

Majewska Franciszka

11

70

Kurek Józef

Sidor Aniela

95

71

Lember Stanisław

Parada z Marków Katarzyna

76

72

Lewczuk Bolesław

Martyn Marjanna

148

73

Linowski Roman

Wójtowicz Marjanna

36

74

Łazuka Władysław

Marczewska Marjanna

39

75

Maciasz Józef

Żebrowska Zofja

21

76

Maj Franciszek

Wojtowicz z Kowalskich Anna

50

77

Marek Michał

Podniesińska Marjanna

68

78

Marucha Stanisław

Sadlak Agnieszka

20

79

Marucha Władysław

Raczkowska Agata

48

80

Maślarz Władysław

Staszczak Zofja

93

81

Matwiej Antoni

Żebrowska Marjanna

108

82

Mazurek Jan

Adamczuk Józefa

3

83

Mazurek Andrzej

Szóstek z Szałajów Eleonora

54

84

Mazurkiewicz Michał

Jasińska Józefa

28

85

Mąka Walenty

Bereza Helena

8

86

Mielnicki Jan

Wojtal Antonina

97

87

Miszczak Jan

Chmielewska z Mazurków Marjanna

70

88

Mojski Adam

Błędkowska Justyna

55

89

Mydlak Paweł

Fornal Anna

112

90

Nadolski Stanisław

Laskowska Helena

132

91

Narewski Teofil

Żdżyłowska Marjanna

87

92

Niedziela Jan

Chwaszcz Józefa

139

93

Nowacki Jan

Szyszka Katarzyna

25

94

Nowicki Wacław Jan Andrzej

Piechowicz Czesława Kazimiera

85

95

Oleszczuk Jan

Raczkowska Antonina

88

96

Oleszczuk Stanisław

Grudzińska Marjanna

109

97

Oleszczuk Józef

Dębska Marjanna

130

98

Ostrowski Edmund

Wilhelm Anna Irena

96

99

Pastuszak Jan

Chwaszcz Katarzyna

72

100

Pastuszak Władysław

Stępniak Karolina

131

101

Patyk Jan

Kamieniecka Katarzyna

63

102

Piróg Jozef

Rudnik Franciszka

75

103

Pomijan Jan

Bąk Zofja

34

104

Psujek Jan

Czyż Katarzyna

17

105

Repeć Paweł

Kamieniecka Katarzyna

5

106

Repeć Piotr

Haratym Rozalja

38

107

Rękas Michał

Ciechan Agata

16

108

Rotmański Jan

Kowalska Franciszka

124

109

Sadowski Jan

Gralak z Kołygów Wiktorja

51

110