Aktualności

Krasnystaw małżeństwa 1909

Krasnystaw – księga małżeństw – 1909

Алфавитный указатель мз Бракосочетавшихся лицъ тв въ 1909 году.

Alfabetyczny wykaz Zaślubionych w 1909 roku.

/księga metrykalna zawiera tylko spis mężczyzn/

 

Nr aktu          Nazwisko i imię zaślubionych               [Kobieta]

1                  Żelisko Stanisław                               Run z Kurzaków Agnieszka

2                  Godula Jan                                         Zwaręcka vel Franczak Maryanna

3                  Miszczak Antoni                                Siemko Maryanna

4                  Stefańczyk Szymon                           Chachaj Maryanna

5                  Parada Stanisław                               Gontarz Józefa

6                  Sobstyl Józef                                      Zdżyłowska Zofja

7                  Powązka Ignacy                                 Mitrowska Zofja

8                  Listowski Paweł                                 Matyj vel Matys Maryanna

9                  Matysiak Paweł                                  Kleszowska Zofja

10                 Filipczuk Wawrzyniec                      Paradowska Maryanna

11                 Kiszka Stanisław                                Sędzicka Anna

12                 Domański Franciszek                       Żebrowska Anna

12                 Śleboda Antoni                                   Prokop Katarzyna

14                 Nizioł Jan                                            Karauda Maryanna

15                 Nadolski Paweł                                   Korzeniowska Katarzyna

16                 Zdżyłowski Antoni                              Jabłońska Agnieszka

17                 Herbut Marcin                                     Stryła Franciszka

18                 Malinowski Franciszek                       Błaziak Agnieszka

19                 Szymaniak Michał                               Bielesza Franciszka

20                 Wysocki Adam                                    Żebrowska Józefa

21                 Kura Józef                                             Bereza Zofja

22                 Borys Kazimierz                                   Patyk Katarzyna

23                 Franczewski Antoni                             Waśkiewicz Rozalja

24                 Wnuk Jan                                               Bochyńska Maryanna

25                 Majcher Wojciech                                Szorc Zofja

26                 Kura Michał                                          Siwiec z Parzymiesów Katarzyna

27                 Dobosz Franciszek                               Tomczak Marjanna

28                 Markiewicz Antoni                               Bielesza Agata

29                 Kurek Józef                                           Nizioł Marjanna

30                 Kliszcz Józef                                         Badio Anna

31                 Martyniuk Jan                                      Jakubczak Zofja

32                 Koszułat Kaźmierz                               Kamińska Anna

33                 Burdan Michał                                     Zdżyłowska Agata

34                 Strąk Stanisław                                    Minicka Maryanna

35                 Kulawiak Walenty                                Marucha Maryanna

36                 Lechus Jan                                           Korowaj Agnieszka

37                 Proskura Łukasz                                  Nowacka Maryanna

38                 Jakubiec Stanisław                              Bednarczuk Anna

39                 Grabiec Benedykt                                Szymaniak Agata

40                 Linkiewicz Franciszek                         Śleboda Katarzyna

41                 Kuczmera Piotr                                    Waręcka Katarzyna

42                 Banach Stanisław                                Dobosz Antonina

43                 Poniedziałek Andrzej                           Wyrostek Maryanna

44                 Prus Stanisław                                     Muda Józefa

45                 Pastuszak Walenty                              Wójtowicz Maryanna

46                 Kamiński Michał                                  Pastuszak Anna

47                 Parzymies Paweł                                  Lewandowska Wiktorya

48                 Zaprawa Jan                                        Zacharzyńska Zofia

49                 Garbal Wojciech                                  Wojdałowska katarzyna

50                 Marek Wojciech                                   Dobosz Maryanna

51                 Wojtal Franciszek                                Frącek Franciszka

52                 Niedziela Michał                                   Dupera vel Romańczuk Katarzyna

53                 Kawiński Józef                                     Gralak Maryanna

54                 Niedziela Tomasz                                 Wójtowicz Karolina

55                 Skurzyński Antoni                                Dula Anna

56                 Marucha Antoni                                   Strąk Maryanna

57                 Szałaj Michał                                          Gryciak Rozalja

58                 Chmielowski Kazimierz                         Rotmańska Jadwiga

59                 Szczupak Antoni                                     Jędruszczak Agata

60                 Bochniak Jan                                          Franaszczuk Agnieszka

61                 Hennoszczenko Eufemiusz                   Pawłowska Julja

62                 Paluch Stanisław                                     Dąbrowska Antonina

63                 Zakrzewski Łukasz                                  Pałka Anna

64                 Franaszczak Michał                               Wójtowicz Maryanna

65                 Wujcik Marek                                         Korszla Maryanna

66                 Adamczuk Paweł                                    Mazurkiewicz Zofja

67                 Mąka Stanisław                                      Czaplińska Maryanna

68                 Kalisiewicz Antoni                                Kawęcka Katarzyna

69                 Pastuszak Szymon                              Kuźmicka Katarzyna

70                 Kuś Michał                                          Bereza Katarzyna

71                 Brzozowski Jan                                   Prokop Maryanna

72                 Waszczuk Włodzimierz                         Rybczyńska Anastazya

73                 Czerniej Józef                                      Sętkowska Aurelia

74                 Rejzner Henryk                                    Grala Katarzyna

75                 Tarnogórski Franciszek                        Galewska Agata

76                 Wiszniewski Jan                                  Ambroża Anna

77                 Staszczak Jan                                     Wojtal Franciszka

78                 Żelisko Jan                                         Bąk Maryanna

79                 Barański Adam                                    Banaszkiewicz Maryanna

80                 Kleszowski Józef                                 Matysiak Franciszka

81                 Korzeniowski Józef                              Kamieniecka Franciszka

82                 Kropornicki Józef                                Wójcik vel Książek Karolina

83                 Kawęcki Stanisław                               Stryła Józefa

84                 Zaprawa Franciszek                             Ciechan Agata

85                 Martyniuk Roman                                 Dupera vel Romańczuk Maryanna

86                 Mikuła Maciej                                      Kazanowska Franciszka

87                 Głowacki Walenty                                Żebrowska Maryanna

88                 Gruszka Jan                                        Sadowska Anna

89                 Sidor Franciszek                                  Kulczyńska vel Nowosad Agata

90                 Zdżyłowski Antoni                               Wożakowska Franciszka

91                 Lubelecki Michał                                  Oleszczuk(ówna) Franciszka

92                 Nożyński Franciszek                            Zaprawa Katarzyna

93                 Jaskułecki Józef                                  Kamińska Maryanna

94                 Gmiter Józef                                       Banach Anna

95                 Wożakowski Józef                               Hałas(ówna) Józefa

96                 Kowalczyk Walenty                              Pasterska Maryanna

97                 Bartyka Stanisław                                Grudzińska Maryanna

98                 Zasadny Łukasz                                  Czerniej Franciszka

99                 Naklicki Walenty                                  Kniaziuk z Walerianów Michalina

100               Roman Jan                                          Malec Magdalena

101               Jabłoński Franciszek                           Burdan Maryanna

102               Grzybowski Jan                                   Łazowska Anna

103               Dziwulski Michał                                  Czuba Wiktorya

104               Marczewski Paweł                                Mazurek Zofja

105               Gralak Andrzej                                     Pydzińska Maryanna

106               Kmieć Piotr                                         Bojarczyk Helena

107               Franaszczak Jan                                  Bereza Wiktorya

108               Kubina Jan                                          Patyk Maryanna

109               Tokarski Tomasz                                 Witkowska Albina

110               Puława Franciszek                               Starościak Katarzyna

111               Bojarski Jan                                        Nowacka z Patyrów Zofia

112               Lewandowski Jan                                Jakubiec z Pastuszaków Maryanna

113               Gołębiowski Stanisław                         Kalisiewicz Maryanna

114               Mazurek Wincenty                                Janeczek(owa) z Wyrostków Zofja

115               Chwała Michał                                     Gleń Anna

116               Dziwulski Michał                                  Wrońska Karolina

117               Kargul Andrzej                                     Czemerys Józefa

118               Sobieszczuk Michał                             Harmas(owa) z Parzymiesów Tekla

119               Nowak Wicenty                                    Terespora z Pałków Józefa

120               Siwiński Stanisław                               Turczyńska Zofia

121               Parzymies Michał                                 Kowalczuk Marianna

122               Czemerys Michał                                 Kot Marianna

123               Saran Paweł                                        Repeć Agata

124               Marucha Wawrzeniec                            Mączka Agnieszka

125               Haratym Adam                                    Orzechowska Anna

126               Żelisko Wojciech                                 Panas Marianna

127               Kasprzak Stanisław                              Pondzińska Anna

128               Martyn Jan                                          Kistor Katarzyna

129               Dobosz Wojciech                                Kura Katarzyna

130               Kowalczyk Szymon                              Gutowska Franciszka

131               Mazurek Jan                                        Marczewska Katarzyna

132               Mataczyński Antoni                              Stojańska Marianna

133               Kurzawski Ludwik                                Plewuch Józefa

134               Rotmański Karol                                  Franaszczak(ówna) Franciszka

135               Marczewski Tomasz                             Jabłońska Anna

136               Kowalczyk Tomasz                              Wyrostek Franciszka

137               Knap Andrzej                                       Jakubiec Marianna

138               Zaprawa Franciszek                             Halczak Marjanna

139               Janowczyk Franciszek                         Karauda Anna

140               Miszczak Paweł                                   Żebrowska Wiktorya

141               Bereza Jan                                          Wyrostek Marjanna

 

dostrzeżone błędy:

w skor zapisano: Grabek Benedykt nr 39, w akcie figuruje jako Grabiec Benedykt

w skor zapisano: Zakrawa Jan nr 48, w akcie figuruje jako Zaprawa Jan

w skor zapisano: Garbol Wojciech nr 49, w akcie figuruje jako Garbal Wojciech

w skor zapisano: Chmielewski Kazimierz nr 58, w akcie figuruje jako Chmielowski Kazimierz

w skor zapisano: Pailuch Stanisław nr 62, w akcie figuruje jako Paluch Stanisław

w skor zapisano: Marek Wojciech nr 65, w akcie figuruje zaś jako Wujcik Marek

w skor zapisano: Brzezowski Jan nr 71, w akcie figuruje jako Brzozowski Jan

w skor zapisano: Czernoj Józef nr 73, w akcie figuruje jako Czerniej Józef

w skor zapisano: Wiśniewski Jan nr 76, w akcie figuruje jako Wiszniewski Jan

w skor zapisano: Żelisko Jan nr 77, w akcie figuruje jako Żelisko Jan nr 78

w skor zapisano: Staszczak Jan nr 78, w akcie figuruje jako Staszczak Jan nr 77

w skor zapisano: Zakrawa Franciszek nr 84, w akcie figuruje jako Zaprawa Franciszek

w skor zapisano: Grylak Andrzej nr 105, w akcie figuruje jako Gralak Andrzej

w akcie zapisano: Jakubiec Maryanna pod nr 112 po rosyjsku a po polsku Jakubowa Maryanna

w skor zapisano: Kasprzak Stanisław nr 127, w akcie figuruje jako Kaszprzak Stanisław

w akcie zapisano: Halczak Marjanna nr 138, na marginesie aktu figuruje jako Staszczak Maryanna

 

Na podstawie materiałów udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Lublinie

opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 15.11.2011 r.

Krasnystaw małżeństwa 1910

Krasnystaw – księga małżeństw – 1910

 Алфавитный указатель Бракосочетавшихся лицъ въ 1910 г.

/spis małżeństw z księgi metrykalnej z 1910 roku zawiera tylko nazwiska i imiona mężczyzn po rosyjsku/

Nr aktu

Nazwisko i imię zaślubionych

[Kobieta]

Skan

1

Kowalski Jan

Rogowska Aniela

2

Atras Antoni

Prus Maryanna

3

Szewczak Michał

Borys Anna

4

Bereza Wojciech

Banaszkiewicz Marcyanna

5

Hałas Franciszek

Chwała vel Bednarczuk Zofia

6

Wójciszko Tomasz

Kostrzanowska Józefa

7

Mrozek Jan

Jabłonska Franciszka

8

Bąk Stanisław

Skubisz Maryanna

9

Laskowski Stanisław

Mazurek Konstancya

10

Solan Władysław

Jaskułecka Maryanna

11

Górski Władysław

Gonciarz Paulina

12

Wójcik Jan

Kamieniecka Zofia

13

Kowalczyk Antoni

Chwała Maryanna

14

Kusiak Jan

Zaprawa Zofia

15

Przychodaj Jan

Kowalska Karolina

16

Zieliński Stanisław

Kamieniecka Anna

17

Drygiel Piotr

Badio Katarzyna

18

Staszewski Paweł

Marek z Repeciów Antonina

19

Piróg Antoni

Galewska Franciszka

20

Bojarski Michał

Miszczak Agata

21

Pachulski Wojciech

Mudrewicz z Miszczaków Katarzyna

22

Markuszewski Wicenty

Sankowska Maryanna

23

Kartatyński Wojciech-Stanisław

Janeczek Anna

24

Daniel Franciszek

Linkiewicz Maryanna

25

Swirszcz Teodor

Potap Maryanna

26

Nowacki Marcin

Strączyńska Józefa

27

Przysiężniak Jan

Czemerys Agnieszka

28

Dziedzic Józef

Obuchowska Tekla

29

Sałamacha Jan

Stryła Maryanna

30

Deryło Józef

Jabłońska Maryanna

31

Soczyński Józef

Pawelec Katarzyna

32

Dras Paweł

Drapsa Maryanna

33

Łusiak Jan

Zając Antonina

34

Socha Antoni

Boszko Franciszka

35

Janeczek Michał

Kalita Maryanna

36

Hargot Władysław

Jóźwiak Aniela

37

Smolir Aleksander

Haratym Agnieszka

38

Mazur Paweł

Prus Zofia

39

Martyn Andrzej

Chmiel Maryanna

40

Berbeć Jan

Bida Agnieszka

41

Warda Feliks

Chłopek z Cichoszów Michalina

42

Kozak Franciszek

Kaniowska Agnieszka

43

Malinowski Walenty

Oleszczuk z Aftanasów Maryanna

44

Mielniczuk Stanisław

Parzymies Maryanna

45

Laskowski Józef

Frączek Maryanna

46

Grudziński Walenty

Domańska Anna

47

Zawadzki Józef

Mróz(ówna) Maryanna

48

Suseł Jan

Laskowska Maryanna

49

Lis Michał

Troć Katarzyna

50

Bednarz Andrzej

Nowak Maryanna

51

Wiśniewski Franciszek

Szewczyk Antonina

52

Saran Michał

Antyga Franciszka

53

Czerniej Jan

Gleń Katarzyna

54

Marczewski Franciszek

Miszczakówna Anna

55

Ziółkowski Adam

Patyk Agata

56

Stasiuk Ludwik

Burdan Karolina

57

Nowak Jan

Bassa Teresa

58

Osina Piotr

Olechnowicz Maryanna

59

Huk Jan

Kurzak z Szablów Antonina

60

Pastuszak Jan

Mazurkiewicz Wiktorya

61

Piłat Michał

Kloc Katarzyna

62

Mazurkiewicz Franciszek

Szczotka Rozalja

63

Suwała Michał

Naklicka Maryanna

64

Karwat Antoni

Sokół(ówna) Maryanna

65

Wożakowski Stanisław

Zdżyłowska Anastazja

66

Jabłoński Jan

Zwaręcka Anna

67

Miszczak Stanisław

Chomczyńska Katarzyna

68

Olech Józef

Cieślak Katarzyna

69

Bojarski Franciszek

Wojtal(ówna) Stanisława

70

Popek Jan

Ciechan Maryanna

71

Oleksiejuk Józef

Siewak(uwna) Franciszka

72

Olech Łukasz

Pomijan(ówna) Maryanna

73

Górski Michał

Banaszuk Anastazya

74

Jabłoński Józef

Szedzińska Zofja

75

Zalichta Ludwik

Badach z Huków Maryanna

76

Czemerys Józef

Korowaj(uwna) Maryanna

77

Dzik Michał

Pomijan(uwna) Maryanna

78

Pomijan Michał

Kot(uwna) Maryanna

79

Chwała Jan

Wojtal(ówna) Maryanna

80

Franczak Michał

Mazurek z Adamczuków Katarzyna

81

Watras Franciszek

Dobosz(ówna) Katarzyna

82

Kliszcz Józef

Wójcik(ówna) Agata

83

Romańczuk Jan

Romańczyk Józefa

84

Wójcik Michał

Gmiter Katarzyna

85

Łoś Tomasz

Czaban(uwna) Franciszka

86

Lis Maciej

Suska Salomea

87

Dobosz Stanisław

Smorcha Anna

88

Gilewski Wacław

Drozdowska Władysława

89

Bojarczuk Józef

Tchurzewska Maryanna

90

Dziwulski Stanisław

Dobosz(ówna) Agata

92

Szydłowski Marcin

Wojnarowska Zofija

92

Tymicki Stanisław

Niedźwiedź Antonina

93

Karpiak Michał

Romańczak(ówna)

94

Żeliszczak Franciszek

Czaban(ówna) Agnieszka

95

Bida Paweł

Żuk Aniela

96

Mazur Franciszek

Sochacka Maryanna

97

Guba Paweł

Grabek(ówna) Katarzyna

98

Lewandowski Leon

Rogowska Katarzyna

99

Darmochwał Jan

Gdak z Mielniczuków Feliksa

100

Patyra Józef

Karauda(owa) z Wysockich Franciszka

101

Cywiński Wincenty

Bereza(ówna) Maryanna

102

Krent Józef

Dziwulska z Pońsków Katarzyna

103

Tymczuk Stanisław

Strzelecka Franciszka

104

Link Jan

Chudzik(uwna) Maryanna

105

Wójtowicz Jan

Żelisko Maryanna

106

Wójtowicz Adam

Gołąbek Katarzyna

107

Drzazga Franciszek

Frącek Franciszka

108

Kamiński Jan

Kalita Katarzyna

109

Matysiak Józef

Gutowska z Kozorysów Józefa

110

Niewiadomski Józef

Zakrzewska Jadwiga

111

Wiśniewski Ignacy

Ślusarska Maryanna

112

Kwitek Józef

Antoniak(ówna) Ewa

113

Perszak Antoni

Kanikuła Leontyna

114

Wójcik Stanisław

Bąk(ówna) Józefa

115

Chomik Franciszek

Korowaj(ówna) Maryanna

116

Macioszek Antoni

Naklicka Zofja

117

Grabowski vel Szewczuk Wincenty

Piasecka Wiktorya

118

Kozyrski Stanisław

Piasecka Józefa

119

Bielesza Jan

Niemiec z domu Puchala
Katarzyna

120

Hankiewicz Adam

Pińkowska Janina Marya

121

Szydłowski Walenty

Gajewska Petronela

122

Piłat Jan

Repeć Zofja

123

Sędłak Jan

Galewska Maryanna

124

Ilczuk Wojciech

Wysocka Agnieszka

125

Wodyk Franciszek

Tałanda Wiktorya

126

Suseł Stanisław

Czajkowska Maryanna

127

Wójcik Jan

Marczewska Maryanna

128

Rataj Jan

Sędzicka Franciszka

129

Oszust Stanisław

Patyk Anna

130

Zbierzchowski Antoni

Staszczak(uwna) Zofja

131

Huszała Aleksander

Szymańska Maryanna

132

Przebirowski Stanisław

Szorc Franciszka

133

Książek Józef

Dobosz Katarzyna

134

Parzymies Stanisław

Osina Józefa

135

Mizioł Michał

Pastuszak(ówna) Anna

136

Gwarda vel Warda Jan

Korszla Anna

137

Czaban Michał

Bereza(ówna) Katarzyna

138

Szadura Jan

Marczewska Maryanna

139

Mazur Stanisław

Kulawiak(ówna) Agata

140

Pitura Paweł

Jabłońska z Zielińskich Maryanna

141

Chmielowski Wincenty

Dombrowska z domu Pytel Anna

142

Mąka Jan

Zdżyłowska Zofja

143

Haładyj Józef

Haratym(ówna) Maryanna

144

Mazurek Eustachusz

Bochyńska Franciszka

145

Kostrzanowski Andrzej

Czuba Wiktorya

Krasnystaw małżeństwa 1911

Krasnystaw – księga małżeństw – 1911

            Списокъ Бракосочетавшихся 1911 году.

Spis zaślubionych 1911 roku.

/W 1911 roku w parafii Krasnystaw tylko mężczyźni figurują w rejestrze księgi małżeństw/

 

nr aktu  narzeczony                                       narzeczona

1        Gimol Paweł                                    Wysocka Józefa

2        Marucha Józef                                Miazgowska Maryanna

3        Piekaruś Grzegorz                           Patyra Maryanna

4        Perestaj Wawrzyniec                        Stefańczyk Maryanna

5        Sawicki Tomasz                              Patyra Agata

6        Baranowski Jan                               Pasierbska Stanisława

7        Haryasz Piotr                                  Oleszczuk Katarzyna

8        Mataczyński Paweł                          Cichosz Jadwiga

9        Kargul Michał                                  Litwin Katarzyna

10       Żebrowski Jan                                 Wrońska Maryanna

11       Waszczuk Jan                                 Minicka Maryanna

12       Wiśniewski Stanisław                       Grygorowicz z Bochniaków Anna

13       Mazurek Stanisław                           Mazurek Zofia

14       Kamiński Piotr                                 Czajka Agata

15       Kamieniecki Wojciech                      Piętal Wiktorya

16       Galewski Stanisław                          Smolira Maryanna

17       Mąka Paweł                                    Wiśniewska Anna

18       Bielesza Antoni                               Mazur Anna

19       Naklicki Piotr                                   Marucha Katarzyna

20       Miszczak Walenty                            Wiśniewska Maryanna

21       Frącek Jan                                      Drozdalska Maryanna

22       Malinowski Franciszek                     Sochacka Aniela

23       Bassa Franciszek                            Walasek Franciszka

24       Kuczyński Józef                              Piętal Józefa

25       Kalita Jan                                        Piłat Józefa

26       Głąb Stanisław                                Kicińska Aniela

27       Chomczyński Stanisławł                   Iłowiecka Maryanna

28       Bielesza Józef                                 Pastuszak Franciszka

29       Patron Wojciech                              Przysiężniak Wiktorya

30       Perestaj Wojciech                            Humin Agata

31       Szymaniak Adam                            Patyra z Kalineckich Maryanna

32       Miszczak Michał                              Zadrąg Maryanna

33       Herbut Marcin                                  Korszla Józefa

34       Mazur Jan                                       Bielesza Tekla

35       Kubina Jan                                      Waręcka Wiktorya

36       Kister Stanisław                               Żelaz Maryanna

37       Darmochwał Franciszek                   Książek Rozalia

38       Drygiel vel Dryglak Antoni               Kiciak z Gmiterów Maryanna

39       Śleboda Jan                                   Grabek Maryanna

40       Mucha Franciszek                            Kowalczuk Maryanna

41       Tchórz Szymon                               Kurzak Maryanna

42       Wysocki Michał                               Bereza Maryanna

43       Bereza Stanisław                             Suwała Franciszka

44       Kulibab Wicenty                              Mielnicka Katarzyna

45       Marczuk Andrzej                              Kulawiak Maryanna

46       Jakubiec Łukasz                              Pastuszak Maryanna

47       Tkaczyk Jan                                    Stefańczyk Maryanna

48       Wojciuk Borys                                 Marczewska Maryanna

49       Mazurkiewicz Stanisław                    Wysocka Maryanna

50       Żelisko Łukasz                                Czerniak Agata

51       Kucharski Antoni                             Lis Franciszka

52       Mazurek Stanisław                           Szarugiewicz Stanisława

53       Bąk Michał                                      Bojarczuk Tekla

54       Sadlak Franciszek                           Malinowska Józefa

55       Paczosa Józef                                Nadolska z Patyków Zofja

56       Wójcik Władysław                           Chabza Katarzyna

57       Stefańczyk Wincenty                       Jabłońska Katarzyna

58       Bereza Marcin                                 Żebrowska Katarzyna

59       Bochyński Stanisław                        Malinowska z Adamczuków Katarzyna

60       Kalman Franciszek                          Mazurek Maryanna

61       Dobosz Łukasz                               Krupa Józefa

62       Wójtowicz Paweł                             Pastuszak z Janowczyków Maryanna

63       Zaj Michał                                       Jurkiewicz Maryanna

64       Zaprawa Antoni                               Osina Tekla

65       Nowacki Franciszek                         Nosal Zofia

66       Stojański Michał                              Berbeć Zofia

67       Grudziński Jan                                Kubik Maryanna

68       Marucha Michał                               Miazgowska z Pypów Maryanna

69       Wasylew Piotr                                 Woźnicka z Kawińskich Aleksandra

70       Berbeć Józef                                  Franaszczak Zofia

71       Stelmaszczuk Jan                            Kijanka z Mazurów Antonina

72       Mąka Paweł                                    Waręcka Katarzyna

73       Knorek Karol Ludwik                        Kaleniak Sławomira Elżbieta

74       Wrzeszcz Jan                                  Smorga Wiktorya

75       Czuba Antoni                                  Stećko Józefa

76       Gozdecki Józef                               Harasim ze Starościaków Katarzyna

77       Olech Stanisław                               Myszkowska z Mazurkiewiczów Agnieszka

78       Malinowski Wacław                          Chudzik Helena Marcelina

79       Tchórzewski Michał                          Bielesza z Turkiewiczów Antonina

80       Gryciak Franciszek                          Piasecka Maryanna

81       Szczupak Stanisław                         Mazur Katarzyna

82       Banak Stanisław                              Kiciak Aniela

83       Zadrąg Stanisław                             Zwaręcka Zofia

84       Krasiński Stanisław                          Bociurska Stanisława

85       Janeczek Wojciech                          Stasińska Franciszka

86       Bąk Antoni                                      Pisarska Maryanna

87       Galewski Władysław                        Podolska Józefa

88       Mazur Paweł                                    Siemko Franciszka

89       Żebrowski Antoni                            Chomik Józefa

90       Rybak Wojciech                              Chmielewska z Sochaczewskich Teresa

91       Piasecki Ignacy                               Soszalska z Górskich Katarzyna

92       Pieczeński Tadeusz                         Badurska Zofia

93       Jambruszko Kazimierz                     Włochowicz Anna

94       Nosowski Michał                             Patyk Maryanna

95       Miszczak Stanisław                          Oleszczuk Maryanna

96       Sidor Łukasz                                   Bochniak Aniela

97       Mąka Franciszek                             Krak Katarzyna

98       Niścior Marcin                                 Strąk Maryanna

99       Kowalczyk Piotr                              Mróz Agata

100     Piętal Jan                                        Krawczuk Anna

101     Bojarski Leon                                  Żebrowska Maryanna

102     Patyra Józef                                   Wojtal Anna

103     Siewak Józef                                  Łusiak Zofia

104     Siwiec Stanisław                              Staszczak Maryanna

105     Żdżyłowski Łukasz                          Szymańska Anna

106     Gryciak Józef                                  Monachiewicz Agata

107     Jakubczak Franciszek                      Gryć Rozalija

108     Olech Michał                                   Czemerys Zofia

109     Olech Jan                                       Mazurek Józefa

110     Jurkiewicz Franciszek                      Tchórzewska z Piętalów Maryanna

111     Woźniak Józef                                Haratym Maryanna

112     Bochyński Józef                             Banach Agata

113     Hawryluk Antoni                              Witkowska Katarzyna

114     Ostrowski Józef                              Jurkiewicz Maryanna

115     Nowacki Józef                                Berbeć Anna

116     Stelmach Walenty                            Winiarska z Kleszowskich Franciszka

117     Wysocki Michał                               Kostrzanowska Tekla

118     Woźniak Aleksander                        Kasza Helena

119     Gemborys Jan                                Franaszczak Katarzyna

120     Twardowski Jan                               Ciechan Maryanna

121     Ambroży Mikołaj                             Sokół Marya

122     Starościak Jan                                Oleszczuk Wiktorya

123     Kondras Franciszek                         Woźnicka Wanda

124     Parada Stanisław                             Frącek z Litwiniaków Karolina

125     Kamiński Stanisław                          Miszczak Maryanna

126     Szubstarski Władysław                    Knap Anna

127     Terlecki Michał                                Sadowska Józefa

128     Kościk Szymon                               Lipska Agata

129     Giżak Jan                                        Gilarowska Maryanna

130     Szuran Atanazy                               Król Zofia

131     Oleszczuk Piotr                               Kostrzanowska Maryanna

132     Zaprzała Jan                                   Żdżyłowska Zofja

133     Żebrowski Karol                              Suseł Maryanna

134     Żuber Kazimierz                               Podolska Stefanja

135     Bida Jan                                         Dziwulska Agata

136     Mazur vel Bychawski Jan                 Czwurnos Maryanna

137     Bochyński Jan                                Czemerys Maryanna

138     Solan Stanisław                               Wożakowska Franciszka

139     Wiśniewski Łukasz                           Zakrzewska Agata

140     Domański Wincenty                         Gralak Katarzyna

141     Dobosz Stanisław                           Kuźmińska Agnieszka

142     Nadolski Wincenty                           Bojarczuk vel Bojarska Maryanna

143     Zaj Michał                                       Wędzina Katarzyna

144     Szymański Jan                                Pomian Julja

145     Wrona Antoni                                  Żurek Jadwiga

146     Prokop Piotr                                   Dzik Agata

147     Sińko vel Simczuk Władysław          Franczak Franciszka

148     Wiśniewski Paweł                            Zielińska Agata

149     Pachla Piotr                                    Wyglądała Anna

150     Frącek Jan                                      1°Szczupak 2°Martyna z Malińskich Józefa

151     Grabowski Andrzej                          Kasprzak Walerya

152     Gawda Marcin                                 Antyga Maryanna

153     Słoniec Włodzimierz                        Malenga Katarzyna

154     Mazurek Franciszek                         Franczak Katarzyna

155     Kurzak Feliks                                  Warda Julianna

156     Fałek Antoni                                    Mróz Zofia

157     Bielan Wojciech                               Bereza Katarzyna

158     Jakubiec Jan                                   Wojtal Wiktorya

159     Korczyński Stanisław                       Fornal Rozalja

160     Sadlak Józef                                   Smorga Maryanna

161     Kotarski Jan                                    Łapczyńska Józefa Feliksa

162     Gralak Stanisław                              Dąbrowska Maryanna

163     Bałabuszek Andrzej                         Mirosław Zofia

164     Chłopek Franciszek                         Rosiecka Franciszka

165     Czugała Józef                                 Marczewska Zofia

166     Cichański Jan                                  Siemko Józefa

167     Pastuszak Stanisław                        Wiśniewska Zofia

168     Banasziewicz Józef                         Miszczak z Tchórzewskich Maryanna

   ks. Adolf Majewski akty nr 1-72 i ks. Adam Decyusz akty nr 73-168

uwagi i dostrzeżone błędy:

W roku 1911 urzędnik sporządzający metryki ślubów z parafii Krasnystaw z nieznanych powodów zapisywał po polsku nazwiska osób popełniając większość możliwych do zrobienia błędów gramatycznych i tzw. literówek.

w skor zapisano po ros Гаріашъ Петръ и Харіашъ Петръ nr 7 a w akcie po ros Харіашъ Петръ a po pol Haryasz Piotr

w skor zapisano po ros Матачинскій Павелъ nr 8 a w akcie po ros Матачиньскій Павелъ a po pol Mataczyński Paweł

w skor zapisano po ros Жебровскій Янъ nr 10 a w akcie po ros Жебровскій Янъ a po pol Zebrowski Jan

w skor zapisano po ros Висневскій Станиславъ nr 12 a w akcie po ros Висьневскій Станиславъ a po pol Wiśniewski Stanisław

w akcie zapisano po ros Григоровичъ Анна nr 12 a w akcie po pol Grigorowicz Anna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Grygorowicz Anna

w skor zapisano po ros Каминскій Петръ nr 14 a w akcie po ros Каминьскій Петръ a po pol Kamiński Piotr

w akcie zapisano po ros Пенталь Викторія nr 15 a w akcie po pol Piental Wiktorya, przyjęto zaś, że chodzi tu o Piętal Wiktorya

w skor zapisano po ros Монка Павелъ nr 17 a w akcie po ros też Монка Павелъ a po pol Mąka Paweł

w skor zapisano po ros Фронцекъ Янъ nr 21 a w akcie po ros też Фронцекъ Янъ a po pol Frącek Jan

w skor zapisano po ros Кучинскій Юзефъ nr 24 a w akcie po ros Кучиньскій Юзефъ a po pol Kuczyński Józef

w skor zapisano po ros Гломбъ Станиславъ nr 24 a w akcie po ros też Гломбъ Станиславъ a po pol Głomb Stanisław ale przyjęto formę bardziej znaną Głąb Stanisław

w skor zapisano po ros Хомчынски Станиславъ nr 27 a w akcie po ros Хомчыньски Станиславъ a po pol Chomczyński Stanisław

w skor zapisano po ros Гербутъ Марцинъ и Хербутъ Марцинъ nr 33 a w akcie po ros Гербутъ Марцинъ a po pol Herbut Marcin

w akcie zapisano po ros Желязъ Маріанна nr 36 a w akcie po pol Zelaz Maryanna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Żelaz Maryanna

w akcie zapisano po ros Ксенжекъ Розалія nr 37 i na narginesie aktu Ксіонжекъ Розалія a w akcie po pol Książek Rozalia

w skor zapisano po ros Дригель Антоній nr 38 a w akcie po ros Дрыгель онъже Дрыглякъ Антоній i po pol Drygiel Antoni zamiast Drygiel vel Dryglak Antoni

w skor zapisano po ros Слебода Янъ nr 39 a w akcie po ros Слљбода Янъ i po pol Sleboda Jan ale przyjęto w okolicy stosowane Śleboda Jan

w skor zapisano po ros Тхуржъ Шимонъ nr 40 a w akcie po ros też Тхуржъ Шимонъ i po pol Tchurz Szymon ale przyjęto w okolicy stosowane Tchórz Szymon

w skor zapisano po ros Кулибабъ Войцљхъ nr 44 a w akcie po ros Кулибабъ Виценты i po pol Kulibab Wicenty

w skor zapisano po ros prawidłowo Ткачик Янъ nr 47 a w akcie źle po ros Ткачук Янъ i po pol Tkaczuk Jan, przyjęto więc prawidłowo Tkaczyk Jan

w skor zapisano po ros Желиско Лукашъ nr 50 a w akcie po ros też Желиско Лукашъ i po pol Zelisko Łukasz ale przyjęto w okolicy stosowane Żelisko Łukasz

w skor zapisano po ros Бонкъ Михалъ nr 53 a w akcie po ros też Бонкъ Михалъ i po pol Bąk Michał

w skor zapisano po ros Вуйцик Владиславъ nr 56 a w akcie po ros też Вуйцик Владиславъ i po pol Wujcik Władysław ale przyjęto w okolicy stosowane Wójcik Stanisław

w skor zapisano po ros Стефаньчикъ Винценты nr 57 a w akcie po ros Стефаньчикъ Виценты i po pol Stefańczyk Wicenty ale przyjęto w okolicy stosowane Stefańczyk Wincenty

w skor zapisano po ros Бохыньски Станиславъ nr 59 a w akcie po ros też Бохыньски Станиславъ i po pol Bochynski Stanisław ale przyjęto w okolicy stosowane Bochyński Stanisław

w skor zapisano po ros Кульманъ Францишекъ nr 60 a w akcie po ros Кальманъ Францишекъ i po pol Kalman Franciszek

w skor zapisano po ros Войтовичъ Павелъ nr 62 a w akcie po ros Вуйтовичъ Павелъ i po pol Wujtowicz Paweł ale przyjęto w okolicy stosowane Wójtowicz Paweł

w akcie zapisano po ros Юркевичъ Маріанна nr 63 a w akcie po pol Jórkiewicz Maryanna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Jurkiewicz Maryanna

w skor zapisano po ros Василевъ Петръ nr 69 a w akcie po ros też Василевъ Петръ i po pol Wasilew Piotr ale przyjęto tak jak się podpisał Wasylew Piotr

w skor zapisano po ros Стефаньчукъ Янъ nr 71 a w akcie po ros Стелъмащукъ Янъ i po pol Stelmaszczuk Jan

w skor zapisano po ros Вржищъ Янъ nr 74 a w akcie po ros Вржищъ Янъ i po pol Wrzyszcz Jan ale przyjęto tak jak w metryce chrztu Wrzeszcz Jan

w skor zapisano po ros Худзикъ Елена Марцелія nr 78 a w akcie po ros też Худзикъ Елена Марцелія i po pol Hudzik Helena Marcelija ale przyjęto w okolicy stosowane Chudzik Helena Marcelina

w skor zapisano po ros Тхорзевски Михалъ nr 75 a w akcie po ros Тхурзевски Михалъ i po pol Tchurzewski Michał nr 79 ale przyjęto w okolicy stosowane Tchórzewski Michał

w skor zapisano po ros Крживскій Станиславъ nr 82 a w akcie po ros Банакъ Станиславъ i po pol Banak Stanisław, ur. i zam. na Majdanie Krzywskim

w akcie zapisano po ros Зваренцка Зофія nr 83 a w akcie po pol Zwarencka Zofja ale przyjęto w okolicy stosowane Zwaręcka Zofia

w akcie zapisano po ros Хомикъ Юзефа nr 89 a w akcie po pol Homik Józefa ale przyjęto cześciej w okolicy stosowane Chomik Józefa

w akcie zapisano po ros Хмелевска урожденая Сохачевска Тереса nr 90 a w akcie po pol Hmielewska z Sochaczewskich Teresa ale przyjęto w okolicy stosowane Chmielewska z Sochaczewskich Teresa

w skor zapisano po ros Ямбружо Казимерзъ nr 93 a w akcie po ros Ямбрушко Казимиръ i po pol Jambruszko Kazimierz

w skor zapisano po ros Монка Францишекъ nr 98 a w akcie po ros też Монка Францишекъ i po pol Monka Franciszek ale przyjęto w okolicy stosowane Mąka Franciszek

w skor zapisano po ros Несцюръ Марцинъ nr 98 a w akcie po ros Нисціоръ Марцинъ i po pol Niścior Marcin

w skor zapisano po ros Пенталь Янъ nr 100 a w akcie po ros też Пенталь Янъ i po pol Piental Jan ale przyjęto w okolicy stosowane Piętal Jan

w skor zapisano po ros Жджиловски Лукашъ nr 105 a w akcie po ros też Жджиловски Лукашъ i po pol Zdżyłowski Łukasz ale przyjęto w okolicy stosowane Żdżyłowski Łukasz

w akcie zapisano po ros Харатымъ Маріанна nr 111 a w akcie po pol Charatym Maryanna ale przyjęto w okolicy stosowane Haratym Maryanna

w skor zapisano po ros Гаврилюкъ Антоній nr 113 a w akcie po ros Гаврылюкъ Антоній i po pol Chawryluk Antoni ale przyjęto w okolicy stosowane Hawryluk Antoni

w skor zapisano po ros Гемборисъ Янъ nr 119 a w akcie po ros też Гемборисъ Янъ i po pol Gemborys Jan

w skor zapisano po ros Шубартовскій Владиславъ nr 126 a w akcie po ros Шубстарскій Владиславъ i po pol Szubstarski Władysław

w skor zapisano po ros Косцикъ Шимонъ nr 28 a w akcie po ros też Косцикъ Шимонъ i po pol Kościk Szymon nr 128

w akcie zapisano po ros Чвурносъ Маріанна nr 136 a w akcie po pol Czwurnos Maryanna i tak przyjęto choć możliwe też jest bardziej znane w parafii Gorzków nazwisko Czwórnóg Maryanna

w skor zapisano po ros Синко vel Синчукъ Владиславъ nr 147 a w akcie po ros Синько (онже) Симчукъ Владиславъ i po pol Sińko vel Simczuk Władysław

w skor i w akcie zapisano po ros Слонецъ Владимиръ nr 153 a w akcie po pol Słoniec Włodzimierz zaś na marginesie aktu po ros Слонецъ Владиславъ

w skor zapisano po ros Фалекъ Антони nr 156 w akcie Фалекъ Антоній a w akcie po pol wyraźnie Fałek Antoni

w akcie zapisano po ros Сморха Маріанна nr 160 a w akcie po pol Smorga Maryanna

w akcie zapisano po ros Мищак урожденная Тхоржевская Маріанна nr 168 a w akcie po pol Miszczak z Tchurzewskich Maryanna ale przyjęto w okolicy stosowane Miszczak z Tchórzewskich Maryanna

 

Na podstawie materiałów udostępnionych przez internet przez Archiwum Państwowe w Lublinie

opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 18.07.2013 r.

Krasnystaw małżeństwa 1912

Krasnystaw – księga małżeństw – 1912

Списокъ Бракосочетавшихся въ 1912 г.

/skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

nr aktu

nazwisko i imię /narzeczonego/

nazwisko i imię /narzeczonej/

Skan

137

Adamczuk Władysław

Krawczyk Wiktorja

126

Ambroży Andrzej

Bis Marjanna

111

Badach Michał

Niewiadomska Józefa

15

Banaszkiewicz Wojciech

Osina Zofja

9

Berbeć Franciszek

Głowacka Marjanna

23

Bereza Stanisław

Żebrowska Walerja

58

Bida Władysław

Wolska Józefa

97

Błażejewski Leon

Wójtowicz Anna

90

Bożko Antoni

Dziedzic Franciszka

56

Boruczenko Adam

Pastuszak Petronela

81

Bojarski Leon

Sadlak Karolina

11

Bubic Tomasz

Kowalczyk Marjanna

41

Bielesza Łukasz

Bąk Zofja

91

Bielesza Józef

Perestaj Agata

71

Waśkiewicz Jan

Antoniak Marjanna

35

Wędzina Jan

Bednarczuk Marjanna

48

Warchulski Stanisław

Pomijan Tekla

122

Winiarski Szymon

Sikorska Stefanja

19

Wiśniewski Franciszek

Wójtowicz Marjanna

72

Wiśniewski Jan

Marczewska z Maruchów Zofja

86

Woźnicki Franciszek

Wyrostek Katarzyna

83

Wojtal Adam

Miszczak Marjanna

112

Woszczyński Jan

Żółtobrzuch Katarzyna

43

Wójcik Stanisław

Korowaj Katarzyna

135

Wójcik Franciszek

Jakubczak Marjanna

141

Wójcicki Józef

Mazurek Helena

50

Gadomski Jan

Teresińska Zofja

69

Haratym Józef

Borys Katarzyna

76

Głowacki Onufry

Ciechańska Marjanna

26

Głownia Paweł

Kister Fausta

96

Gmiter Stanisław

Małysz Józefa

88

Gołębiowski Jan

Swiszcz Franciszka

18

Gontarz Ignacy

Dziwulska Anna

39

Grala Wojciech

Muc z Ziemlińskich Pelagja

67

Gralak Jan

Żebrowska z Berezów Marjanna

140

Górny Stanisław

Wojtal Zofja

30

Dębski Władysław

Olejarz vel Olejarczuk
Antonina

125

Dziedzic Walenty

Pastuszak Marjanna

89

Dobosz Antoni

Gałuch Antonina

82

Żelazny Jan

Terlecka Marjanna

116

Żelazny Józef

Ferbes Anna

130

Żelazny Władysław

Drzazga Antonina

27

Żuber Józef

Kopiejek Rozalja

66

Żulinczuk Damian

Basa Zofja

105

Zawiślak Jan

Szuryga Anna

14

Zaprawa Michał

Chwaszcz Zofja

4

Zbroch Józef

Alwinger Małgorzata

129

Iżak Stanisław

Smyk Katarzyna

127

Kalisiewicz Antoni

Jakubiec Marjanna

31

Karczewski Jan

Jaszak Rozalja

117

Kasprzak Franciszek

Olejarz vel Olejarczuk Marjanna

40

Kwiatkowski Walenty

Kalużniak Marjanna

75

Kiciński Franciszek

Majdan z Szewczuków Aniela

70

Kiciak Michał

Stefańczyk Marjanna

78

Kiszczak Michał

Żebrowska Marjanna

124

Kowalczyk Stanisław

Wysocka Anna

12

Kołodziejczyk Władysław

Piętal Julja

34

Korzeniowski Paweł

Cichosz Marjanna

77

Korzeniowski Jan

Bochyńska Wiktorja

21

Korkosz Łukasz

Pypa Karolina

32

Książek Ignacy

Dżura Zofia

128

Kulczyński vel Nowosad Michał

Kozorys Marjanna

54

Kurzak Kazimierz

Saran Marjanna

113

Lewczuk Józef

Rusak Marjanna

42

Lenkiewicz Jan

Smorga Marjanna

139

Liwak Józef

Ciechan Marjanna

106

Lubaś Paweł

Czuba Agnieszka

110

Lubaś Stanisław

Łazowska Zofja

51

Laskowski Jan

Żebrowska Aniela

121

Laskowski Franciszek

Bojarczuk Zofja

84

Latosiński Jan

Zieleńczuk Helena

10

Łoza Antoni

Patyk Agnieszka

123

Łosiewicz Wacław

Kozorys Józefa

94

Marucha Stanisław

Haratym Franciszka

80

Marczewski Franciszek

Kalita Wiktorja

99

Mielnicki Jan

Frej Marjanna

107

Mirosław Franciszek

Zańko Katarzyna

114

Michalak Józef

Poniedziałek Franciszka

52

Miszczak Kazimierz

Żebrowska Marjanna

60

Mracno Emanuel Jan

Wojtkielewicz Kazimiera Cyrylla

95

Nadolski Józef

Sidor Maryanna

98

Naczas Franciszek

Kamińska Antonina

22

Niedziela Jan

Piłat Katarzyna

100

Nowak Ignacy

Gadomska Anna

64

Nowacki Stanisław

Bojarczuk Wiktorja

46

Oleszczuk Łukasz

Wędzina Anna

108

Oleszczuk Walenty

Sadlak Marjanna

134

Osoba Leonard

Kulawiak Tekla

53

Pawelec Ignacy

Chwaszcz Wiktorja

3

Pająk Jan

Franaszczak Wiktorja

36

Panas Jan

Kostrzanowska Marjanna

132

Panas Michał

Schabowska Tekla

33

Pastuszak Antoni

Kostrzanowska Wiktorya

25

Patyra Michał

Iżak Franciszka

131

Piętal Franciszek

Kupińska Stanisława

119

Pacan Maciej

Starościak z Boruchów Marjanna

57

Piłat Paweł

Bassa Marjanna

101

Piątkowski Stanisław

Kulig Marjanna

61

Poniedziałek Jan

Korczyńska Helena

20

Pośnik Wawrzyniec

Jakubczak Marjanna

44

Przysiężniak Łukasz

Dzida Franciszka

79

Proć Ignacy

Chwała Franciszka

29

Rejzner Feliks

Chomicka Marjanna

120

Repeć Michał

Stojańska Zofja

16

Rogowski Kazimierz

Chłopek Katarzyna

62

Rogoś Antoni

Maluga Franciszka

68

Rogoś Walenty

Wyglądała Marja

93

Rotmański Walenty

Kowalczyk Marjanna

87

Sadowski Piotr

Galewska Józefa

55

Swiszcz Stanisław

Terepora Marja

7

Sidor Wojciech

Janeczek Rozalja

38

Skiba Walenty

Dziedzic Zofja

28

Słabek Stanisław

Ciołek Weronika

115

Smyk Michał

Sałamacha Marjanna

133

Smorga Józef

Stryła Antonina

92

Sobieszczuk Łukasz

Haratym Konstancya

45

Sokół Józef

Szyszka Marjanna

5

Stański Władysław Wiktor

Gralińska Helena

24

Stećko Wawrzyniec

Zdżyłowska Zofja

2

Stećko Franciszek

Matwiej Marjanna

47

Stryła Stanisław

Wojtal Marjanna

103

Tracz Franciszek

Michalska Jadwiga

59

Tymicki Marek

Mazurkiewicz Agata

118

Feder Władysław

Pietura Marjanna

73

Fornal Jan

Parasion Marja

17

Chwała Wawrzyniec

Stańczyk Marjanna

109

Chwała vel Bednarczuk Jan

Błaszczak Anna

85

Chodkiewicz Franciszek

Pasieczna Marjanna

6

Chomicki Feliks

Banaszkiewicz Marjanna

74

Chudzik Jan

Banaszkiewicz Julja

37

Ciechański Jan

Rogowska Marjanna

13

Ciechan Jan

Zając Katarzyna

138

Czerpak Jan

Wójtowicz Katarzyna

63

Czyż Stanisław

Kostrzanowska Marjanna

104

Czuba Franciszek

Mazurek Józefa

136

Czuba Wojciech

Gilarowska Franciszka

8

Szymaniak Wojciech

Monachiewicz Anna

102

Szostek Wojciech

Żebrowska Wiktorja

49

Jurkiewicz Michał

Wójcik Antonina

65

Jabłoński Paweł

Czajka Józefa

1

Jaślikowski Franciszek

Sankowska Franciszka

Ks. Adam Decyusz

dostrzeżone błędy i uwagi:
w skor zapisano po ros Бубичъ Томашъ nr 11 a w akcie po ros Бубицъ Томашъ a po pol też Bubic Tomasz
w skor i w akcie zapisano po ros Гонтаржъ Игнацы nr 18 a w akcie po pol Gątarz Ignacy zamiast Gontarz Ignacy
w akcie zapisano po ros Войтовичъ Маріанна nr 19 a po pol Wojtowicz Marjanna zamiast Wójtowicz Marjanna
w akcie zapisano po ros Джура Зофія nr 32 a po pol Dżura Zofia zamiast prawdopodobnego Dziura Zofia
w skor zapisano po ros Грала Войцљхъ nr 39 a w akcie po ros Гралакъ Войцљхъp a po pol też Gralak Wojciech
w akcie zapisano po ros Сморха Маріанна nr 42 a po pol Smorha Marjanna zamiast znanego w okolicy Smorga Marjanna
w skor zapisano po ros Мрачно Эмануэль-Іоаннъ nr 60 a w akcie po ros Мрацно Эмануэль-Іоаннъ a po pol też Mracno Emanuel Jan
w skor zapisano po ros Блажеевскій Леонъ nr 95 a w akcie po ros i po pol Błażejewski Leon nr 97
w akcie zapisano po ros Петура Маріанна nr 118 a po pol też Pietura Marjanna lecz na marginesie aktu po ros Питура Маріанна
w skor zapisano po ros Кульчиньскій Михалъ nr 128 a w akcie po ros Кульчиньскій онъ-же Новосадъ Михалъ i po pol Kulczyński vel Nowosad Michał
w akcie zapisano po ros Войтовичъ Катаржина nr 138 a po pol Wojtowicz Katarzyna zamiast Wójtowicz Katarzyna

Krasnystaw małżeństwa 1913

Krasnystaw – księga małżeństw – 1913

Список Бракосочетавшихся въ 1913 году.

/skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

nr aktu

nazwisko i imię /narzeczonego/

nazwisko i imię /narzeczonej/

Skan

20

Banaszkiewicz Józef

Marczewska Franciszka

21

Banach Stanisław

Nowacka Wiktorja

49

Banach Antoni

Bielesza Wiktorja

84

Bartosiak Stanisław

Fiodorczuk Anna

56

Biłan Jan

Sętkowska Józefa

66

Bąk Walenty

Zdżyłowska Katarzyna

80

Burdan Michał

Hałas Józefa

36

Wiśniewski Józef

Suszek Bronisława

40

Wosiura Stanisław

Świderska Władysława

17

Wrona Franciszek

Marucha Marjanna

63

Wróblewski Adam

Kozorys Antonina

68

Wójcik Jan

Wikiera Aniela

54

Wyrostek Wojciech

Woźniak Józefa

3

Wysocki Jan

Godula Maryanna

116

Wiórko Paweł

Kostecka Zofja

33

Galewski Marek

Kołyga Anna

70

Garbowski Stanisław

Minicka Antonina

96

Gilarowski Franciszek

Piekaruś Marja

77

Golas Józef

Mazurek Marjanna

110

Gruszecki Łukasz

Buchalska Franciszka

98

Gryciak Stanisław

Mielniczuk Anna

7

Deptuś Franciszek

Bojarska z Lewandowskich Marjanna

99

Domański Franciszek

Gozdecka Marjanna

1

Drozdowski Stanisław

Łazowska Marja Helena

62

Żołnacz Józef

Korszla Katarzyna

22

Żuk Józef

Dziedzic Katarzyna

117

Zaraza Józef

Koszułat z Kamińskich Anna

83

Zacharzyński Antoni

Karauda Franciszka

45

Zajmała Jan

Kowalska Wiktorja

72

Zajmała Stanisław

Rydz Teofila

92

Iwaszczuk Michał

Kowalczyk Marjanna

53

Kalman Franciszek

Marek z Kowalów Józefa

87

Kamiński Stanisław

Kulawiak Franciszka

95

Kamiński Paweł

Korczyńska Antonina

52

Karaś Jan

Troć z Sawickich Antonina

100

Kasprzak Michał

Adamczuk Marjanna

79

Kłapouchy Jan

Dąbrowska Katarzyna

12

Kobylański Jan Karol

Gołębiowska z Sadowskich Ewa

89

Kowalczyk Antoni

Zdziłowska Anna

76

Korzeniowski Józef

Skubisz Katarzyna

78

Korbus Józef

Janeczek Józefa

50

Kostrzanowski Łukasz

Wolska Antonina

85

Kostrzanowski Wincenty

Hawrylecka Sabina

30

Kniażuk Leon

Maczyńska Maryanna

29

Krawczyk Ignacy

Sykut Janina

71

Kramer Alojzy

Wachowicz vel Chod’ko Marjanna

61

Kubina Paweł

Kasiura Marjanna

112

Kuczyński Jan

Stefaniak Agnieszka

108

Kielech Franciszek

Skubisz Anna

114

Lember Franciszek

Żebrowska Katarzyna

94

Łaszcz Stanisław

Borycka Katarzyna

113

Mataczyński Franciszek

Siwiec Anna

73

Mazurek Jan

Drzewicka Józefa

38

Maługa Stanisław

Sopelak Zofja

91

Małysz Michał

Matysiak Marjanna

2

Marek Stanisław

Bojarska Marjanna

104

Marciniak Jan

Bojarska Marjanna

90

Marczewski Franciszek

Śleboda Józefa

41

Matwij Stanisław

Domańska Marjanna

11

Machejus Jan

Banaszkiewicz Józefa

109

Minicki Wojciech

Bereza Katarzyna

10

Michalak Józef

Kura Zofia

51

Mochniej Stanisław

Franaszczuk Marjanna

115

Milewski Tymoteusz

Jurek Agata

86

Niedźwiecki Andrzej

Rychter Anna

105

Nowicki Stanisław

Drapsa Tekla

82

Nożynski Antoni

Wyrostek Józefa

15

Osina Paweł

Stefańczyk Katarzyna

24

Oszust Ignacy

Lember Marjanna

14

Palat Walenty

Ciechańska Marjanna

37

Pałka Józef

Choma Katarzyna

55

Pacan Feliks

Karauda Zofja

39

Pastuszak Andrzej

Kostecka ze Skubikowskich Teresa

65

Piekarczyk Andrzej

Starościc Marjanna

6

Penkrzyk Władysław

Ludwińska Walerja

43

Piłat Antoni

Ambroża Marja

16

Poznański Jan

Marek Zofja

5

Prystupa Wawrzyniec

Kostrzanowska Tekla

69

Panas Stanisław

Zezula Anna

74

Panas Andrzej

Haratym Maryanna

101

Pastuszak Franciszek

Staszczak Marjanna

93

Proskura Wojciech

Mazurek Marjanna

107

Popik Michał

Mielechowicz Marja

67

Raczkowski Jan

Wyrostek Marjanna

57

Roman Franciszek

Kowalczyk Katarzyna

32

Run Stanisław

Matysiak Marjanna

47

Sawa Antoni

Miszczak Marjanna

81

Sawa Ludwik

Bojarczuk Antonina

26

Sasin Edward

Potyrańska Emilja
Laura

103

Sidor Stanisław

Wojtal Agata

28

Śliwowski Kazimierz Juljan

Laskowska Marjanna

31

Skrzyp Andrzej

Żydkowska Marjanna

102

Smyk Wojciech

Czyż Józefa

18

Solan Franciszek

Smyl Helena

58

Tomczyk Jan

Perestaj Józefa

9

Tryć Franciszek

Malinowska Agata

4

Tymczak Władysław

Bis Marjanna

46

Urbański Jan

Pierzchała Julja

48

Ferbes Józef

Wojtal Marjanna

42

Fornal Paweł

Babisz Marjanna

97

Franczak Wojciech

Marczewska Marjanna

34

Chwaszcz Józef

Jóźwiak Marjanna

8

Chłopek Michał

Głowacka z Panasów Marjanna

44

Chłopek Michał

Jurkiewicz z Gralów Katarzyna

64

Choma Franciszek

Majewska Zofja

19

Ciepłowski Stanisław

Siewak Katarzyna

23

Ciechański Michał

Dobosz Marjanna

75

Ciechan Marcin

Roman Wiktorja

106

Ciechan Stanisław

Wojtal Marjanna

13

Czerniej Andrzej

Paczosa Józefa

25

Czyż Michał

Galewska Franciszka

60

Czuba Stanisław

Szymańska Agata

35

Szewczyk Apolinary

Pacan Antonina

88

Szewczak Jan

Knapińska Seweryna

59

Jabłoński Franciszek

Prus Marjanna

111

Jakubiec Michał

Berbeć Franciszka

27

Janczak Paweł

Górniak Stanisława

Ks. Adam Decyusz

do Wykazu
Zaślubionych w roku 1913 dopisano:

66
Pawłowski Feliks

Na
podstawie materiałów z Internetu opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin
13.09.2013 r.