Lublin św. Agnieszka małżeństwa 1900

l.p.

Imię i nazwisko
zaślubionych z roku 1900

Nr aktu

Nr karty

uwagi

1

Aleksander Adamik l.27
z Kalinowszczyzny , Helena Alfreda Mroczkowska l.22 z
Kalinowszczyzny

70

92

[z…] – msce
zamieszkania

2

Józef Adamczyk l.58 z
Lublina,Otolia Madejczyk z Wiernickich l.48 z Kalinowszczyzny

72

92

l.p. jak w księdze
metrykalnej

3

Wojciech Boczek l.22 z
ul.Lubartowskiej, Dominicela Rytwińska l.21 z ul.Lubartowskiej

20

79

4

Andrzej Bryda l.20 z
Rudnika, Maryanna Kurowska l.18 ze Świdnika Dużego

58

79

5

Michał Boguszewski
l.21 z Tatar, Marya Magdalena Topyła l.25 z Kalinowszczyzny

77

94

6

Antoni Władysław
Waleszyński l.24 z Lublina, Feliksa Julia Radomska l. 19 z
Kalinowszczyzny

1

75

7

Franciszek Wójcik l.25
ze Świdnika Małego, Aleksandra Piecha l.21 ze Świdnika M.

21

80

8

Jan Walczak l.31 ze
Świdnika D., Maryanna Krzyżanek l.19 ze Świdnika D.

38

84

9

Stanisław Wyczałkowski
l.24 z Czwartku, Agata Mitura l.38 z Czwartku

43

85

10

Michał Woźniak l.23 z
Lemszczyzny, Józefa Prokop l.18 z Lemszczyzny

50

87

11

Józef Wisłocki l.28 z
ul.Lubartowskiej, Helena Radke l.20 z ul.Lubartowskiej

51

87

12

Michał Wójcicki l.23
z Czechowa, Helena Oś l.17 z Czechowa

67

91

13

Ludwik Woźniak l.19 z
Rudnika, Agata Jędrzejak l.16 z Rudnika

83

95

14

Józef Gogół l.25 z
Czechowa, Katarzyna Tkaczyk l.19 z Czechowa

3

75

15

Jan Galant l.20 z
Janowic, Franciszka Staszewska l.16 ze Świdnika D.

15

78

16

Ignacy Gumienniczak
l.30 z Tatar, JózefaWawrzyńczyk l.23 z Biskupia

32

82

17

Stanisław Grabowski
l.21 z Czwartku, Marianna Bucht l.16 z Czwartku

68

91

18

Feliks Grzygorczyk l.20
ze Świdnika, Feliksa Filozof l.17 ze Świdnika M.

71

92

19

Ignacy Drabik l.28 ze
Świdnika D.,Franciszka Roczniowska l.21 z Tatar

76

95

20

Władysław Jęczeń
l.29 z ul.Lubartowskiej, Walerya Filipowska l.33 z
ul.Lubartowskiej

28

81

21

Michał Żuraw l.26 z
Markuszowa, Wiktorya Chamerska l.19 z Czechowa

9

77

22

Henryk Żerdzicki l. 27
z ul. Bonifraterskiej, Sabina Jadwiga Zwolińska l .24 z Lublina

10

77

23

Michał Zając l.21 z
Biskupia, Anna Kwaśniak l. 17 z Trześniowa

30

82

24

Kazimierz Stanisław
Ziółkowski l. 24 z ul.Lubartowskiej, Maryanna Zatwardnicka l.16
z ul. Lubartowskiej

35

83

25

Stanisław Źróbek
l.20 z Kalinowszczyzny, Antonina Leszczczyńska l.19 z
Kalinowszczyzny

36

83

26

Stanisław
Zwierzchowski l.59 z ul.Bonifraterskiej, Maryanna Danielak l.50
jw

52

87

27

Paweł Zielonka l.58 z
Biskupia, Maryanna Sadurska l.39 z Zadębia

79

94

28

Roman Jędrych l.25 ze
Świdnika M., Maryanna Suchodoł l.16 z Tatar

6

76

29

Michał Kwiatkowski
l.23 z Piask,Helena Wasilewska l.17 z Kalinowszczyzny

24

80

Piaski – dzielnica
Lublina

30

Andrzej Kościk l.44 z
Bystrzycy, Wiktorya Golec l.35 z Jakubowic

27

81

31

Mateusz Kwaśniak l. 54
z Trześniowa, Maryanna Chmielewska l.34 ze Świdnika M.

29

82

32

Jan Kurek l. 49 ze
Świdnika M., Barbara Gołębiowska l.30 z Zadębia

33

83

33

Stanisław
Karczmarewicz l.28 z ul.Lubartowskiej, Józefa Struzik l. 26 z
ul.Lubartowskiej

57

89

34

Jan Kłysiak l.20 z
Lemszczyzny, Maryanna Krusińska l.21 z Lemszczyzny

59

89

35

Jan Kubicki l.29 z
Lublina, Maryanna Chobrzyńska l.21 z Kalinowszczyzny

65

91

36

Andrzej Kołtunik l.28
z Zadębia, Antonina Gnypek l.19 z Tatar

81

95

37

Stefan Eugeniusz
Kosiorkiewicz l.22 z Piask, Stanisława Paprocka l.19 z
Kalinowszczyzny

82

95

38

Paweł Kalinowski l.25
z Biskupia, Anna Cholewa l.18 z Biskupia

84

95

39

Ignacy Krzyżanowski
l.24 z Jakubowic, Franciszka Smok l. 16 z Jakubowic

87

t.2 s.6

40

Franciszek Antoni
Kozłowski l.29 z Lublina, Antonina Petronela Franaszczuk l.18 z
Kalinowszczyzny

89

t.2 s.7

41

Józef Kurowski l.23 z
ul.Lubartowskiej, Helena Makowska l.22 z ul.Lubartowskiej

91

t.2 s.8

42

Michał Latała l.27 z
Czechowa, Aniela Drzymała l.22 z Czechowa

39

84

43

Andrzej Limek l.23 z
Tatar, Zofia Gnypek l.21 z Tatar

54

88

44

Stanisław Mulak l.23 z
Tatar, Maryanna Kurowska l. 18 z Tatar

5

76

45

Maciej Mokrzanowski
l.28 z Kalinowszczyzny, Feliksa Floryańska l.26 z
Kalinowszczyzny

8

76

46

Józef Madej l.26 z
Kalinowszczyzny, Petronela Bielecka l. 19 z Kalinowszczyzny

19

79

47

Andrzej Mączka l.23 z
Zadębia, Feliksa Parakowska l.19 z Zadębia

23

80

48

Józef Maliszewski l.32
z Piask, Anna Boguszewska l.17 z Tatar

31

82

49

Michał Mrozik l.26 z
Rudnika, Katarzyna Choina l.16 z Rudnika

47

86

50

AleksanderMilc l.19 z
Tatar, Karolina Kluczyk l.19 z Ponigwody

63

90

51

Józef Malec l.27 z
Lublina, Władysława Sawicka Antonina l.20 z Tatar

69

92

52

Feliks Mulak l.20 z
Tatar, Jadwiga Ryczek l.28 ze Świdnika Małego

74

93

53

Stanisław Myszak l.39
z Kalinowszczyzny, Barbara Niedziałek l. 28 z Biskupia

78

94

54

Andrzej Małek l.26 z
Czwartku, Balbina Zarajczyk l.17 z Kalinowszczyzny

86

t.2 s.5

55

Andrzej Niedziałek
l.29 z Biskupia, Maryanna Flis l.18 ze Świdnika Małego

26

81

56

Ignacy Nieznaj l.25 z
Łucka, Katarzyna Mrozik l.18 z Rudnika

61

90

57

Władysław Niedoborek
l.48 z Kalinowszczyzny, Julianna Miłosierna z Balickich l.38 z
Firlejowszczyzny

73

93

58

Walenty Orłowski l.20
z Tatar, Józefa Flis l.22 z Trześniowa

11

77

59

Franciszek Olszewski
l.28 ze Świdnika Dużego, Franciszka Szymczak l.16 ze Świdnika
D.

13

78

60

Wojciech Olszewski l.26
ze Świdnika D.,Feliksa Gnypek l.27 z Tatar

25

81

61

Edward Ozimek l.18 z
Probostwa, Anna Zwierzchowska l.18 z ul.Bonifraterskiej

45

86

62

Andrzej Oleszczuk l.21
ze Świdnika Małego, Józefa Niedziałek l. 17 z Biskupia

88

t.2 s.6

63

Michał Piekarczyk l.20
z Długiego, Maryanna Bicz l.16 ze Świdnika M.

17

79

64

Stanisław Pranagal
l.28 ze Świdnika D., Józefa Puszka l.18 ze Świdnika D.

41

85

65

Jan Paszczyk l.27 z
Kalinowszczyzny, Maryanna Kołtunik l. 17 z Kalinowszczyzny

40

84

66

Walenty Puszka l.31 z
Kalinowszczyzny, Katarzyna Wargulak l.17 z Kalinowszczyzny

42

85

67.

Grzegorz Pikul l.28 z
jw., Helena Klepka l. 23, z jw.

48

86

68

Jan Podlecki l.22 z
Tatar, Katarzyna Stasiewicz l.22 z Tatar

53

88

69

Feliks Prokop l.24 z
Lemszczyzny, Józefa Ciota l.23 z Biskupia

55

88

70

Bonifacy Rosicki l.21,
z Rudnika, Ewa Olek l.20 z Rudnika

62

90

71

Czesław Rospondowski
l.25 z Kalinowszczyzny, Florentyna Wizor l. 20 z Kalinowszczyzny

85

t.2 s.5

72

Stanisław Siekirzyński
l.23 z Lemszczyzny,Waleria Fedor l.17 z Czechowa

34

83

73

Marcin Skubiszewski
l.22 z Kalinowszczyzny, Małgorzata Banaszek l.20 z Tatar

44

85

74

Grzegorz Siczek l. 21 z
Sierakowszczyzny, Aniela Bartosińska l. 19 z Sierakowszczyzny

56

88

75

Józef Sprawka l.27 z
Kalinowszczyzny, Agnieszka Cybula l.28 z Kalinowszczyzny

92

t.2 s.8

76

Stanisław Tomaszewski
l.20 z Dziesiątej, Ewa Paprocka l.16 z Hajdowa

12

77

77

Kazimierz Tatara l.31 z
Trześniowa,Anna Wójcik l.17 z Trześniowa

46

86

78

Walenty Uznański l.25
z Felina, Feliksa Klimek l.25 z Felina

60

89

79

Romuald Stanisław
Filipski l.23 z Warszawy, Michalina Bielak l.20 z Kalinowszczyzny

4

75

80

Andrzej Flis l.24 z
Długiego, Agnieszka Flis l. 18 z Jakubowic

14

78

81

Cyryl Flis l. 24 z
Długiego, Barbara Bicz l. 19 ze Świdnika Małego

18

79

82

Bartłomiej Flis l.20 z
Tatar, Feliksa Grobel l. 19 z Tatar

64

90

83

Feliks Chobrzyński l.
53 z Kalinowszczyzny, Maryanna Jędruszewska l. 36 z
Kalinowszczyzny

75

95

84

Władysław
Ciuraszkiewicz l.20 ze Świdnika Dużego, Magdalena Maik l. 20 ze
Świdnika D.

22

80

85

Marcin Czerwiński l.38
z Lemszczyzny, Karolina Mercha l.29 z Ponigwody

37

84

86

Walenty Czajka l.33 z
Trześniowa, Katarzyna Gumienniak l.19 z Trześniowa

90

t.2 s.7

87

Stanisław Szewczyk
l.26 ze Świdnika D., Maryanna Wałach l.19 z Kalinowszczyzny

2

75

88

Jan Szuba l.26 z
Czupli, Antonina Stanek l.16 z Czechowa

7

76

89

Wojciech Szewczyk l.28
ze Świdnika D., Antonina Młynarczyk l.16 ze Świdnika D.

49

87

90

Jan Szewczak l. 24 z
Hajdowa, Agnieszka Boguszewska l.16 z Hajdowa

66

91

91

Walenty Jurak l.28 z
Zemborzyc, Bronisława Twardowska l. 16 z Zadębia

80

94

92

Jan Janus l.22 z
Rudnika, Rozalia Wolińska l.21 z Rudnika

16

78

Alegaty – Parafia: Abramowice

Akt
małżeństwa

Alegaty

Rok

Numer

Rok

Plik

1866

1

1866/67

25,
26

1866

7

1866/67

27,
28

1866

9

1866/67

29

1866

16

1866/67

30-32

1866

17

1866/67

33-35

1866

18

1866/67

36,
37

1867

3

1866/67

5,
6

1867

9

1866/67

7,
8

1867

10

1866/67

9,
10

1867

11

1866/67

11

1867

12

1866/67

12

1867

13

1866/67

14,
15

1867

14

1866/67

16

1867

16

1866/67

17

1867

18

1866/67

18,
19

1867

19

1866/67

21,
22

1867

22

1866/67

4,
23

1870

4

1870/72

12

1870

6

1870/72

13,
14

1870

10

1870/72

15

1870

11

1870/72

16,
17

1870

21

1870/72

18-21

1872

1

1870/72

4

1872

3

1870/72

5,
6

1872

10

1870/72

7-9

1872

12

1870/72

10

1873

3

1873/74

13,
14

1873

6

1873/74

15

1873

8

1873/74

16,
17

1873

13

1873/74

18-20

1873

17

1873/74

21,
22

1873

18

1873/74

23-26

1874

8

1873/74

5-8

1874

9

1873/74

9

1874

12

1873/74

11

1877

6

1877

4-7

1877

11

1877

8

1877

15

1877

9

1877

17

1877

10,
11

1877

18

1877

12,
13

1877

19

1877

14

1877

22

1877

15,
16

1879

1

1879/80

16,
17

1879

3

1879/80

18

1879

4

1879/80

19,
20

1879

5

1879/80

21

1879

7

1879/80

22,
23

1879

10

1879/80

24,
25

1879

11

1879/80

26,
27

1879

12

1879/80

28

1879

19

1879/80

30

1879

20

1879/80

31

1879

21

1879/80

32,
33

1879

25

1879/80

34,
35

1879

26

1879/80

36,
37

1880

3

1879/80

3

1880

7

1879/80

4

1880

9

1879/80

5,
6

1880

11

1879/80

7,
8

1880

13

1879/80

9,
10

1880

14

1879/80

11

1880

18

1879/80

12

1880

21

1879/80

14

1880

24

1879/80

13

1882

4

1882/83

32-34

1882

5

1882/83

35,
36

1882

11

1882/83

37,
38

1882

13

1882/83

39,
40

1882

14

1882/83

41,
42

1882

18

1882/83

43,
44

1882

19

1882/83

45,
46

1882

23

1882/83

47

1882

26

1882/83

48,
49

1882

27

1882/83

50-52

1882

28

1882/83

53

1882

29

1882/83

54

1882

30

1882/83

55,
56

1882

31

1882/83

57

1882

38

1882/83

58,
59

1883

2

1882/83

5

1883

3

1882/83

4

1883

6

1882/83

8

1883

5

1882/83

6,
7

1883

7

1882/83

10

1883

14

1882/83

11

1883

16

1882/83

12

1883

17

1882/83

13-15

1883

18

1882/83

16

1883

27

1882/83

17

1883

29

1882/83

19-22

1883

30

1882/83

23

1883

37

1882/83

24

1883

47

1882/83

26-28

1883

48

1882/83

25,
29, 30

Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15 [Fragment ze spisem] – Wieńczysław Kowalski

Wykaz  poległych, zaginionych bez wieści, zmarłych z odniesionych ran oraz skreślonych ze stanów pułków osób zmobilizowanych do  armii rosyjskiej w latach 1914 – 1915, będących mieszkańcami powiatu krasnostawskiego.

Opracowany na podstawie ankiet i list służby Krasnostawskiego Urzędu Powiatowego do Spraw Wojskowych APL sygn. 26

Tekst ten stanowi fragment maszynopisu:

Wieńczysław Kowalski.
Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15.
Lista poległych i zaginionych.
Lublin 2004

Prawa do wykazu zastrzeżone.  Przedruk lub cytaty tylko za podaniem źródła i autora.

Kontakt w sprawie losów osób, których nazwiska zostały zamieszczone w katalogu,  pod adresem : domnawsi@wp.pl


Adelberg Icek- Michel s. Dawida
Antoniak Feliks s. Antoniego
Banach Łukasz s. Antoniego
Banaszak Stanisław s. Mateusza
Banaszak Stanisław s. /nieznanego ojca/ 
Baran Michał s. Jana
Bednarczyk Józef s. Andrzeja
Blendkowski Władysław s. Józefa
Błaziak Szymon s. Ignacego
Bodek Jan s. Pawła
Bojar Stachij s. Jana
Bratos Jan. S. Michała
Bubicz Sylwester s. Jana
Bukała Michał s. Piotra
Charkot Andrzej s. Antoniego
Chmielewski Michał s. Józefa
Chodolak Jan s. Mikołaja
Cholczyński Stanisław s. Łukasza
Czajka Antoni s. Józefa
Czapnicki Józef s. Hieniewa-Hiliewa
Dębicki Stanisław s. Pawła
Denis Paweł S. Pawła
Długoś Paweł s. Jacentego,
Dropek Jan s. Andrzeja,
Dubaj Marcin s. Jana,
Dufiński Antoni s. nieznanego ojca
Dulępski Stanisław s. Michała,
Dzik Stanisław s. Stanisława
Dzirba Michał s. Ignacego,
Faszing  Juma s. Jankiela Herszka
Fidajewicz Roman s. Mikołaja
Frajman Mordka Hersz s. Szymona
Głowacki Grzegorz s. nieznanego ojca
Goleniak Andrzej s. Jana
Goncarz Fan s. Feliksa
Górny Franciszek s. Fomowa
Górny Stanisław s. Franciszka
Grabczak Marcin s Andrzeja
Grabiec Marcin s. Wojciecha
Herec  Franciszek s. Stanisława
Jabłoński Walenty s. Jakuba
Janczak Władysław s. Franciszka
Jaremek Antoni s. Wojciecha
Jaszak Mikołaj s Bartłomieja
Jaszak Stanisław s. nieznanego ojca
Kaczmarek  Szymon s. Jana
Kałużniak Jan s. Andrzeja
Kamajda Jan s. Marcina
Kamieniecki Franciszek s. Michała
Karaś Michał s. Andrzeja
Kasprzak ton-Kajetan s. Fomicza
Kaszak Andrzej s. Józefa
Kisiak Foma S. Józefa
Kiszczak Antoni s. Tomasza
Kmieć Karol s. Stanisłąwa
Kondracki Feliks s. Mikołaja
Korbus Feliks s. Marcina
Kość Marcin s. Fomowa
Kot Józef s. Pawła
Kowalik Jan s. nieznanego ojca
Koziełek Andrzej s. Antoniego
Krasowski  Paweł s. Jana
Krawczyk Stanisław s. Franciszka
Krawczyk Walenty s. Andrzeja
Kruk Marcin s. Jakuba
Krukowski Michał s. Antoniego
Krukowski Wojciech s. Jana
Krukowski Jan s. Pawła
Kuczmara Ignacy s. Antoniego
Kudrej Marcin s. Szymona
Lachowicz Mateusz s. Szczepana
Lerer Józef s. Moszka
Litwin Michał s. Jana
Łupina Stanisław s. Antoniego, (tekst nieczytelny)
Madej Piotr s. Franciszek
Madej Andrzej s. Michała, (tekst nieczytelny)
Magdziarz Jan s. Michała
Marchewa Eustachy s. Stefana
Marcinkowski Karol s. Piotra
Marczewski Franciszek s. Antoniego
Matacz Jacenty s. Franciszka (tekst nieczytelny)
Mazur Michał s. Adama
Mazurek Dominik s. Franciszka
Mazurek Laurenty s. Wincentego
Mazurek Ludwik s. Stanisława
Miazga Aleksander s. (brak danych)
Misa Ignacy s. Ludwika
Mochnia Franciszek s. Bernarda
Mordka Hersz Frajman s. Szymona
Mrozek Jan s. Antoniego
Nadolski Paweł s. Pawła
Oleszczuk Filip s. Jana
Pastuszek Mateusz s. Pawła
Patyra Andrzej s. Andrzeja
Pawełczak Ludwik s. Michała
Piasecki Władysław Piotr s. Antoniego
Pieczykolano  Jan s. Fomicza
Pieczykolano Józef s. Józefa
Pietrzyk Andrzej s. Kazimierz
Pituch Paweł s. Aleksandra
Pitucha Błażej s. Leona
Pizon Jan s. Michała
Plizga  Jan s. Andrzeja
Podgómiak Ignacy s. Laurentego
Proskura Stanisław s. Macieja
Przychadaj Fan s. Jakuba
Psujek Stanisław s. Franciszka
Rajter Jan s. Wojciecha
Ruban Jan s. Andrzeja
Rymarz Stanisław s. Józefa
Semczuk Wincenty s. Jana
Skiba Józef s. Antoniego
Smyk Feliks s. Józefa
Suchodolski Teodor Eustachy s. Eustachego Edwarda
Szafir Uszer s. Abrama
Szczygieł Michał s. Jana
Szlajna Icek-Wolf s. Bruliewa-Herszka
Szpak Stanisław s. Ignacego
Szymaniak Antoni s. Stanisława
Szymański Józef. S. Michała
Scibor Jan s. Wojciecha
Scibor Franciszek s. Wojciecha
Śmiech  Jan s. Pawła
Tomiło Józef s. Jana
Tukendorf Franciszek s.Walentego
Turek Wojciech s. Józefa
Wajler Władysław s. Fomicza
Walczak Ignacy s. Antoniego
Wencławek Laurenty s. Wojciecha
Wojtowicz Fiodor s. Józefa
Woźnica  Jan s. Fomina
Wójtowicz Jan s. Laurentego
Wrona Mateusz s. Antoniego
Wypych Filip s. Mateusza
Wysocki Józef s. Adolfa
Zalewski Wojciech s. Pawła
Zdybel  Józef s. Antoniego
Ziemba Ignacy s. Józefa
Zjajka Michał s. Franciszk
Autor

Wieńczysław Kowalski.
Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15.
Lista poległych i zaginionych.
Lublin 2004

Prawa do wykazu zastrzeżone.  Przedruk lub cytaty tylko za podaniem źródła i autora.

Kontakt w sprawie losów osób, których nazwiska zostały zamieszczone w katalogu,  pod adresem: domnawsi@wp.pl