Lublin św.Agnieszka małżeństwa 1901

Akt

Imię i nazwisko narzeczonego

Imię i nazwisko narzeczonej

Uwagi

Str.

Lublin – parafia św. Agnieszki. Księga
zaślubionych 1901.

44

Józef Konstanty Anton

Antonina Wabia

 

102

71

Józef Ajzak

Zofia Mulak

 

109

2

Antoni Baszkiewicz

Aleksander Liberowicz

 

92

5

Karol Barwiński

Agata Wybkowska

a.Dybkowska

93

21

Antoni Buczek

Antonina Żak

 

97

35

Andrzej Bomba

Marianna Skowronek

 

100

47

Szymon Błaszczak

Józefa Buryła

 

103

61

Józef Banaszek

Marianna Mirosławska

 

107

74

Szymon Boguta

Marianna Witkowska

 

110

7

Stanisław Wierzchowski

Katarzyna Kręglicka

 

93

8

Jan Józef Wojciechowski

Katarzyna Średnicka

 

94

14

Józef Wójcik

Julia Pastucha

 

95

17

Placyd Włodarczyk

Aleksandra Murawska

 

96

18

Michał Winiarczyk

Ewa Woźna

 

96

29

Paweł Woźniak

Katarzyna Rak

 

99

34

Józef Wierzchowiak

Anna Przychodzień

 

100

39

Antoni Wójcik

Helena Wąsik

 

101

51

Antoni Wawruch

Anna Gnypek

 

104

53

Tomasz Wójcik

Marianna Turowska

 

105

59

Tomasz Wójcik

Marianna Grzesiak

 

106

65

Jan Włoch

Kunegunda Woźniak

 

108

72

Walenty Wójcik

Marianna Kwaśniak

 

109

78

Stanisław Woliński

Katarzyna Włosek

 

111

26

Błażej Grzesiak

Marianna Chyrzyńska

 

98

37

Andrzej Gruszka

Antonina Karpińska

 

101

41

Stanisław Gołębiowski

Magdalena Kamela

 

41

54

Mateusz Golec

Marianna Abramczyk

 

105

67

Andrzej Grudziński

Anna Wałach

 

108

76

Wincenty Gnypek

Katarzyna Zlot

 

110

1

Jakub Dumkiewicz

Antonina Przybyś

 

92

63

Józef Dymek

Anna Janiak

 

107

66

Władysław Dobrowolski

Anna Juśko

 

108

15

Michał Jesionek

Marianna Bodzek

 

95

46

Ignacy Jędrzejewski

Helena Górna

 

103

48

Piotr Jezior

Helena Mamej

 

103

50

Jan Żołnierek

Agnieszka Olchowa

 

104

4

Andrzej Zając

Jadwiga Banach

 

92

31

Władysław Zabłocki

Julia Drzymulska

 

99

69

Jan Zalewski

Rozalia Kozak

 

109

22

Wincenty Pytka

Julianna Korzeniowska

 

97

43

Jan Paśnikowski

Bronisława Błaszczak

 

102

49

Wojciech Pazik

Franciszka Wrona

 

104

62

Piotr Pastusiak

Józefa Skrzypek

 

107

70

Paweł Pietrasiński

Katarzyna Jakubowska

a.Pietraszewski

109

75

Jan Panecki

Anna Chunek

 

110

77

Stanisław Prokop

Karolina Augustyńska

 

111

3

Szymon Sobczyk

Jadwiga Cichocka

 

92

11

Jan Skiba

Franciszka Olszewska

 

94

27

Michał Solarek

Helena Uniłowska

 

98

40

Franciszek Suchodoł

Tekla Karpinska

 

101

45

Gustaw Dionizy Suligowski

Marianna Chrobotowicz

 

103

52

Józef Smoliński

Anna Olszewska

 

104

60

Jan Starzyński

Michalina Jakubowska

 

106

23

Paweł Toruj

Antonina Wasińska

 

97

33

Jan Tracz

Natalia Godlińska

 

100

64

Franciszek Tkaczyk

Jadwiga Gnypek

 

107

13

Ludwik Ul

Anna Juścińska

 

95

36

Julian Fabiański

Michalina Drewnowska

 

100

16

Józef Chłopaś

Eugenia Grątkowska

 

95

68

Józef Chrześcianek

Anna Wołek

 

108

56

Karol Jakub Czupryn

Zofia Trepiak

a.Prokop

105

73

Franciszek Paweł Czarnocki

Bolesława Józefa Niewiarowska

 

110

28

Paweł Iwanicki

Anna Przebierowska

 

98

9

Stefan Kotfasiński

Helena Salerek

 

94

10

Michał Kubicki

Katarzyna Drzazga

 

94

12

Mateusz Kowalczyk

Józefa Pelczarska

 

94

24

Jan Koperski

Aleksandra Badurowicz

 

97

42

Józef Kukuryk

Karolina Marciniak

 

102

58

Andrzej Kopczyński / Kopka

Antonina Tatara

 

106

6

Antoni Makara

Marianna Todys

 

93

30

Władysław Masłowski

Klementyna Szakowska ?

 

99

38

Aleksander Mazurek

Marianna Groszek

 

101

55

Wiktor Mały

Anna Olszewska

 

105

80

Antoni Matys

Aleksandra Nóżka

 

111

79

Józef Nawrocki

Anna Langwińska

 

111

32

Józef Szalast

Antonina Jakubowska

 

99

57

Julian Ejzeler

Aniela Żakowska

a.Ejzeter

106

19

Kazimierz Jurkiewicz

Anna Krawczyńska

 

96

20

Jan Juchta

Anna Tracz

 

97

25

Franciszek Juśko

Marianna Brych

 

98

Lublin św. Agnieszka małżeństwa 1900

l.p.

Imię i nazwisko
zaślubionych z roku 1900

Nr aktu

Nr karty

uwagi

1

Aleksander Adamik l.27
z Kalinowszczyzny , Helena Alfreda Mroczkowska l.22 z
Kalinowszczyzny

70

92

[z…] – msce
zamieszkania

2

Józef Adamczyk l.58 z
Lublina,Otolia Madejczyk z Wiernickich l.48 z Kalinowszczyzny

72

92

l.p. jak w księdze
metrykalnej

3

Wojciech Boczek l.22 z
ul.Lubartowskiej, Dominicela Rytwińska l.21 z ul.Lubartowskiej

20

79

4

Andrzej Bryda l.20 z
Rudnika, Maryanna Kurowska l.18 ze Świdnika Dużego

58

79

5

Michał Boguszewski
l.21 z Tatar, Marya Magdalena Topyła l.25 z Kalinowszczyzny

77

94

6

Antoni Władysław
Waleszyński l.24 z Lublina, Feliksa Julia Radomska l. 19 z
Kalinowszczyzny

1

75

7

Franciszek Wójcik l.25
ze Świdnika Małego, Aleksandra Piecha l.21 ze Świdnika M.

21

80

8

Jan Walczak l.31 ze
Świdnika D., Maryanna Krzyżanek l.19 ze Świdnika D.

38

84

9

Stanisław Wyczałkowski
l.24 z Czwartku, Agata Mitura l.38 z Czwartku

43

85

10

Michał Woźniak l.23 z
Lemszczyzny, Józefa Prokop l.18 z Lemszczyzny

50

87

11

Józef Wisłocki l.28 z
ul.Lubartowskiej, Helena Radke l.20 z ul.Lubartowskiej

51

87

12

Michał Wójcicki l.23
z Czechowa, Helena Oś l.17 z Czechowa

67

91

13

Ludwik Woźniak l.19 z
Rudnika, Agata Jędrzejak l.16 z Rudnika

83

95

14

Józef Gogół l.25 z
Czechowa, Katarzyna Tkaczyk l.19 z Czechowa

3

75

15

Jan Galant l.20 z
Janowic, Franciszka Staszewska l.16 ze Świdnika D.

15

78

16

Ignacy Gumienniczak
l.30 z Tatar, JózefaWawrzyńczyk l.23 z Biskupia

32

82

17

Stanisław Grabowski
l.21 z Czwartku, Marianna Bucht l.16 z Czwartku

68

91

18

Feliks Grzygorczyk l.20
ze Świdnika, Feliksa Filozof l.17 ze Świdnika M.

71

92

19

Ignacy Drabik l.28 ze
Świdnika D.,Franciszka Roczniowska l.21 z Tatar

76

95

20

Władysław Jęczeń
l.29 z ul.Lubartowskiej, Walerya Filipowska l.33 z
ul.Lubartowskiej

28

81

21

Michał Żuraw l.26 z
Markuszowa, Wiktorya Chamerska l.19 z Czechowa

9

77

22

Henryk Żerdzicki l. 27
z ul. Bonifraterskiej, Sabina Jadwiga Zwolińska l .24 z Lublina

10

77

23

Michał Zając l.21 z
Biskupia, Anna Kwaśniak l. 17 z Trześniowa

30

82

24

Kazimierz Stanisław
Ziółkowski l. 24 z ul.Lubartowskiej, Maryanna Zatwardnicka l.16
z ul. Lubartowskiej

35

83

25

Stanisław Źróbek
l.20 z Kalinowszczyzny, Antonina Leszczczyńska l.19 z
Kalinowszczyzny

36

83

26

Stanisław
Zwierzchowski l.59 z ul.Bonifraterskiej, Maryanna Danielak l.50
jw

52

87

27

Paweł Zielonka l.58 z
Biskupia, Maryanna Sadurska l.39 z Zadębia

79

94

28

Roman Jędrych l.25 ze
Świdnika M., Maryanna Suchodoł l.16 z Tatar

6

76

29

Michał Kwiatkowski
l.23 z Piask,Helena Wasilewska l.17 z Kalinowszczyzny

24

80

Piaski – dzielnica
Lublina

30

Andrzej Kościk l.44 z
Bystrzycy, Wiktorya Golec l.35 z Jakubowic

27

81

31

Mateusz Kwaśniak l. 54
z Trześniowa, Maryanna Chmielewska l.34 ze Świdnika M.

29

82

32

Jan Kurek l. 49 ze
Świdnika M., Barbara Gołębiowska l.30 z Zadębia

33

83

33

Stanisław
Karczmarewicz l.28 z ul.Lubartowskiej, Józefa Struzik l. 26 z
ul.Lubartowskiej

57

89

34

Jan Kłysiak l.20 z
Lemszczyzny, Maryanna Krusińska l.21 z Lemszczyzny

59

89

35

Jan Kubicki l.29 z
Lublina, Maryanna Chobrzyńska l.21 z Kalinowszczyzny

65

91

36

Andrzej Kołtunik l.28
z Zadębia, Antonina Gnypek l.19 z Tatar

81

95

37

Stefan Eugeniusz
Kosiorkiewicz l.22 z Piask, Stanisława Paprocka l.19 z
Kalinowszczyzny

82

95

38

Paweł Kalinowski l.25
z Biskupia, Anna Cholewa l.18 z Biskupia

84

95

39

Ignacy Krzyżanowski
l.24 z Jakubowic, Franciszka Smok l. 16 z Jakubowic

87

t.2 s.6

40

Franciszek Antoni
Kozłowski l.29 z Lublina, Antonina Petronela Franaszczuk l.18 z
Kalinowszczyzny

89

t.2 s.7

41

Józef Kurowski l.23 z
ul.Lubartowskiej, Helena Makowska l.22 z ul.Lubartowskiej

91

t.2 s.8

42

Michał Latała l.27 z
Czechowa, Aniela Drzymała l.22 z Czechowa

39

84

43

Andrzej Limek l.23 z
Tatar, Zofia Gnypek l.21 z Tatar

54

88

44

Stanisław Mulak l.23 z
Tatar, Maryanna Kurowska l. 18 z Tatar

5

76

45

Maciej Mokrzanowski
l.28 z Kalinowszczyzny, Feliksa Floryańska l.26 z
Kalinowszczyzny

8

76

46

Józef Madej l.26 z
Kalinowszczyzny, Petronela Bielecka l. 19 z Kalinowszczyzny

19

79

47

Andrzej Mączka l.23 z
Zadębia, Feliksa Parakowska l.19 z Zadębia

23

80

48

Józef Maliszewski l.32
z Piask, Anna Boguszewska l.17 z Tatar

31

82

49

Michał Mrozik l.26 z
Rudnika, Katarzyna Choina l.16 z Rudnika

47

86

50

AleksanderMilc l.19 z
Tatar, Karolina Kluczyk l.19 z Ponigwody

63

90

51

Józef Malec l.27 z
Lublina, Władysława Sawicka Antonina l.20 z Tatar

69

92

52

Feliks Mulak l.20 z
Tatar, Jadwiga Ryczek l.28 ze Świdnika Małego

74

93

53

Stanisław Myszak l.39
z Kalinowszczyzny, Barbara Niedziałek l. 28 z Biskupia

78

94

54

Andrzej Małek l.26 z
Czwartku, Balbina Zarajczyk l.17 z Kalinowszczyzny

86

t.2 s.5

55

Andrzej Niedziałek
l.29 z Biskupia, Maryanna Flis l.18 ze Świdnika Małego

26

81

56

Ignacy Nieznaj l.25 z
Łucka, Katarzyna Mrozik l.18 z Rudnika

61

90

57

Władysław Niedoborek
l.48 z Kalinowszczyzny, Julianna Miłosierna z Balickich l.38 z
Firlejowszczyzny

73

93

58

Walenty Orłowski l.20
z Tatar, Józefa Flis l.22 z Trześniowa

11

77

59

Franciszek Olszewski
l.28 ze Świdnika Dużego, Franciszka Szymczak l.16 ze Świdnika
D.

13

78

60

Wojciech Olszewski l.26
ze Świdnika D.,Feliksa Gnypek l.27 z Tatar

25

81

61

Edward Ozimek l.18 z
Probostwa, Anna Zwierzchowska l.18 z ul.Bonifraterskiej

45

86

62

Andrzej Oleszczuk l.21
ze Świdnika Małego, Józefa Niedziałek l. 17 z Biskupia

88

t.2 s.6

63

Michał Piekarczyk l.20
z Długiego, Maryanna Bicz l.16 ze Świdnika M.

17

79

64

Stanisław Pranagal
l.28 ze Świdnika D., Józefa Puszka l.18 ze Świdnika D.

41

85

65

Jan Paszczyk l.27 z
Kalinowszczyzny, Maryanna Kołtunik l. 17 z Kalinowszczyzny

40

84

66

Walenty Puszka l.31 z
Kalinowszczyzny, Katarzyna Wargulak l.17 z Kalinowszczyzny

42

85

67.

Grzegorz Pikul l.28 z
jw., Helena Klepka l. 23, z jw.

48

86

68

Jan Podlecki l.22 z
Tatar, Katarzyna Stasiewicz l.22 z Tatar

53

88

69

Feliks Prokop l.24 z
Lemszczyzny, Józefa Ciota l.23 z Biskupia

55

88

70

Bonifacy Rosicki l.21,
z Rudnika, Ewa Olek l.20 z Rudnika

62

90

71

Czesław Rospondowski
l.25 z Kalinowszczyzny, Florentyna Wizor l. 20 z Kalinowszczyzny

85

t.2 s.5

72

Stanisław Siekirzyński
l.23 z Lemszczyzny,Waleria Fedor l.17 z Czechowa

34

83

73

Marcin Skubiszewski
l.22 z Kalinowszczyzny, Małgorzata Banaszek l.20 z Tatar

44

85

74

Grzegorz Siczek l. 21 z
Sierakowszczyzny, Aniela Bartosińska l. 19 z Sierakowszczyzny

56

88

75

Józef Sprawka l.27 z
Kalinowszczyzny, Agnieszka Cybula l.28 z Kalinowszczyzny

92

t.2 s.8

76

Stanisław Tomaszewski
l.20 z Dziesiątej, Ewa Paprocka l.16 z Hajdowa

12

77

77

Kazimierz Tatara l.31 z
Trześniowa,Anna Wójcik l.17 z Trześniowa

46

86

78

Walenty Uznański l.25
z Felina, Feliksa Klimek l.25 z Felina

60

89

79

Romuald Stanisław
Filipski l.23 z Warszawy, Michalina Bielak l.20 z Kalinowszczyzny

4

75

80

Andrzej Flis l.24 z
Długiego, Agnieszka Flis l. 18 z Jakubowic

14

78

81

Cyryl Flis l. 24 z
Długiego, Barbara Bicz l. 19 ze Świdnika Małego

18

79

82

Bartłomiej Flis l.20 z
Tatar, Feliksa Grobel l. 19 z Tatar

64

90

83

Feliks Chobrzyński l.
53 z Kalinowszczyzny, Maryanna Jędruszewska l. 36 z
Kalinowszczyzny

75

95

84

Władysław
Ciuraszkiewicz l.20 ze Świdnika Dużego, Magdalena Maik l. 20 ze
Świdnika D.

22

80

85

Marcin Czerwiński l.38
z Lemszczyzny, Karolina Mercha l.29 z Ponigwody

37

84

86

Walenty Czajka l.33 z
Trześniowa, Katarzyna Gumienniak l.19 z Trześniowa

90

t.2 s.7

87

Stanisław Szewczyk
l.26 ze Świdnika D., Maryanna Wałach l.19 z Kalinowszczyzny

2

75

88

Jan Szuba l.26 z
Czupli, Antonina Stanek l.16 z Czechowa

7

76

89

Wojciech Szewczyk l.28
ze Świdnika D., Antonina Młynarczyk l.16 ze Świdnika D.

49

87

90

Jan Szewczak l. 24 z
Hajdowa, Agnieszka Boguszewska l.16 z Hajdowa

66

91

91

Walenty Jurak l.28 z
Zemborzyc, Bronisława Twardowska l. 16 z Zadębia

80

94

92

Jan Janus l.22 z
Rudnika, Rozalia Wolińska l.21 z Rudnika

16

78

Lublin św. Agnieszka małżeństwa 1899

L.p

Imię i nazwisko
zaślubionych z roku 1899

Nr aktu

Nr karty

Uwagi

1

Tadeusz Blachani l.24 z Czwartku, Ewa
Górska l.18

z Czwartku

55

98

[z…] miejsce zamieszk.

2

Józef Bujak l.20 z Niemiec, Maryanna Choina
l.19

z Rudnika

68

101

l.p. wg księgi metrykalnej

3

Grzegorz Wójtowicz l.36 z Kalinowszczyzny,
Józefa Kowalska z Górskich l.34 – z Kalinowszczyzny

10

87

 

4

Andrzej Wójcik l.32 z Trześniowa, Katarzyna
Flis l.21

z Jakubowic

18

89

 

5

Michał Węgrzyn l.27 z Dysa, Julianna
Michowska l.20

z Rudnika

23

90

 

6

Jan Waniewski l.22 z Kalinowszczyzny,Józefa
Keller l.20

z Kalinowszczyzny

37

94

 

7

Jan Wszelaki l. z Płouszowic l.19, Maryanna
Nieznaj l. 18

z Biskupia

47

96

 

8

Marcin Wilk l.49 z Zadębia Anna Grzela z
Sobirasów l.38 – z Zadębia

50

97

 

9

Hilary Wojtasz l.34 z ul.Lubartowskiej,
Bronisława Łęczek l.27 z Kalinowszczyzny

51

97

 

10

Adam Stanisław Walczak l.28 z
Kalinowszczyzny, Marya Antonina Majewska l.17 z Kalinowszczyzny

56

98

 

11

Zygmunt Teofil Wrzesiński l. 30 z Warszawy,
Leontyna Helena Barszczewska z Czwartku

64

100

 

12

Andrzej Wilk l.21 z Zadębia, Elżbieta
Durczak l.21 z Zadębia

65

101

 

13

Franciszek Gęca l.28 z Jakubowic, Katarzyna
Flis l.22

z Jakubowic

19

89

 

14

Jan Adolf Gotze l.24 z Lublina, Marcyanna
Zymerman l.19 z ul.Lubartowskiej

28

91

 

15

Marcin Górny l. 28 z Niemiec, Maryanna Kot
l. 17 z Biskupia

38

94

 

16

Stanisław Zienkiewicz l.26 z
Kalinowszczyzny, Maryanna Skubiszewska l. 18 z Kalinowszczyzny

6

86

 

17

Jan Puszka l.27 ze Świdnika Dużego,
Franciszka Skiba l. 17 ze Świdnika Dużego

12

87

 

18

Józef Zlot l.31z Pułk, Rozalia Bielecka
l.21 z Ponigwody

63

100

 

19

Józef Kowalczyk l.21 z Kalinowszczyzny,
Katarzyna Woźniak l.18 z Kalinowszczyzny

7

87

 

20

Józef Kutarajczyk l.23 z Kalinowszczyzny,
Maryanna Gębka l.18 ze Świdnika Dużego

8

86

 

21

Piotr Kantar l. 26 z Kalinowszczyzny,
Petronela Kurowska l. 27 z Tatar

25

91

 

22

Wojciech Kuśmirek l.36 z Trześniowa,
Maryanna Smiodówka l.21 z Jakubowic

27

91

 

23

Józef Kołtunik l.21 z Trześniowa, Barbara
Bicz l.16

ze Świdnika Małego

33

93

 

24

Józef Kozieł l.22 z Nasutowa, Józefa
Jankowska l.19

z Hajdowa

45

96

 

25

Tomasz Kiciński l.47 z ul Ruskiej, Aniela
Mącik l. 35

z ul.Ruskiej

53

98

 

26

Józef Kołtunik l.26 z Dysa, Maryanna Choina
l.19

z Rudnika

71

102

 

27

Aleksander Kulczycki l.18 z
ul.Lubartowskiej, Julianna Więckowska l.28 z ul.Lubartowskiej

72

102

 

28

Jan Kulczycki l. 23 z Krępca, Franciszka
Szczerba l.17

z Felina

76

103

 

29

Józef Lipiec l.20 ze Świdnika Dużego, Anna
Gromaszek l. 19 ze Świdnika Dużego

14

88

 

30

Stanisław Ławicki l.23 z Jakubowic,
Maryanna Brzyska

z Raków l.22- z Jakubowic

32

92

 

31

Hipolit Łukasik l.26 z ul.Lubartowskiej,
Karolina Jakubczyk l.21 z ul.Lubartowskiej

36

93

 

32

Jan Licman l.34 z Kalinowszczyzny, Anna
Józefa Kwiatkowska z Wojciechowskich l.45

– z Kalinowszczyzny

48

96

 

33

Michał Maj l.19 z Rur Wizytkowskich,
Małgorzata Racka l.16 z Lemszczyzny

3

85

 

34

Wojciech Murawski l.19 z Felina, Dorota
Jarosiewicz l.19 z Felina

5

86

 

35

Ksawery Malicki l.33 z Felina, Zofia
Kosidło l.24

ze Świdnika Dużego

22

90

 

36

Michał Michalski l.25 z Czwartku, Julia
Wróblewska l.16 z ul.Lubartowskiej

26

91

 

37

Władysław Mrozowski l. 19 z Czwartku,
Maryanna Wierzbicka l.20 z Czwartku

49

97

 

38

Stefan Mogieliński l.30 z Zadębia, Maryanna
Kutowska l.23 z Zadębia

61

100

 

39

Wojciech Mogieliński l.21 z Zadębia,
Jadwiga Chojnacka l.19 z Zadębia

67

101

 

40

Klemens Malik l.20 z Biskupia, Maryanna
Bartocha l.27

z Biskupia

70

102

 

41

Michał Mącik l.42 z Tatar, Maryanna Polcyn
l. 28 z Wólki

75

103

 

42

Michał Niedziałek l.25 z Hajdowa ,
Małgorzata Pawlak l.18 z Tatar

17

89

 

43

Józef Niedziałek l.27 z Biskupia,
Franciszka Księżopolska l.16 z Tatar

34

93

 

44

Jan Niewiadomski l.28 ze Świdnika Małego,
Antonina Dziura l.28 ze Świdnika Małego

29

92

 

45

Edward Orłowski l.28 z Czwartku, Maryanna
Tyszkowska l.19 z Czwartku

31

92

 

46

Piotr Olejarz l.25 z Kalinowszczyzny,
Katarzyna Szczerbic l.18 z Kalinowszczyzny

57

99

 

47

Jan Puszka l.27 ze Świdnika Dużego,
Franciszka Skiba l.17 ze Świdnika Dużego

12

87

 

48

Paweł Paprocki l.20 z Hajdowa, Barbara
Garczyńska l.18 z Trześniowa

35

93

 

49

Bolesław Polak l.26 z ul.Lubartowskiej,
Maryanna Polit l.16 z ul.Lubartowskiej

40

94

 

50

Andrzej Piwniczny l.26 z Krępca, Maryanna
Szczęsna l.25 z ul.Lubartowskiej

41

95

 

51

Michał Piróg l.33 z Trześniowa, Ewa
Boguszewska l.16

z Trześniowa

43

95

 

52

Józef Pawłowski l.22 z Trześniowa, Anna
Flis l.19

z Trześniowa

44

95

 

53

Jan Pioron l.31 z Czechowa, Ludwika Dylon
l.25

z Czechowa

52

97

 

54

Jan Przystupa l.55 z Zofiówki, Antonina
Mazurek ze Skrzypków l.42 – z Rudnika

77

104

 

55

Andrzej Radosz l. 54 z Lublina, Magdalena
Chudoba

z Gmitruków l.53 – z Kalinowszczyzny

58

99

 

56

Konstanty Student l.23 z Zadębia, Julianna
Pusch l.20

z Jakubowic

1

85

 

57

Tomasz Skrzypek l.21 z Biskupia, Antonina
Mordel l.16 ze Świdnika Małego

4

85

 

58

Andrzej Sawicki l.28 z Kalinowszczyzny,
Wiktorya Korycka l.17 z Czwartku

15

88

 

59

Andrzej Staszewski l.22 ze Świdnika Małego,
Józefa Niedziałek l.18 z Biskupia

16

88

 

60

Michał Staszewski l.29 z Warszawy, Teodora
Palczarska

l.18 z ul.Lubartowskiej

21

90

 

61

Wojciech Stępień l.23 ze Świdnika Małego,
Teresa Miśkowiak l.23 ze Świdnika Małego

24

90

 

62

Stanisław Śledzicki l.26 z Kalinowszczyzny,
Józefa Siuda l.21 ze Świdnika Dużego

30

92

 

63

Antoni Smoliński l.26 ze Świdnika Małego,
Józefa Tokarska l.16 ze Świdnika Małego

42

95

 

64

Michał Skrzypek l.21 ze Świdnika Małego,
Agnieszka Tatara l.17 z Biskupia

46

96

 

65

Ignacy Sałamaja l.21 z Ponigwody, Petronela
Posuniak

l.20 z Ponigwody

59

99

 

66

Władysław Slędak l.20 z Rudnika, Agata
Grundziel l. 18

z Rudnika

60

99

 

67

Ludomir Lambert Terlecki l.46 z
ul.Lubartowskiej, Franciszka Maryanna Leksińska l.27 z ul.Lubartowskiej

74

103

 

68

Stanisław Flis l.21 z Wólki, Maryanna
Puszka l.19

ze Świdnika Dużego

20

89

 

69

Andrzej Flis l.28 z Rudnika, Anna Dybkowska
l.18

ze Świdnika Małego

39

94

 

70

Jan Fac l.21 z Kalinowszczyzny, Anna Kozyra
l.19

z Kalinowszczyzny

69

102

 

71

Feliks Fryszkiewicz l. 34 z Lublina, Józefa
Porębska l.21

z Wiktorówki?

73

103

? – inf.niepewna

72

Łukasz Chrobociński l.25 z Czwartku,
Michalina Imbiurkiewicz l.33 z Lemszczyzny

11

87

 

73

Bolesław Józef Czyżewski l.30 z Chełma?,
Leontyna Bernasiewicz l.23 z ul.Lubartowskiej

2

85

 

74

Kazimierz Szczepaniuk l.34 z Lemszczyzny,
Stanisława Paulina Matuniak l.20 z Lemszczyzny

62

100

 

75

Wacław Jabłoński l.23 z Lublina, Anna Fronk
l.18 z Czwartku

9

87

 

76

Piotr Jakubas l.28 ze Świdnika Małego,
Józefa Flis l.16

z Biskupia

66

101

 

77

Józef Ejzelle l.19 z Lemszczyzny, Anna
Jabłońska l.18

z Choin

54

98

 

Lublin św. Agnieszka małżeństwa 1898

l.p.

Imię i nazwisko
zaślubionych z roku 1898

Nr aktu

Nr karty

uwagi

1

Jan Bartczak l.21 z Jakubowic, Katarzyna
Kotfasińska l.19

z Jakubowic

9

83

[z…] msce zamieszk.

2

Aleksander Bartosik l.28 z Kalinowszczyzny,
Maryanna Kula l.23 z Tatar

14

84

l.p. jak w księdze metrykalnej

3

Wojciech Bogucki l.19 ze Świdnika Dużego,
Katarzyna Gajos l.20 ze Świdnika Dużego

48

92

 

4

Jan Budzyński l. 34 z Biskupia, Zofia
Kwiecień l.23

ze Świdnika Małego

52

93

 

5

Krzysztof Wójcik l.80 ze Świdnika D.,
Barbara Paździor

l.59 z Szymańskich- ze Świdnika D.

23

86

Świdnik D. – Świdnik Duży

6

Franciszek Ksawery Wróblewski l.27 z
Probostwa, Aleksandra Bojanowska l.27 z ul.Lubartowskiej

35

89

 

7

Jan Gozdek l.22 z Biskupia, Franciszka
Sakłak l.17 z Tatar

6

82

 

8

Ludwik Drzymulski l. 25 z Kalinowszczyzny,
Konstancja Mroczkowska l.33 z Kalinowszczyzny

15

85

 

9

Jan Drzymulski l. 22 z Kalinowszczyzny,
Stanisława Pyrkowska l. 28 z Kalinowszczyzny

19

85

 

10

Paweł Dzirba l.25 z Abramowic, Maryanna
Cichowska l.21 ze Świdnika D.

53

94

 

11

Józef Zabielski l.27 z Turki, Aniela
Turowska l.22

ze Świdnika M.

34

89

Świdnik M. – Świdnik Mały

12

Józef Zieleniewski l.26 z Kalinowszczyzny,
Maryanna Kuśpit l. 22 z Czwartku

50

93

 

13

Władysław Józef Kwieciński l.27 z Lublina,
Aniela Kołszut l.20 z Kalinowszczyzny

8

82

 

14

Józef Kuca l.26 z Czechówki, Klementyna
Blicharz l.17 z Czechówki

18

85

 

15

Franciszek Karaś l. 28 Leśniczówki, Rozalia
Zientecka l.17

z Tatar

22

86

 

16

Antoni Kozak l.34 z ul.Lubartowskiej,
Maryanna Skorek

l.26 z ul.Lubartowskiej

25

87

 

17

Paweł Kruk l.26 z ul.Lubartowskiej,
Karolina Kot l. 23

z Kalinowszczyzny

33

89

 

18

Wawrzyniec Kołszut l.51 z Kalinowszczyzny,
Maryanna Staniszewska z Fedorowiczów l.27 – z Kalinowszczyzny

37

90

 

19

Józef Kawczyński l.34 z Kalinowszczyzny,
Michalina Tekla Kowalska l.16 z Kalinowszczyzny

39

90

 

20

Jan Kalinowski l.21 z Czwartku, Michalina
Budzyńska l.22 z Kalinowszczyzny

44

91

 

21

Mikołaj Lipiec l.31 ze Świdnika D.,
Michalina Galińska l.21 ze Świdnika D.

17

85

 

22

Wojciech Mazurek l.60 z Kalinowszczyzny,
Józefa Stankiewicz z Zajonców l.28 – z Kalinowszczyzny

5

82

 

23

Jan Małocha l. 26 z ul. Lubartowskiej,
Katarzyna Brzuszkiewicz l.28 z ul.Lubartowskiej

20

85

 

24

Aleksander Milczerski l.24 z Lublina,
Eleonora Górna l.20

z Czechówki

28

87

 

25

Wawrzyniec Mucha l.50 ze Świdnika M.,
Anastazja Wójcik z Mączków l.23 – ze Świdnika M.

45

92

 

26

Paweł Mucha l.35 z Rudnika, Antonina
Orłowska l.20

z Rudnika

49

93

 

27

Szymon Niedziałek l.27 z Hajdowa, Katarzyna
Księżopolska l.17 z Tatar

11

83

 

28

Antoni Olejnik l.23 z Zalesia, Stanisława
Ścirka l.17 z Biskupia

3

81

 

29

Grzegorz Ochal l.23 z Rudnika, Antonina
Sampolska l.17

z Rudnika

40

90

 

30

Franciszek Ochal l.26 z Rudnika, Agnieszka
Mrozik l.23

z Rudnika

41

91

 

31

Stanisław Maryan Paluchowski l.30 z
Radoszczyc, Stanisława Ludomiła Szewczyk l.19 z Kalinowszczyzny

24

86

 

32

Szymon Piotrowski l.19 z Jakubowic,
Maryanna Marczak

l.17 z Jakubowic

26

87

 

33

Piotr Erazm Pliszczyński l.28 z
Kalinowszczyzny, Leonarda Brodecka l.22 z Kalinowszczyzny

30

88

 

34

Bolesław Feliks Radomski l.28 z Lublina,
Feliksa Frank l.20 z ul.Lubartowskiej

10

83

 

35

Michał Rak l.22 z Jakubowic, Feliksa Rak
l.23

z
Jakubowic

38

90

 

36

Aleksander Rozwałek l.29 z Rudnika,
Maryanna Pytka l.29

z
Rudnika

47

92

 

37

Jan Susek l.22 z Tatar, Maryanna Chamerska
l.22

z Czechowa

4

81

 

38

Jan Skulimowski l.27 z Minkowic, Rozalia
Zając l.23

z Biskupia

7

82

 

39

Wincenty Skrzypek l.24 ze Świdnika D.,
Franciszka Wójcik l.16 ze Świdnika D.

12

83

 

40

Marcin Ślusarski l.28 z Wólki, Katarzyna
Gnypek l.17

z Wólki

13

84

 

41

Jan Sampolski l. 20 z Rudnika, Petronela
Grymuza l.21…

29

88

…z Rudnika

42

Maciej Strużek l.22 z Sierakowszczyzny,
Łucya Woźniak l.26 z Sierakowszczyzny

31

88

 

43

Adam Stasiewicz l.26 z Kalinowszczyzny,
Katarzyna Walicka l.24 z Kalinowszczyzny

46

92

 

44

Wojciech Stasiewicz l.28 z Wólki, Barbara
Kołtunik l.17

z Zadębia

51

93

 

45

Franciszek Chodora l.28 z ul.Lubartowskiej,
Józefa Chmielewska l.23 z ul.Lubartowskiej

32

88

 

46

Michał Caban l.22 ze Świdnika D., Maryanna
Łozowska l.18 ze Świdnika M.

2

81

 

47

Bolesław Całko l.25 z Kalinowszczyzny,
Bronisława Frąk

l.22 z Czwartku

43

91

 

48

Andrzej Czerwiński l.18 z Tatar, Maryanna
Płońska l.24

z Tatar

36

89

 

49

Michał Czyżewski l.25 z Lemszczyzny,
Franciszka Pomorska l.17 z Czwartku

42

91

 

50

Bolesław Szczerbik l.22 z Kalinowszczyzny,
Maryanna Kubalska l.24 z Kalinowszczyzny

1

81

 

51

Stanisław Juchta l.20 z Biskupia, Antonina
Wawrzyńczyk

l.18 z Biskupia

16

84

 

52

Adam Jurowski l.28 z Piask, Walerya Susek
l.18 z Tatar

27

87

 

53

Piotr Jarmusiewicz l.30 z Warszawy,
Antonina Bernasiewicz l.26 z ul.Lubartowskiej

21

86

 

Lublin św. Agnieszka małżeństwa 1897

L.p.

Imię i nazwisko zaślubionych z roku 1897

Nr aktu

Nr karty

uwagi

1

Andrzej Bicz l.19 ze
Świdnika Małego, Tekla Marciniak l.19 z Biskupia

12

Brak nr

[z…] – msce zamieszk.

2

Józef Bobryk l.33 ze
Świdnika M., Aniela Stasiak l. 22

ze Świdnika M.

22

l.p. jak w księdze
metrykalnej

3

Józef Barczyński
l.33 z Kalinowszczyzny, Maryanna Cupryn l.22 z Ponigwody

44

 

4

Antoni Bolesławski
l.27 z Wólki, Kaźmiera Berszakiewicz
l.16 z Tatar

52

 

5

Szczepan Wawrzenkiewicz
l.31 z Lublina, Maryanna
Zawiślak l.19 z Kalinowszczyzny

16

73?

 

6

Wojciech Wójtowicz
l.54 z Tatar, Katarzyna Rębacz

z Sawickich l.52 – z Tatar

19

75

 

7

Antoni Włosek l.23 ze
Świdnika Dużego, Barbara Kisiel l.19 ze Świdnika D.

28

Brak nr

Świdnik D.- Świdnik Duży

8

Antoni Wasilewski l. 25 z
ul. Lubartowskiej, Józefa Janczarek l. 21 z ul.Bonifraterskiej

76

 

9

Kasper Wierzchowski l. 30 z Czechówki, Maryanna
Bolibok l.21 z Trześniowa

79

 

10

Józef Grzegorzyk
l.32 ze Świdnika D., Ewa Jakubas

z Niedziałków l.33 – ze Świdnika D.

6

 

11

Wojciech Grabowski l.38 z
Tatar, Maryanna Zajączkowska

l.21 z Tatar

40

 

12

Jan Grzeszczyk l.24 ze
Sławinka, Anna Wójcik l.16

z Hajdowa

41

 

13

Adam Homka l.21 ze Świdnika D., Wiktorya Martyna
l.21

ze Świdnika D.

43

 

14

Antoni Gackowski l.57 z
Jastkowa, Petronela Kręglicka

z Madejskich l.49 – z Tatar

50

 

15

Mikołaj Gorajski
l.26 z Nowodworu, Sabina Katarzyna

Berlińska l. 21 z
Rudnika

53

 

16

Antoni Gębała
l.32 z Kalinowszczyzny,Stanisława
Katarzyna Stokowska l.22 z Czwartku

55

 

17

Franciszek Gawłowski l.21 z Trześniowa, Maryanna Gęca l.29 z Trześniowa

57

 

18

Jan Andrzej Grunt l.26 z
Tatar, Karolina Jarocka l.19

z Tatar

58

 

19

Wincenty Porajski l. 24 z
Abramowic, Anna Kałan l.19

z Czwartku

86

 

20

Franciszek Dymowski
l.22 z Czechówki, Barbara
Boguszewska l.28 z ul.Lubartowskiej

17

75

 

21

Tomasz Dąbrowski l.24 z
ul.Bonifraterskiej, Józefa Małecka l.22 z ul.Bonifraterskiej

21

76?

 

22

Ludwik Dominko
l.25 z Kalinowszczyzny, Maryanna Michalina Mokrzanowska
l.22 z Kalinowszczyzny

26

Brak nr

 

23

Michał Dalmata l.20 z
Zadębia, Agnieszka Wrona l.22 z Zadębia

56

 

24

Józef Dunikowski l.25 z
Kalinowszczyzny, Konstancya
Pliszczyńska l.25 z Kalinowszczyzny

60

 

25

Andrzej Żak l.25 ze
Snopkowa, Anna Paśnikowska l.18 z
Lemszczyzny

37

 

26

Stanisław Zieliński l. 21 z Mełgwi, Franciszka Ścierka l.20

z Biskupia

31

 

27

Tomasz Zaborski l.25 z
Biskupia, Anna Choina l.19 z Rudnika

51

 

28

Konstanty Knajdrowski
l.26 z Lublina, Maryanna
Górska l.18 z Tatar

2

 

29

Józef Koperwas
l.22 z Jakubowic, Agata Paprocka l.19 z Jakubowic

7

 

30

Feliks Kędzierski l.24 z
ul.Lubartowskiej, Michalina Korycka l.18 z Kalinowszczyzny

8

 

31

Dominik Kowiński
l.23 z Kalinowszczyzny,
Olimpia Gawlik l. 18 z Kalinowszczyzny

9

 

32

Sobiestyan Kośmiej l.39 z Lemszczyzny, Katarzyna Skowronek
z Kurowskich l.27 – z Tatar

10

 

33

Grzegorz Kwiatkowski l.25 z Krępca, Anna Cholewa l.18

z Biskupia

24

 

34

Walenty Kosior l.23 ze
Świdnika M., Maryanna Puszka l.24 ze Świdnika D.

27

 

35

Bronisław Kaźmierski l.29 z ul.Lubartowskiej, Franciszka Maryanna Mutka ? l.26 z ul.Bonifraterskiej

36

 

36

Władysław Koliński l.19 ze
Świdnika D., Anna Kwiatkowska l. 35 ze Świdnika D.

42

 

37

Józef Kuchta l.46 z
Kalinowszczyzny, Józefa Balińska ze Zdziebłowskich l. 33 – z Rudnika

45

 

38

Walenty Kuwałek
l.20 z Lublina, Józefa Bzowska l.18

z Biskupia

75

 

39

Ludwik Kucharski l.19 z
Zadębia, Józefa Szymanek l.22 ze Świdnika D.

80

 

40

Jan Kozak l.39 z Alizówki?, Katarzyna Górnicka l.23

z Tatar

82

t.2 k.1

Tom 2 księgi , nr
karty – 1

41

Stanisław Kubajewski
l.37 z Zamościa, Władysława Wanda Wysocka l.18 z Probostwa

84

t.2 k.2

 

42

Jan Łuka l.18 z ul.Lubartowskiej, Stefania Zawadzka l.35

z ul.Lubartowskiej

81

t.2 k.1

 

43

Józef Łucka l.23 z
Tatar, Katarzyna Kula l.16 z Tatar

87

t.2 k.4

 

44

Andrzej Małaj
l.30 ze Świdnika D., Antonina Stachyra

z Grzesiaków l. 39 – ze
Świdnika D.

25

Brak nr

 

45

Józef Milcz l.40 z
Rur, Józefa Sawicka l.30 z Tatar

34

 

46

Andrzej Mrozik l.21 z
Biskupia, Maryanna Wierzchowska l.19 z Czechówki

29

 

47

Andrzej Michałowski l.20 z
ul.Ruskiej, Maryanna Mereszczanka l.32 z ul.Ruskiej

46

 

48

Jan Mrozik l.22 z Wiktorówki, Anna Langwińska
l.19 z Biskupia

69

 

49

Ignacy Małaj l.39
z Tatar, Katarzyna Sobczyk l.16

z Hajdowa

85

t.2 k.3

 

50

Józef Niedziałek
l.27 z Biskupia, Agnieszka Gębka l.21 ze Świdnika D.

13

Brak nr

 

51

Feliks Ostrowski l.19 z
Czechówki, Leokadya
Siarka l.17

z Czechówki

1

 

52

Mikołaj Oleszczuk l.19 ze
Świdnika M., Barbara Kuśpit l.16 ze
Świdnika M.

4

 

53

Stanisław Ostański
l.22 z Rudnika, Katarzyna Reszka l.24

z Rudnika

39

 

54

Jan Pioron l.28 z Czechowa , Franciszka Gałat
l.19 z Czechówki

5

 

55

Karol Pyter l.23 z Kalinówki, Józefa Słowik l.20

z Kalinowszczyzny

18

75

 

56

Józef Pranagal
l.28 ze Świdnika D., Józefa Bądos
l.16 ze Świdnika D.

23

Brak nr

 

57

Stefan Piaskowski l.27 z
Tatar, Antonina Bera l.19

z Kalinowszczyzny

35

 

58

Paweł Piontka l.22 ze
Świdnika M., Franciszka Gremba?

l.32 ze Świdnika M.

38

 

59

Teofil Podgórski l.26 z
Zawieprzyc, Barbara Grzesiak l. 20

ze Świdnika D.

47

 

60

Piotr Podleśny l.22 ze
Świdnika D., Małgorzata Kozak

l.23 z Tatar

61

 

61

Andrzej Pietrzak l.21 z
Zadębia, Antonina Twardowska l.19

z Zadębia

63

 

62

Józef Reszka l.29 z
Rudnika, Antonina Wojdak l.26

z Rudnika

14

 

63

Paweł Ryczek l.21 z
Czwartku, Małgorzata Kowalczyk l.24 z Czwartku

73

 

64

Jan Rak l.24 z Felina, Antonina Kusaj l.20 z
Biskupia

83

t.2

k.2

65

Walenty Skrzypek l.29 ze
Świdnika M., Katarzyna Fatyga l.27 z Rudnika

11

Brak nr

 

66

Michał Strużek l.22 z
Trześniowa, Katarzyna Drumlak l.23

z Jakubowic

15

 

67

Marcin Ślusarski l. 26 z
Wólki, Józefa Błaszczak l.16

z Wólki

20

75?

 

68

Wojciech Stachal
l.26 z Biskupia, Antonina Oleszczuk l.17

z Trześniowa

54

Brak nr

 

69

Marcin Skoczylas l.19 z
Biskupia, Agnieszka Tracz l.22

z Ponigwody

59

 

70

Mikołaj Stachyra l.22 z
Tatar, Maryanna Przybyła l.17

z Tatar

66

 

71

Walenty Stanisławek l. 36 z Czwartku, Anna Raczyńska

l. 26 z Biskupia

67

 

72

Jan Skiba l.18 ze
Świdnika D., Ewa Niedziałek l.16

z Hajdowa

77

 

73

Stanisław Trojanowski l.20 z Trzeszkowic,Katarzyna Puszka
l.16 ze Świdnika D.

78

 

74

Konstanty Uzdowski
l.26 ze Stępkowa?, Zofia Kasperska l.27 z Kalinowszczyzny

49

 

75

Jan Ul l.27 z Czechówki, Franciszka Snopkowska
l.30

z Czechówki

68

 

76

Wojciech Jendrzejak
l.25 z Rudnika, Małgorzata Dysa
l.18

z Lemszczyzny

65

 

77

Jan Cholewa l.22 z
Biskupia, Katarzyna Niedziałek l.20

z Biskupia

32

 

78

Paweł Cichocki l.24 ze
Świdnika D., Jadwiga Pietraś l.22

ze Świdnika M.

70

 

79

Jan Józef Szunke
l.23 z ?, Katarzyna Frank l.22

z Probostwa

71

 

80

Franciszek Szymański l.18 z Sierakowszczyzny, Maryanna Błaszczak l.21 z Sierakowszczyzny

74

 

81

Bartłomiej Jankowski l.32 z Kalinowszczyzny, Katarzyna Bajus l.32 z Kalinowszczyzny

3

 

82

Wawrzyniec Jaworski l. 22 z Jakubowic, Agnieszka Paszczyk
l.18 z Jakubowic

30

 

83

Stanisław Jakubas l.18 ze
Świdnika M., Katarzyna Górska

l.21 z Czwartku

33

 

84

Feliks Jasiuk l.
30 z Włostowic, Emilia
Szymańska l.19

z Kalinowszczyzny

48

 

85

Paweł Jałowiec l.28 z
Czwartku, Feliksa Wróbel l.27

z Czwartku

62

 

86

Stanisław Jarocki l.22 z
Firlejowszczyzny, Rozalia Joanna Sydor l.23 z ul.Lubartowskiej

64

 

87

Michał Jaroszyński l.31 z
? , Helena Józefa Kwiatkowska l.23 z Czwartku

72