Krasnystaw małżeństwa 1909

Krasnystaw – księga małżeństw – 1909

Алфавитный указатель мз Бракосочетавшихся лицъ тв въ 1909 году.

Alfabetyczny wykaz Zaślubionych w 1909 roku.

/księga metrykalna zawiera tylko spis mężczyzn/

 

Nr aktu          Nazwisko i imię zaślubionych               [Kobieta]

1                  Żelisko Stanisław                               Run z Kurzaków Agnieszka

2                  Godula Jan                                         Zwaręcka vel Franczak Maryanna

3                  Miszczak Antoni                                Siemko Maryanna

4                  Stefańczyk Szymon                           Chachaj Maryanna

5                  Parada Stanisław                               Gontarz Józefa

6                  Sobstyl Józef                                      Zdżyłowska Zofja

7                  Powązka Ignacy                                 Mitrowska Zofja

8                  Listowski Paweł                                 Matyj vel Matys Maryanna

9                  Matysiak Paweł                                  Kleszowska Zofja

10                 Filipczuk Wawrzyniec                      Paradowska Maryanna

11                 Kiszka Stanisław                                Sędzicka Anna

12                 Domański Franciszek                       Żebrowska Anna

12                 Śleboda Antoni                                   Prokop Katarzyna

14                 Nizioł Jan                                            Karauda Maryanna

15                 Nadolski Paweł                                   Korzeniowska Katarzyna

16                 Zdżyłowski Antoni                              Jabłońska Agnieszka

17                 Herbut Marcin                                     Stryła Franciszka

18                 Malinowski Franciszek                       Błaziak Agnieszka

19                 Szymaniak Michał                               Bielesza Franciszka

20                 Wysocki Adam                                    Żebrowska Józefa

21                 Kura Józef                                             Bereza Zofja

22                 Borys Kazimierz                                   Patyk Katarzyna

23                 Franczewski Antoni                             Waśkiewicz Rozalja

24                 Wnuk Jan                                               Bochyńska Maryanna

25                 Majcher Wojciech                                Szorc Zofja

26                 Kura Michał                                          Siwiec z Parzymiesów Katarzyna

27                 Dobosz Franciszek                               Tomczak Marjanna

28                 Markiewicz Antoni                               Bielesza Agata

29                 Kurek Józef                                           Nizioł Marjanna

30                 Kliszcz Józef                                         Badio Anna

31                 Martyniuk Jan                                      Jakubczak Zofja

32                 Koszułat Kaźmierz                               Kamińska Anna

33                 Burdan Michał                                     Zdżyłowska Agata

34                 Strąk Stanisław                                    Minicka Maryanna

35                 Kulawiak Walenty                                Marucha Maryanna

36                 Lechus Jan                                           Korowaj Agnieszka

37                 Proskura Łukasz                                  Nowacka Maryanna

38                 Jakubiec Stanisław                              Bednarczuk Anna

39                 Grabiec Benedykt                                Szymaniak Agata

40                 Linkiewicz Franciszek                         Śleboda Katarzyna

41                 Kuczmera Piotr                                    Waręcka Katarzyna

42                 Banach Stanisław                                Dobosz Antonina

43                 Poniedziałek Andrzej                           Wyrostek Maryanna

44                 Prus Stanisław                                     Muda Józefa

45                 Pastuszak Walenty                              Wójtowicz Maryanna

46                 Kamiński Michał                                  Pastuszak Anna

47                 Parzymies Paweł                                  Lewandowska Wiktorya

48                 Zaprawa Jan                                        Zacharzyńska Zofia

49                 Garbal Wojciech                                  Wojdałowska katarzyna

50                 Marek Wojciech                                   Dobosz Maryanna

51                 Wojtal Franciszek                                Frącek Franciszka

52                 Niedziela Michał                                   Dupera vel Romańczuk Katarzyna

53                 Kawiński Józef                                     Gralak Maryanna

54                 Niedziela Tomasz                                 Wójtowicz Karolina

55                 Skurzyński Antoni                                Dula Anna

56                 Marucha Antoni                                   Strąk Maryanna

57                 Szałaj Michał                                          Gryciak Rozalja

58                 Chmielowski Kazimierz                         Rotmańska Jadwiga

59                 Szczupak Antoni                                     Jędruszczak Agata

60                 Bochniak Jan                                          Franaszczuk Agnieszka

61                 Hennoszczenko Eufemiusz                   Pawłowska Julja

62                 Paluch Stanisław                                     Dąbrowska Antonina

63                 Zakrzewski Łukasz                                  Pałka Anna

64                 Franaszczak Michał                               Wójtowicz Maryanna

65                 Wujcik Marek                                         Korszla Maryanna

66                 Adamczuk Paweł                                    Mazurkiewicz Zofja

67                 Mąka Stanisław                                      Czaplińska Maryanna

68                 Kalisiewicz Antoni                                Kawęcka Katarzyna

69                 Pastuszak Szymon                              Kuźmicka Katarzyna

70                 Kuś Michał                                          Bereza Katarzyna

71                 Brzozowski Jan                                   Prokop Maryanna

72                 Waszczuk Włodzimierz                         Rybczyńska Anastazya

73                 Czerniej Józef                                      Sętkowska Aurelia

74                 Rejzner Henryk                                    Grala Katarzyna

75                 Tarnogórski Franciszek                        Galewska Agata

76                 Wiszniewski Jan                                  Ambroża Anna

77                 Staszczak Jan                                     Wojtal Franciszka

78                 Żelisko Jan                                         Bąk Maryanna

79                 Barański Adam                                    Banaszkiewicz Maryanna

80                 Kleszowski Józef                                 Matysiak Franciszka

81                 Korzeniowski Józef                              Kamieniecka Franciszka

82                 Kropornicki Józef                                Wójcik vel Książek Karolina

83                 Kawęcki Stanisław                               Stryła Józefa

84                 Zaprawa Franciszek                             Ciechan Agata

85                 Martyniuk Roman                                 Dupera vel Romańczuk Maryanna

86                 Mikuła Maciej                                      Kazanowska Franciszka

87                 Głowacki Walenty                                Żebrowska Maryanna

88                 Gruszka Jan                                        Sadowska Anna

89                 Sidor Franciszek                                  Kulczyńska vel Nowosad Agata

90                 Zdżyłowski Antoni                               Wożakowska Franciszka

91                 Lubelecki Michał                                  Oleszczuk(ówna) Franciszka

92                 Nożyński Franciszek                            Zaprawa Katarzyna

93                 Jaskułecki Józef                                  Kamińska Maryanna

94                 Gmiter Józef                                       Banach Anna

95                 Wożakowski Józef                               Hałas(ówna) Józefa

96                 Kowalczyk Walenty                              Pasterska Maryanna

97                 Bartyka Stanisław                                Grudzińska Maryanna

98                 Zasadny Łukasz                                  Czerniej Franciszka

99                 Naklicki Walenty                                  Kniaziuk z Walerianów Michalina

100               Roman Jan                                          Malec Magdalena

101               Jabłoński Franciszek                           Burdan Maryanna

102               Grzybowski Jan                                   Łazowska Anna

103               Dziwulski Michał                                  Czuba Wiktorya

104               Marczewski Paweł                                Mazurek Zofja

105               Gralak Andrzej                                     Pydzińska Maryanna

106               Kmieć Piotr                                         Bojarczyk Helena

107               Franaszczak Jan                                  Bereza Wiktorya

108               Kubina Jan                                          Patyk Maryanna

109               Tokarski Tomasz                                 Witkowska Albina

110               Puława Franciszek                               Starościak Katarzyna

111               Bojarski Jan                                        Nowacka z Patyrów Zofia

112               Lewandowski Jan                                Jakubiec z Pastuszaków Maryanna

113               Gołębiowski Stanisław                         Kalisiewicz Maryanna

114               Mazurek Wincenty                                Janeczek(owa) z Wyrostków Zofja

115               Chwała Michał                                     Gleń Anna

116               Dziwulski Michał                                  Wrońska Karolina

117               Kargul Andrzej                                     Czemerys Józefa

118               Sobieszczuk Michał                             Harmas(owa) z Parzymiesów Tekla

119               Nowak Wicenty                                    Terespora z Pałków Józefa

120               Siwiński Stanisław                               Turczyńska Zofia

121               Parzymies Michał                                 Kowalczuk Marianna

122               Czemerys Michał                                 Kot Marianna

123               Saran Paweł                                        Repeć Agata

124               Marucha Wawrzeniec                            Mączka Agnieszka

125               Haratym Adam                                    Orzechowska Anna

126               Żelisko Wojciech                                 Panas Marianna

127               Kasprzak Stanisław                              Pondzińska Anna

128               Martyn Jan                                          Kistor Katarzyna

129               Dobosz Wojciech                                Kura Katarzyna

130               Kowalczyk Szymon                              Gutowska Franciszka

131               Mazurek Jan                                        Marczewska Katarzyna

132               Mataczyński Antoni                              Stojańska Marianna

133               Kurzawski Ludwik                                Plewuch Józefa

134               Rotmański Karol                                  Franaszczak(ówna) Franciszka

135               Marczewski Tomasz                             Jabłońska Anna

136               Kowalczyk Tomasz                              Wyrostek Franciszka

137               Knap Andrzej                                       Jakubiec Marianna

138               Zaprawa Franciszek                             Halczak Marjanna

139               Janowczyk Franciszek                         Karauda Anna

140               Miszczak Paweł                                   Żebrowska Wiktorya

141               Bereza Jan                                          Wyrostek Marjanna

 

dostrzeżone błędy:

w skor zapisano: Grabek Benedykt nr 39, w akcie figuruje jako Grabiec Benedykt

w skor zapisano: Zakrawa Jan nr 48, w akcie figuruje jako Zaprawa Jan

w skor zapisano: Garbol Wojciech nr 49, w akcie figuruje jako Garbal Wojciech

w skor zapisano: Chmielewski Kazimierz nr 58, w akcie figuruje jako Chmielowski Kazimierz

w skor zapisano: Pailuch Stanisław nr 62, w akcie figuruje jako Paluch Stanisław

w skor zapisano: Marek Wojciech nr 65, w akcie figuruje zaś jako Wujcik Marek

w skor zapisano: Brzezowski Jan nr 71, w akcie figuruje jako Brzozowski Jan

w skor zapisano: Czernoj Józef nr 73, w akcie figuruje jako Czerniej Józef

w skor zapisano: Wiśniewski Jan nr 76, w akcie figuruje jako Wiszniewski Jan

w skor zapisano: Żelisko Jan nr 77, w akcie figuruje jako Żelisko Jan nr 78

w skor zapisano: Staszczak Jan nr 78, w akcie figuruje jako Staszczak Jan nr 77

w skor zapisano: Zakrawa Franciszek nr 84, w akcie figuruje jako Zaprawa Franciszek

w skor zapisano: Grylak Andrzej nr 105, w akcie figuruje jako Gralak Andrzej

w akcie zapisano: Jakubiec Maryanna pod nr 112 po rosyjsku a po polsku Jakubowa Maryanna

w skor zapisano: Kasprzak Stanisław nr 127, w akcie figuruje jako Kaszprzak Stanisław

w akcie zapisano: Halczak Marjanna nr 138, na marginesie aktu figuruje jako Staszczak Maryanna

 

Na podstawie materiałów udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Lublinie

opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 15.11.2011 r.