Skip to main content

Krasnystaw małżeństwa 1911

Krasnystaw – księga małżeństw – 1911

            Списокъ Бракосочетавшихся 1911 году.

Spis zaślubionych 1911 roku.

/W 1911 roku w parafii Krasnystaw tylko mężczyźni figurują w rejestrze księgi małżeństw/

 

nr aktu  narzeczony                                       narzeczona

1        Gimol Paweł                                    Wysocka Józefa

2        Marucha Józef                                Miazgowska Maryanna

3        Piekaruś Grzegorz                           Patyra Maryanna

4        Perestaj Wawrzyniec                        Stefańczyk Maryanna

5        Sawicki Tomasz                              Patyra Agata

6        Baranowski Jan                               Pasierbska Stanisława

7        Haryasz Piotr                                  Oleszczuk Katarzyna

8        Mataczyński Paweł                          Cichosz Jadwiga

9        Kargul Michał                                  Litwin Katarzyna

10       Żebrowski Jan                                 Wrońska Maryanna

11       Waszczuk Jan                                 Minicka Maryanna

12       Wiśniewski Stanisław                       Grygorowicz z Bochniaków Anna

13       Mazurek Stanisław                           Mazurek Zofia

14       Kamiński Piotr                                 Czajka Agata

15       Kamieniecki Wojciech                      Piętal Wiktorya

16       Galewski Stanisław                          Smolira Maryanna

17       Mąka Paweł                                    Wiśniewska Anna

18       Bielesza Antoni                               Mazur Anna

19       Naklicki Piotr                                   Marucha Katarzyna

20       Miszczak Walenty                            Wiśniewska Maryanna

21       Frącek Jan                                      Drozdalska Maryanna

22       Malinowski Franciszek                     Sochacka Aniela

23       Bassa Franciszek                            Walasek Franciszka

24       Kuczyński Józef                              Piętal Józefa

25       Kalita Jan                                        Piłat Józefa

26       Głąb Stanisław                                Kicińska Aniela

27       Chomczyński Stanisławł                   Iłowiecka Maryanna

28       Bielesza Józef                                 Pastuszak Franciszka

29       Patron Wojciech                              Przysiężniak Wiktorya

30       Perestaj Wojciech                            Humin Agata

31       Szymaniak Adam                            Patyra z Kalineckich Maryanna

32       Miszczak Michał                              Zadrąg Maryanna

33       Herbut Marcin                                  Korszla Józefa

34       Mazur Jan                                       Bielesza Tekla

35       Kubina Jan                                      Waręcka Wiktorya

36       Kister Stanisław                               Żelaz Maryanna

37       Darmochwał Franciszek                   Książek Rozalia

38       Drygiel vel Dryglak Antoni               Kiciak z Gmiterów Maryanna

39       Śleboda Jan                                   Grabek Maryanna

40       Mucha Franciszek                            Kowalczuk Maryanna

41       Tchórz Szymon                               Kurzak Maryanna

42       Wysocki Michał                               Bereza Maryanna

43       Bereza Stanisław                             Suwała Franciszka

44       Kulibab Wicenty                              Mielnicka Katarzyna

45       Marczuk Andrzej                              Kulawiak Maryanna

46       Jakubiec Łukasz                              Pastuszak Maryanna

47       Tkaczyk Jan                                    Stefańczyk Maryanna

48       Wojciuk Borys                                 Marczewska Maryanna

49       Mazurkiewicz Stanisław                    Wysocka Maryanna

50       Żelisko Łukasz                                Czerniak Agata

51       Kucharski Antoni                             Lis Franciszka

52       Mazurek Stanisław                           Szarugiewicz Stanisława

53       Bąk Michał                                      Bojarczuk Tekla

54       Sadlak Franciszek                           Malinowska Józefa

55       Paczosa Józef                                Nadolska z Patyków Zofja

56       Wójcik Władysław                           Chabza Katarzyna

57       Stefańczyk Wincenty                       Jabłońska Katarzyna

58       Bereza Marcin                                 Żebrowska Katarzyna

59       Bochyński Stanisław                        Malinowska z Adamczuków Katarzyna

60       Kalman Franciszek                          Mazurek Maryanna

61       Dobosz Łukasz                               Krupa Józefa

62       Wójtowicz Paweł                             Pastuszak z Janowczyków Maryanna

63       Zaj Michał                                       Jurkiewicz Maryanna

64       Zaprawa Antoni                               Osina Tekla

65       Nowacki Franciszek                         Nosal Zofia

66       Stojański Michał                              Berbeć Zofia

67       Grudziński Jan                                Kubik Maryanna

68       Marucha Michał                               Miazgowska z Pypów Maryanna

69       Wasylew Piotr                                 Woźnicka z Kawińskich Aleksandra

70       Berbeć Józef                                  Franaszczak Zofia

71       Stelmaszczuk Jan                            Kijanka z Mazurów Antonina

72       Mąka Paweł                                    Waręcka Katarzyna

73       Knorek Karol Ludwik                        Kaleniak Sławomira Elżbieta

74       Wrzeszcz Jan                                  Smorga Wiktorya

75       Czuba Antoni                                  Stećko Józefa

76       Gozdecki Józef                               Harasim ze Starościaków Katarzyna

77       Olech Stanisław                               Myszkowska z Mazurkiewiczów Agnieszka

78       Malinowski Wacław                          Chudzik Helena Marcelina

79       Tchórzewski Michał                          Bielesza z Turkiewiczów Antonina

80       Gryciak Franciszek                          Piasecka Maryanna

81       Szczupak Stanisław                         Mazur Katarzyna

82       Banak Stanisław                              Kiciak Aniela

83       Zadrąg Stanisław                             Zwaręcka Zofia

84       Krasiński Stanisław                          Bociurska Stanisława

85       Janeczek Wojciech                          Stasińska Franciszka

86       Bąk Antoni                                      Pisarska Maryanna

87       Galewski Władysław                        Podolska Józefa

88       Mazur Paweł                                    Siemko Franciszka

89       Żebrowski Antoni                            Chomik Józefa

90       Rybak Wojciech                              Chmielewska z Sochaczewskich Teresa

91       Piasecki Ignacy                               Soszalska z Górskich Katarzyna

92       Pieczeński Tadeusz                         Badurska Zofia

93       Jambruszko Kazimierz                     Włochowicz Anna

94       Nosowski Michał                             Patyk Maryanna

95       Miszczak Stanisław                          Oleszczuk Maryanna

96       Sidor Łukasz                                   Bochniak Aniela

97       Mąka Franciszek                             Krak Katarzyna

98       Niścior Marcin                                 Strąk Maryanna

99       Kowalczyk Piotr                              Mróz Agata

100     Piętal Jan                                        Krawczuk Anna

101     Bojarski Leon                                  Żebrowska Maryanna

102     Patyra Józef                                   Wojtal Anna

103     Siewak Józef                                  Łusiak Zofia

104     Siwiec Stanisław                              Staszczak Maryanna

105     Żdżyłowski Łukasz                          Szymańska Anna

106     Gryciak Józef                                  Monachiewicz Agata

107     Jakubczak Franciszek                      Gryć Rozalija

108     Olech Michał                                   Czemerys Zofia

109     Olech Jan                                       Mazurek Józefa

110     Jurkiewicz Franciszek                      Tchórzewska z Piętalów Maryanna

111     Woźniak Józef                                Haratym Maryanna

112     Bochyński Józef                             Banach Agata

113     Hawryluk Antoni                              Witkowska Katarzyna

114     Ostrowski Józef                              Jurkiewicz Maryanna

115     Nowacki Józef                                Berbeć Anna

116     Stelmach Walenty                            Winiarska z Kleszowskich Franciszka

117     Wysocki Michał                               Kostrzanowska Tekla

118     Woźniak Aleksander                        Kasza Helena

119     Gemborys Jan                                Franaszczak Katarzyna

120     Twardowski Jan                               Ciechan Maryanna

121     Ambroży Mikołaj                             Sokół Marya

122     Starościak Jan                                Oleszczuk Wiktorya

123     Kondras Franciszek                         Woźnicka Wanda

124     Parada Stanisław                             Frącek z Litwiniaków Karolina

125     Kamiński Stanisław                          Miszczak Maryanna

126     Szubstarski Władysław                    Knap Anna

127     Terlecki Michał                                Sadowska Józefa

128     Kościk Szymon                               Lipska Agata

129     Giżak Jan                                        Gilarowska Maryanna

130     Szuran Atanazy                               Król Zofia

131     Oleszczuk Piotr                               Kostrzanowska Maryanna

132     Zaprzała Jan                                   Żdżyłowska Zofja

133     Żebrowski Karol                              Suseł Maryanna

134     Żuber Kazimierz                               Podolska Stefanja

135     Bida Jan                                         Dziwulska Agata

136     Mazur vel Bychawski Jan                 Czwurnos Maryanna

137     Bochyński Jan                                Czemerys Maryanna

138     Solan Stanisław                               Wożakowska Franciszka

139     Wiśniewski Łukasz                           Zakrzewska Agata

140     Domański Wincenty                         Gralak Katarzyna

141     Dobosz Stanisław                           Kuźmińska Agnieszka

142     Nadolski Wincenty                           Bojarczuk vel Bojarska Maryanna

143     Zaj Michał                                       Wędzina Katarzyna

144     Szymański Jan                                Pomian Julja

145     Wrona Antoni                                  Żurek Jadwiga

146     Prokop Piotr                                   Dzik Agata

147     Sińko vel Simczuk Władysław          Franczak Franciszka

148     Wiśniewski Paweł                            Zielińska Agata

149     Pachla Piotr                                    Wyglądała Anna

150     Frącek Jan                                      1°Szczupak 2°Martyna z Malińskich Józefa

151     Grabowski Andrzej                          Kasprzak Walerya

152     Gawda Marcin                                 Antyga Maryanna

153     Słoniec Włodzimierz                        Malenga Katarzyna

154     Mazurek Franciszek                         Franczak Katarzyna

155     Kurzak Feliks                                  Warda Julianna

156     Fałek Antoni                                    Mróz Zofia

157     Bielan Wojciech                               Bereza Katarzyna

158     Jakubiec Jan                                   Wojtal Wiktorya

159     Korczyński Stanisław                       Fornal Rozalja

160     Sadlak Józef                                   Smorga Maryanna

161     Kotarski Jan                                    Łapczyńska Józefa Feliksa

162     Gralak Stanisław                              Dąbrowska Maryanna

163     Bałabuszek Andrzej                         Mirosław Zofia

164     Chłopek Franciszek                         Rosiecka Franciszka

165     Czugała Józef                                 Marczewska Zofia

166     Cichański Jan                                  Siemko Józefa

167     Pastuszak Stanisław                        Wiśniewska Zofia

168     Banasziewicz Józef                         Miszczak z Tchórzewskich Maryanna

   ks. Adolf Majewski akty nr 1-72 i ks. Adam Decyusz akty nr 73-168

uwagi i dostrzeżone błędy:

W roku 1911 urzędnik sporządzający metryki ślubów z parafii Krasnystaw z nieznanych powodów zapisywał po polsku nazwiska osób popełniając większość możliwych do zrobienia błędów gramatycznych i tzw. literówek.

w skor zapisano po ros Гаріашъ Петръ и Харіашъ Петръ nr 7 a w akcie po ros Харіашъ Петръ a po pol Haryasz Piotr

w skor zapisano po ros Матачинскій Павелъ nr 8 a w akcie po ros Матачиньскій Павелъ a po pol Mataczyński Paweł

w skor zapisano po ros Жебровскій Янъ nr 10 a w akcie po ros Жебровскій Янъ a po pol Zebrowski Jan

w skor zapisano po ros Висневскій Станиславъ nr 12 a w akcie po ros Висьневскій Станиславъ a po pol Wiśniewski Stanisław

w akcie zapisano po ros Григоровичъ Анна nr 12 a w akcie po pol Grigorowicz Anna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Grygorowicz Anna

w skor zapisano po ros Каминскій Петръ nr 14 a w akcie po ros Каминьскій Петръ a po pol Kamiński Piotr

w akcie zapisano po ros Пенталь Викторія nr 15 a w akcie po pol Piental Wiktorya, przyjęto zaś, że chodzi tu o Piętal Wiktorya

w skor zapisano po ros Монка Павелъ nr 17 a w akcie po ros też Монка Павелъ a po pol Mąka Paweł

w skor zapisano po ros Фронцекъ Янъ nr 21 a w akcie po ros też Фронцекъ Янъ a po pol Frącek Jan

w skor zapisano po ros Кучинскій Юзефъ nr 24 a w akcie po ros Кучиньскій Юзефъ a po pol Kuczyński Józef

w skor zapisano po ros Гломбъ Станиславъ nr 24 a w akcie po ros też Гломбъ Станиславъ a po pol Głomb Stanisław ale przyjęto formę bardziej znaną Głąb Stanisław

w skor zapisano po ros Хомчынски Станиславъ nr 27 a w akcie po ros Хомчыньски Станиславъ a po pol Chomczyński Stanisław

w skor zapisano po ros Гербутъ Марцинъ и Хербутъ Марцинъ nr 33 a w akcie po ros Гербутъ Марцинъ a po pol Herbut Marcin

w akcie zapisano po ros Желязъ Маріанна nr 36 a w akcie po pol Zelaz Maryanna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Żelaz Maryanna

w akcie zapisano po ros Ксенжекъ Розалія nr 37 i na narginesie aktu Ксіонжекъ Розалія a w akcie po pol Książek Rozalia

w skor zapisano po ros Дригель Антоній nr 38 a w akcie po ros Дрыгель онъже Дрыглякъ Антоній i po pol Drygiel Antoni zamiast Drygiel vel Dryglak Antoni

w skor zapisano po ros Слебода Янъ nr 39 a w akcie po ros Слљбода Янъ i po pol Sleboda Jan ale przyjęto w okolicy stosowane Śleboda Jan

w skor zapisano po ros Тхуржъ Шимонъ nr 40 a w akcie po ros też Тхуржъ Шимонъ i po pol Tchurz Szymon ale przyjęto w okolicy stosowane Tchórz Szymon

w skor zapisano po ros Кулибабъ Войцљхъ nr 44 a w akcie po ros Кулибабъ Виценты i po pol Kulibab Wicenty

w skor zapisano po ros prawidłowo Ткачик Янъ nr 47 a w akcie źle po ros Ткачук Янъ i po pol Tkaczuk Jan, przyjęto więc prawidłowo Tkaczyk Jan

w skor zapisano po ros Желиско Лукашъ nr 50 a w akcie po ros też Желиско Лукашъ i po pol Zelisko Łukasz ale przyjęto w okolicy stosowane Żelisko Łukasz

w skor zapisano po ros Бонкъ Михалъ nr 53 a w akcie po ros też Бонкъ Михалъ i po pol Bąk Michał

w skor zapisano po ros Вуйцик Владиславъ nr 56 a w akcie po ros też Вуйцик Владиславъ i po pol Wujcik Władysław ale przyjęto w okolicy stosowane Wójcik Stanisław

w skor zapisano po ros Стефаньчикъ Винценты nr 57 a w akcie po ros Стефаньчикъ Виценты i po pol Stefańczyk Wicenty ale przyjęto w okolicy stosowane Stefańczyk Wincenty

w skor zapisano po ros Бохыньски Станиславъ nr 59 a w akcie po ros też Бохыньски Станиславъ i po pol Bochynski Stanisław ale przyjęto w okolicy stosowane Bochyński Stanisław

w skor zapisano po ros Кульманъ Францишекъ nr 60 a w akcie po ros Кальманъ Францишекъ i po pol Kalman Franciszek

w skor zapisano po ros Войтовичъ Павелъ nr 62 a w akcie po ros Вуйтовичъ Павелъ i po pol Wujtowicz Paweł ale przyjęto w okolicy stosowane Wójtowicz Paweł

w akcie zapisano po ros Юркевичъ Маріанна nr 63 a w akcie po pol Jórkiewicz Maryanna, przyjęto zaś, że chodzi tu o Jurkiewicz Maryanna

w skor zapisano po ros Василевъ Петръ nr 69 a w akcie po ros też Василевъ Петръ i po pol Wasilew Piotr ale przyjęto tak jak się podpisał Wasylew Piotr

w skor zapisano po ros Стефаньчукъ Янъ nr 71 a w akcie po ros Стелъмащукъ Янъ i po pol Stelmaszczuk Jan

w skor zapisano po ros Вржищъ Янъ nr 74 a w akcie po ros Вржищъ Янъ i po pol Wrzyszcz Jan ale przyjęto tak jak w metryce chrztu Wrzeszcz Jan

w skor zapisano po ros Худзикъ Елена Марцелія nr 78 a w akcie po ros też Худзикъ Елена Марцелія i po pol Hudzik Helena Marcelija ale przyjęto w okolicy stosowane Chudzik Helena Marcelina

w skor zapisano po ros Тхорзевски Михалъ nr 75 a w akcie po ros Тхурзевски Михалъ i po pol Tchurzewski Michał nr 79 ale przyjęto w okolicy stosowane Tchórzewski Michał

w skor zapisano po ros Крживскій Станиславъ nr 82 a w akcie po ros Банакъ Станиславъ i po pol Banak Stanisław, ur. i zam. na Majdanie Krzywskim

w akcie zapisano po ros Зваренцка Зофія nr 83 a w akcie po pol Zwarencka Zofja ale przyjęto w okolicy stosowane Zwaręcka Zofia

w akcie zapisano po ros Хомикъ Юзефа nr 89 a w akcie po pol Homik Józefa ale przyjęto cześciej w okolicy stosowane Chomik Józefa

w akcie zapisano po ros Хмелевска урожденая Сохачевска Тереса nr 90 a w akcie po pol Hmielewska z Sochaczewskich Teresa ale przyjęto w okolicy stosowane Chmielewska z Sochaczewskich Teresa

w skor zapisano po ros Ямбружо Казимерзъ nr 93 a w akcie po ros Ямбрушко Казимиръ i po pol Jambruszko Kazimierz

w skor zapisano po ros Монка Францишекъ nr 98 a w akcie po ros też Монка Францишекъ i po pol Monka Franciszek ale przyjęto w okolicy stosowane Mąka Franciszek

w skor zapisano po ros Несцюръ Марцинъ nr 98 a w akcie po ros Нисціоръ Марцинъ i po pol Niścior Marcin

w skor zapisano po ros Пенталь Янъ nr 100 a w akcie po ros też Пенталь Янъ i po pol Piental Jan ale przyjęto w okolicy stosowane Piętal Jan

w skor zapisano po ros Жджиловски Лукашъ nr 105 a w akcie po ros też Жджиловски Лукашъ i po pol Zdżyłowski Łukasz ale przyjęto w okolicy stosowane Żdżyłowski Łukasz

w akcie zapisano po ros Харатымъ Маріанна nr 111 a w akcie po pol Charatym Maryanna ale przyjęto w okolicy stosowane Haratym Maryanna

w skor zapisano po ros Гаврилюкъ Антоній nr 113 a w akcie po ros Гаврылюкъ Антоній i po pol Chawryluk Antoni ale przyjęto w okolicy stosowane Hawryluk Antoni

w skor zapisano po ros Гемборисъ Янъ nr 119 a w akcie po ros też Гемборисъ Янъ i po pol Gemborys Jan

w skor zapisano po ros Шубартовскій Владиславъ nr 126 a w akcie po ros Шубстарскій Владиславъ i po pol Szubstarski Władysław

w skor zapisano po ros Косцикъ Шимонъ nr 28 a w akcie po ros też Косцикъ Шимонъ i po pol Kościk Szymon nr 128

w akcie zapisano po ros Чвурносъ Маріанна nr 136 a w akcie po pol Czwurnos Maryanna i tak przyjęto choć możliwe też jest bardziej znane w parafii Gorzków nazwisko Czwórnóg Maryanna

w skor zapisano po ros Синко vel Синчукъ Владиславъ nr 147 a w akcie po ros Синько (онже) Симчукъ Владиславъ i po pol Sińko vel Simczuk Władysław

w skor i w akcie zapisano po ros Слонецъ Владимиръ nr 153 a w akcie po pol Słoniec Włodzimierz zaś na marginesie aktu po ros Слонецъ Владиславъ

w skor zapisano po ros Фалекъ Антони nr 156 w akcie Фалекъ Антоній a w akcie po pol wyraźnie Fałek Antoni

w akcie zapisano po ros Сморха Маріанна nr 160 a w akcie po pol Smorga Maryanna

w akcie zapisano po ros Мищак урожденная Тхоржевская Маріанна nr 168 a w akcie po pol Miszczak z Tchurzewskich Maryanna ale przyjęto w okolicy stosowane Miszczak z Tchórzewskich Maryanna

 

Na podstawie materiałów udostępnionych przez internet przez Archiwum Państwowe w Lublinie

opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 18.07.2013 r.