Skip to main content

Krasnystaw małżeństwa 1922

Krasnystaw – księga małżeństw – 1922

/skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

 

Lp.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Alwingier Stanisław

Lis Marjanna

17

2

Antyga Antoni

Żdżyłowska Zofja

126

3

Atras Antoni

Zaprawa Franciszka

72

4

Badio Franciszek

Szydłowska Antonina

9

5

Badio Antoni

Wójcik z Dryglaków Anna

87

6

Bąk Jan

Bąk ze Skubiszów Marjanna

41

7

Bąk Paweł

Bielesza Julja

132

8

Berbeć Stanisław

Berbeć Józefa

165

9

Bereza Franciszek

Romańczuk Agnieszka

19

10

Bereza Józef

Wyrostek Zofja

28

11

Beuth Jan Maurycy, por.

Simbierowicz Marja Teofila

125

12

Blechar Jerzy

Cwirta Stefanja

173

13

Bliźniak Stanisław

Tracichleb Anna

159

14

Błaziak Stanisław

Cichosz Wiktorja

6

15

Błaziak Jan

Bojarczuk Franciszka

50

16

Błasiak Jan

Kamińska Marjanna

190

17

Bojarski Jan

Janowczyk Marjanna

90

18

Burdan Franciszek

Kuryłowicz Bronisława

122

19

Chmielewski Karol

Raczkowska Franciszka

59

20

Chwała Józef

Kura Franciszka

166

21

Chwaszcz Józef

Kura Marjanna

18

22

Ciechański Jan

Podgórska Agata

142

23

Cieśliński Stanisław Jan

Podolska Marjanna

5

24

Czaban Franciszek

Pastuszak Franciszka

22

25

Czajkowski Jan

Tchórzewska Marjanna

1

26

Czajkowski Władysław

Żebrowska Wiktorja

58

27

Czrniak Adam

Czemerys Zofja

167

28

Czerwiński Ludwik

Iżak Antonina

14

29

Czuba Franciszek

Laskowska Bronisława

106

30

Demczuk Jan

Ciołek Władysława

141

31

Dobosz Marcin

Czerniej Tekla

63

32

Dobosz Stanisław

Jabłońska Zofja

89

33

Dobosz Stanisław

Kostrzanowska Katarzyna

179

34

Dobrzański Bolesław, kpt.

Zielińska Irena Faustyna

112

35

Domański Jan Bogusław

Kmiecik z Morawskich Elżbieta

146

36

Domoracki Aleksander, por.

Korsak Wanda Julja

105

37

Drapsa Walenty

Czerniak Katarzyna

119

38

Drozdalski Jan

Ciołek Wiktorja

23

39

Dzik Michał

Zaprawa Zofja

83

40

Filipczuk Michał

Małysz Marjanna

145

41

Furgała Józef

Berbeć Agata

78

42

Galewski Walenty

Banaszkiewicz Zofja

147

43

Galewski Zygmunt

Krzywina Marja

194

44

Gałuch Jan

Majstruk Aleksandra

36

45

Giełżecki Antoni

Frącek z Malińskich Józefa

80

46

Gleń Jan

Kulczyńska vel Nowosad Agata

103

47

Gleń Józef

Oleszczuk Katarzyna

109

48

Gleń Stanisław

Kulawiak Anna

127

49

Gleń Walenty

Babiarz Marjanna

136

50

Gołębiowski Franciszek

Kozorys Wiktorja

81

51

Gontarz Jan

Małysz Jadwiga

84

52

Goździuk Jan

Kazanowska Franciszka

184

53

Grudziński Wincenty

Zając Stanisława

153

54

Grudziński Władysław

Malinga Marjanna

183

55

Gryć Stanisław

Kleszowska Józefa

71

56

Gryć Jan

Poczka Albina Marja

124

57

Haratym Jan

Kaźmirczak Anna

53

58

Harmas Józef

Jakubiec Marjanna

42

59

Herda Władysław

Szuryga Helena

129

60

Hominiuk Antoni

Gołąbek Agnieszka

25

61

Hyp Michał

Bosa Katarzyna

55

62

Ignatiuk Józef

Sadowska Anna

4

63

Iżak Stanisław

Godula Rozalja

114

64

Jabłoński Józef

Banaszkiewicz Agnieszka

2

65

Jabłoński Jan

Czemerys Franciszka

8

66

Jabłoński Stanisław

Kaniewska Marjanna

33

67

Jakubiec Jan

Hać Marja

134

68

Janeczek Paweł

Poniedziałek Zofja

150

69

Janowczyk Stanisław

Parzymies Wiktorja

151

70

Jasiński Stanisław

Karczmarek Wiktorja

31

71

Jewtuszenko Mikołaj

Młynarczyk Stefanja

69

72

Jóźwiak Piotr

Wrona Marjanna

26

73

Jurek Stanisław

Gutowska Agata

86

74

Juśkiewicz Andrzej

Mazur Anna

99

75

Kamiński Jan

Majcher z Szorców Zofja

107

76

Kamiński Walenty

Kamińska z Kiszczaków Marjanna

148

77

Kapeluszny Jan

Ornal Stanisława

29

78

Kapusta Michał

Paczosa Marjanna

108

79

Karauda Piotr

Jaślikowska Katarzyna

120

80

Karczmarek Walenty

Kamieniecka Marjanna

64

81

Karczmar Paweł

Gadomska Agata

163

82

Karst Władysław, chor.

Laskowska z Żebrowskich Aniela

144

83

Kawęcki Stanisław

Krawczuk Władysława

96

84

Kazimierczuk Władysław

Michalak Katarzyna

158

85

Kijewski Leon

Kwaśniewska Marjanna

65

86

Kister Jan

Brzyska Stanisława

170

87

Kiszka Paweł

Marucha Marjanna

12

88

Kiszka Jan

Kurzawska z Plewuchów Józefa

52

89

Kmieć Wawrzyniec

Dziwulska Antonina

60

90

Knap Jan

Dobosz Marjanna

47

91

Kendrak Józef

Kuc Stanisława

97

92

Korcz Franciszek

Lis Marjanna

82

93

Korzeniowski Paweł

Cichosz Anna

187

94

Kotarski Aleksander

Kowalczyk Anna

168

95

Koter Kazimierz

Stadnicka vel Stadnik Marjanna

160

96

Kowalczyk Jan

Patyra z Iżaków Franciszka

192

97

Kowalski Aleksander

Dobaczyńska Zofja

102

98

Kowalski Wincenty

Padrak Leokadja

115

99

Kozorys Wawrzyniec

Karepko vel Ciapa Józefa

175

100

Krzysztofowicz Władysław

Sawicka Stanisława

156

101

Kubik Józef

Markiewicz Marjanna

43

102

Kubik Józef

Bojarska Anna

75

103

Kuc Franciszek

Olejarz vel Olejarczuk
Agata

15

104

Kulczyński Władysław

Żuk Anna

7

105

Kurek Stanisław

Bida Franciszka

174

106

Kuźmicki Józef

Patyk Marjanna

137

107

Lachowski Stanisław

Maślarz Zofja

138

108

Lewandowski Józef

Stefaniak Anna

62

109

Lewandowski Andrzej

Matysiak Marjanna

85

110

Litwińczuk Jan

Gryciak z Monachiewiczów Agata

155

111

Machejus Józef, plut.

Mazurkiewicz Florentyna Bronisława

154

112

Malinowski Piotr

Tadewicz Katarzyna

57

113

Małysz Piotr

Jakubowska Wiktorja

171

114

Marczewski Jan

Perestaj Tekla

16

115

Markiewicz Franciszek

Witkowska Wiktorja

157

116

Maślennikow Mikołaj

Maślennikow z Rabów Karolina

128

117

Mataczyński Antoni

Wojtowicz z Wędzinów Agnieszka

93

118

Matysiak Michał

Stećko Marjanna

21

119

Mazurek Józef

Pypa Bronisława

44

120

Mazurek Michał

Wysocka Zofja

56

121

Mazurek Józef

Perestaj Marjanna

77

122

Mazurek Jan

Wiórko Marja

79

123

Mazurek Michał

Orlean Marjanna

131

124

Mazurkiewicz Jan

Sęczkowska z Tchórzewskich Agnieszka

48

125

Mazurkiewicz Józef

Haratym Agnieszka

54

126

Mąka Stanisław

Rapa Katarzyna

149

127

Olejarz-Olejarczuk Jan

Harmas Helena

189

128

Osina Józef

Nadolska z Korzeniowskich Katarzyna

13

129

Oszust Józef

Zakrzewska Bronisława

70

130

Paczosa Adam

Sobstyl Marjanna

10

131

Padwicki Michał

Wiśniewska z Szewczyków Antonina

110

132

Pałka Ludwik

Boroś Katarzyna

135

133

Parada Franciszek

Muca Marja

188

134

Parzymies Stanisław

Janeczek Marjanna

11

135

Pastuszak Jan

Czerniak Katarzyna

95

136

Patyk Jan

Domaciuk Katarzyna

24

137

Perestaj Grzegorz

Grabek Anna

40

138

Piasecki Józef

Miszczak Agata

101

139

Piątkiewicz Jan

Panas Marjanna

178

140

Podolak Stefan

Kawińska Bronisława

161

141

Poniedziałek Antoni

Przysiężniak vel Adamczuk Zofja

164

142

Przychodaj Antoni

Brzozowska Helena

172

143

Przysiężniak Jan

Tarnogórska Stanisława

133

144

Rudnik Paweł

Kulawiak Zofja

111

145

Sadlak Stanisław

Czerniej Anna

162

146

Sadowski Paweł

Panas Marjanna

45

147

Sadowski Stanisław

Janowczyk Marjanna

152

148

Sawa Stanisław

Jusiak Franciszka

185

149

Sędzicki Michał

Mazurek Marjanna

30

150

Sędzicki Stanisław

Onuch Katarzyna

140

151

Siepieta Wiktór

Domańska Helena

68

152

Skrzypek Karol

Mazurek Feliksa

67

153

Skubik Aleksander

Ignatjuk Eugenia

118

154

Smerdel Jan

Kostecka Helena

46

155

Smyk Jan

Hryciak z Mielniczuków Anna

104

156

Sokół Jan

Haratym Katarzyna

169

157

Stećko Józef

Antyga Antonina

27

158

Stryła Jan

Laskowska Marjanna

92

159

Suseł Józef

Żebrowska Zofja

177

160

Suski Tomasz

Zawadzka Anastazja

51

161

Swirszcz Franciszek

Bis Wiktorja

3

162

Szatkowski Walenty

Bychawska Janina

66

163

Szewczak Józef

Kasprzak Katarzyna

116

164

Szmit Paweł

Chudzik Anna

38

165

Szubtarski Jan

Pastuszak Zofja

34

166

Szuryga Paweł

Kubik Agata

35

167

Szuryga Józef

Parada Karolina

49

168

Szuryga Franciszek

Kurzak Zofja

182

169

Szymański Józef

Karauda Zofja

88

170

Terlecki Michał

Kamińska z Grzeczkowskich Marjanna

130

171

Urkasiewicz Leon Emil

Bereza Genowefa

123

172

Waręcki Wojciech

Malinowska z Korowajów Franciszka

121

173

Wentczuk Paweł

Gralak Agata

193

174

Wiśniewski Antoni

Suszek Katarzyna

39

175

Wiśniewski Paweł

Żuk Marjanna

91

176

Witkowski Paweł

Markiewicz Józefa

100

177

Wójcik Marek

Terepora Agata

37

178

Wójcik Michał

Andrzejewska Rozalja

74

179

Wójcik Józef

Czerniej Józefa

186

180

Wojtik Piotr

Ambroża Agnieszka

181

181

Wojtowicz Józef

Czerniej Anna

176

182

Wolski Józef

Tokarska Marjanna

20

183

Wolski Andrzej

Nadolska Marjanna

117

184

Wożakowski Jan

Berbeć Zofja

143

185

Wrona Jan

Golec Zofja

32

186

Wybraniec Michał

Mazurek Karolina

73

187

Wysocki Jan

Godula Józefa

113

188

Wysocki Michał

Kostrzanowska Tekla

139

189

Zabura Stanisław

Karauda Wiktorja

98

190

Zadrąg Jan

Bojarczuk Bronisława

76

191

Zakrzewski Ludwik

Morawska Stefanja

191

192

Żelichowski Stefan

Górniak Marjanna

61

193

Żebrowski Stanisław

Mazurkiewicz Agata

94

194

Żebrowski Antoni

Harmas Katarzyna

180

Ks. Bronisław Malinowski

 

Dostrzeżone błędy i uwagi:

 

 w skor i w akcie zapisano: Swirszcz Franciszek nr 3 choć bardziej znane jest Świrszcz Franciszek

 

 w skor zapisano: Kulczyński Władysław i Nowosad Władysław nr 7 a w akcie tylko Kulczyński Władysław

 

 w skor zapisano: Alwinger Stanisław nr 17 a w akcie Alwingier Stanisław

 

 w skor zapisano: Chominiuk Antoni i Hominiuk Antoni nr 25 a w akcie tylko Hominiuk Antoni

 

 w skor zapisano: Wojcik Marek nr 37 a w akcie Wójcik Marek

 

 w skor zapisano: Siepieta Wiktór nr 68 a w akcie Siepieta Wiktor ale na marginesie Siepieta Wiktór

 

 w skor zapisano: Wojcik Michał nr 74 a w akcie Wójcik Michał

 

 w akcie zapisano: Wiórko Marja albo Wiórek Marja nr 79, forma nazwiska nie do określenia, gdyż użyto tylko formy Wiórkówna i z Wiórków

 

 w skor zapisano: Mataczynski Antoni nr 93 a w akcie Mataczyński Antoni

 

 w akcie zapisano: Wojtowicz z Wędzinów Agnieszka nr 93 choć bardziej znane jest Wójtowicz z Wędzinów Agnieszka

 

 w skor zapisano: Kondrak Józef nr 97 a w akcie Kendrak Józef

 

 w skor zapisano: Maślennikow Mikołaj nr 128 a w akcie Maslennikow Mikołaj ale na marginesie Maślennikow Mikołaj

 

 w skor zapisano: Cherda Władysław i Herda Władysław nr 129 a w akcie tylko Herda Władysław

 

 w akcie zapisano: Karst Władysław i Laskowska z Żebrowskich Aniela nr 144 wzięli ślub 12.10.1922 r. w Żelechowie co potwierdzono 14.10.1922 r. w Krasnymstawie

 

 w skor zapisano: Litwińczuk Jan nr 155 a w akcie Litwinczuk Jan ale na marginesie Litwińczuk Jan

 

 w skor zapisano: Kazimierczak Władysław nr 158 a w akcie Kazimierczuk Władysław i na marginesie też Kazimierczuk Władysław

 

 w skor zapisano: Sokoł Jan nr 169 a w akcie też Sokoł Jan chociaż na marginesie Sokół Jan

 

 w akcie zapisano: Cwirta Stefanja nr 174 choć bardziej znane jest Ćwirta Stefanja

 

 w skor i w akcie zapisano: Wojtowicz Józef nr 176 choć bardziej znane jest Wójtowicz Józef

 

 w skor zapisano: Wojtik Piotr i Wojcik Piotr nr 181 a w akcie Wojtik Piotr

 

 w skor zapisano: Wojcik Józef nr 186 a w akcie Wójcik Józef

 

 w skor zapisano: Olejarz-Olejarczuk Jan nr 189 a w akcie Olejarz vel Olejarczuk Jan

 

 w skor zapisano: Błaziak Jan nr 190 a w akcie Błasiak Jan

 

 w akcie zapisano: Kowalczyk Jan i Patyra z Iżaków Franciszka nr 192 wzięli ślub 26.02.1922 r. w Krasnymstawie co potwierdzono 30.11.1922 r. też w Krasnymstawie

 

Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 26.11.2013 r.