Skip to main content

Krasnystaw małżeństwa 1923

Krasnystaw – księga małżeństw – 1923

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

L.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Antoniak Ignacy

Knap Anna

95

2

Badio Wojciech

Mielniczuk Katarzyna

172

3

Banaszkiewicz Stanisław

Garbowska Stanisława

168

4

Batiuk Michał

Kalita Marjanna

50

5

Bąk Michał

Matwiej Wiktorja

110

6

Bednarczuk Andrzej

Gruszecka Aniela

141

7

Berbeć Franciszek

Jakubiec z Wojtalów Wiktorja

114

8

Bereza Jan

Oberkowska Marjanna

20

9

Białek Jan

Kasprzak Zofja

111

10

Biegacz Stanisław

Kosmala Feliksa

128

11

Bilko Mikołaj

Bugaj Walerja

127

12

Błaziak Józef

Patyra Franciszka

115

13

Bochyński Józef

Nowacka Marjanna Wiktorja

36

14

Bojar Jan

Dobosz Katarzyna

8

15

Bojar Jan

Kurek Marjanna

147

16

Bojarski Jan

Waręcka Katarzyna

24

17

Bojarski Jan

Kawęcka Tekla,

160

18

Chłopek Franciszek

Staszczak Agata

117

19

Chomczyński Antoni

Laskowska Zofja

105

20

Ciechański Jan

Jabłońska Franciszka

76

21

Chwała Jan

Golec Marjanna

173

22

Chwaszcz Michał

Czuba Anna

27

23

Czaban Michał

Janeczek Franciszka

157

24

Czerniak Józef

Suseł Katarzyna

84

25

Czerpak Antoni

Słotwińska Anna

142

26

Dąbski Wacław

Żelazna Anna

136

27

Dobosz Antoni

Matwiej Marjanna

90

28

Dołhan Józef

Traczyńska Katarzyna

99

29

Dołhan Jan

Żołyniak Anna

126

30

Dropek Jan

Pisarska Teofila

89

31

Drozdowski Aleksander Stefan

Łyjak Janina Marjanna

107

32

Drygała Wincenty

Smolira z Chodorowskich Bronisława

132

33

Dudczak vel Dudkiewicz Franciszek

Zawisza Balbina

101

34

Falenta Szymon

Grabińska Marjanna

30

35

Filewicz Jan

Repczyńska Marja

13

36

Filewicz Franciszek

Oleszczuk z Sadlaków Marjanna

163

37

Fornal Michał

Korczyńska Marjanna

139

38

Franaszczak Jan

Styk Feliksa

85

39

Franczak Michał

Marczewska Katarzyna

116

40

Franczak Józef

Kasprzak Helena

124

41

Frej Józef

Bartoszewska Wanda Wiktorja

109

42

Furgała Władysław

Bereza Aniela

26

43

Garbal Stanisław

Manachiewicz Marjanna

169

44

Gawron Stanisław

Antoniak Antonina

10

45

Giżak Franciszek

Okońska Józefa

3

46

Głownia Antoni

Cichosz Katarzyna

143

47

Gmiter Michał

Samsonowa Natalja

179

48

Gontarz Franciszek

Stefańczyk Agata

82

49

Grobelny Michał

Kowalczyk Wiktorja

98

50

Grudziński Wawrzyniec

Parzymies ze Skrzypów Marjanna

16

51

Grudziński Paweł

Grabek Wiktorja

72

52

Gugała Andrzej

Jaworska Marja

181

53

Gutowski Piotr

Bereza Anna

9

54

Hałas Albin

Dobosz Marjanna

158

55

Haratym Jan

Kozorys Anna

134

56

Harmas Paweł

Antoniak Wiktorja

122

57

Herbut Stanisław

Wójcik Wiktorja

45

58

Holuk Józef

Troć Zofja

86

59

Hołota Jan

Białek Katarzyna

154

60

Ilczuk Walenty, podchor.

Kokin Helena

100

61

Jachniewicz Edward

Kobryń Marja

183

62

Jakubiec Franciszek

Jabłońska Zofja

19

63

Jóźwik Władysław

Wolska Aniela

156

64

Kalinecki Józef

Prus Marjanna

7

65

Kalisiewicz Jan

Mroz Katarzyna

6

66

Kalita Jan

Prokop Rozalja

121

67

Kamieniecki Jan

Karauda Marjanna

23

68

Kamieniecki Franciszek

Franaszczak Katarzyna

103

69

Kamieniecki Stanisław

Rączka z Muchów Katarzyna

180

70

Kaniowski Piotr

Łoza Zofja

113

71

Kilimnik vel Kiliwnik
Terencjusz Tadeusz

Mering Stanisława

102

72

Kiszczak Antoni

Pastuszak Marjanna

140

73

Kmieć Michał

Wojtowicz Katarzyna

66

74

Kondrucki Stefan

Dołhan Anna

32

75

Korczyński Michał

Pastuszak z Korowajów Marjanna

60

76

Korzeniowski Feliks

Mańkowska Antonina

12

77

Kostrzanowski Jan

Jabłońska Marjanna

46

78

Kowalski Roman, sierż.

Bartoszewska Marjanna

148

79

Kozorys Stanisław

Niedziela Rozalja

133

80

Kraśnicki Józef

Piróg Antonina

96

81

Krawczyk Władysław

Rotmańska Zofja

48

82

Krupa Antoni

Jusiak Zofja

176

83

Kuchta Jan

Darmochwał Katarzyna

38

84

Kucuga Józef

Suseł Józefa

31

85

Kulawiak Jan

Kleszowska Marjanna

106

86

Kura Józef

Kostrzanowska Agata

39

87

Kura Jan

Mataczyńska Agata

44

88

Kurzak Piotr

Kostrzanowska Anna

130

89

Lenkiewicz Franciszek

Sidor Anna

15

90

Lewczuk Jan

Rudnik Genowefa

68

91

Łoś Andrzej

Rotmańska Józefa

87

92

Magier Wincenty

Panas z Chłopków Marjanna

152

93

Makuch Jan

Kijanka z Kowalczyków Marjanna

5

94

Malinowski Michał

Stefańczyk Bronisława

54

95

Marczewski Stanisław

Marczewska Zofja

37

96

Marczewski Michał

Chmielewska z Raczkowskich Franciszka

164

97

Marek Jan

Gleń Marjanna

4

98

Marek Wojciech

Ciechańska Agata

83

99

Mazur Łukasz

Kwaśniewska Marjanna

61

100

Mazurek Jan

Kozyrska Antonina

144

101

Mazurek Stanisław

Staszczak Marjanna

146

102

Mazurkiewicz Jan

Sadlak Marjanna

175

103

Mąka Jan

Pająk Marjanna

137

104

Migut Stanisław

Wojcik Katarzyna

135

105

Misieczko Andrzej

Radziej Olga

166

106

Miszczak Jan

Morylowska Marjanna

129

107

Mizioł Michał

Wysocka Agata

40

108

Naklicki Jan

Chmielewska Władysława

165

109

Nestorowicz Władysław

Patyra Marjanna

119

110

Niedziela Józef

Kozorys Anna

67

111

Nizioł Jan

Badio Katarzyna

81

112

Nosal Józef

Banaszkiewicz Józefa

74

113

Nowak Michał

Cichosz Katarzyna

150

114

Olcha Bazyli

Terlecka Katarzyna

123

115

Olech Walenty

Nowacka Anna

64

116

Olejarz vel Olejarczuk
Michał

Herbut Walerja

43

117

Olesiuk Antoni

Siarkowska 2° Rudnicka z Federów Katarzyna

120

118

Oleszczuk Feliks

Marczewska Aniela

34

119

Oleszczuk Wincenty

Bubicz Wiktorja

174

120

Olszewski Paweł

Szymaniak Stanisława

161

121

Ostrowski Teodor

Pawelec z Drzazgów Stefanja

18

122

Panas Franciszek

Harmas Marjanna

2

123

Patyk Stanisław

Domaciuk Eugenja

41

124

Pawlas Piotr

Ludwińska Marjanna

28

125

Piasecki Jan

Ziemba Olga

104

126

Pietrzak Stanisław

Szponar Józefa

131

127

Pisarski Feliks

Jaworska Wiktorja

62

128

Prokop Franciszek

Naklicka Agnieszka

22

129

Prokop Franciszek

Huk Helena

71

130

Prus Stanisław

Mikuła Marjanna

65

131

Przysiężniak vel Adamczuk Franciszek

Kamińska Zofja

70

132

Rapa Jan

Tymicka Marjanna

14

133

Rapa Franciszek

Mazurek Anna

108

134

Sabko Wojciech

Krawczyńska z Bojarczuków
Agnieszka

178

135

Sadlak Franciszek

Bojarska Wiktorja

75

136

Sadowski Jan

Stefańczyk Józefa

25

137

Sadowski Bolesław

Bartoszewska Aleksandra

118

138

Sawicki Karol

Domańska Marjanna

63

139

Siewak Franciszek

Marucha Marjanna

42

140

Siewak Franciszek

Chwała ze Stańczyków Marjanna

80

141

Skrzyp Paweł

Marek Katarzyna

97

142

Skrzypa Antoni

Żyłowska Helena

79

143

Śliwowski Aleksander

Małysz Wiktorja

47

144

Stajniak Józef

Monachiewicz Józefa

151

145

Staszczak Walenty

Bochyńska Antonina

92

146

Stefańczyk Stanisław

Zaprawa Marjanna

35

147

Stefańczyk Jan

Piętal Marjanna

57

148

Stefańczyk Jan

Czyż Franciszka

125

149

Stefańczyk Wojciech

Malinowska Rozalja

159

150

Stelmaszczuk Eugeniusz Aleksy

Badowska Izabella Julja

182

151

Stoczkowski Stanisław

Kańczugowska ze Szmitów Stanisława Anastazja

177

152

Stoffer Ludwik

Jaworska Anna

51

153

Świtalski Stanisław Jerzy

Gaczyńska z Topolskich Zofja
Henryka

53

154

Szałaj Piotr

Huk Marjanna

162

155

Szczerbaty Józef, sierż.

Pisarska Adela

58

156

Szymański Wawrzyniec

Zacharzyńska z Ferbesów
Anna

29

157

Szuryga Michał

Sochowska z Haciów Krystyna

49

158

Tracz Józef

Korowaj Zofja

78

159

Turski Józef

Szkuć Franciszka

1

160

Weremczuk Paweł

Antoniak Marja

55

161

Wesołowski Józef

Czerniewska Janina

17

162

Wiórko Jan

Gruszecka Marjanna

52

163

Wiśniewski Franciszek

Galewska Katarzyna

145

164

Włoch Mikołaj

Kusiak z Bochyńskich Katarzyna

167

165

Włodarski Józef

Chorecka Joanna

77

166

Wodyk Wacław

Repeć Franciszka

171

167

Wójcik Stanisław

Kulczyńska Anna

33

168

Wojtal Józef

Bereza Marjanna

73

169

Wojtal Jan

Mróz ze Stajniaków Marja

94

170

Wojtowicz Jan

Harań Marjanna

69

171

Wrembicki Piotr

Kowalska Katarzyna

56

172

Wróblewski Ludwik

Hartwig Sabina

149

173

Wróblewski Bolesław

Jakubiak Józefa

155

174

Zalichta Władysław

Świrszcz Katarzyna

170

175

Zduńczuk Józef

Sadlak z Kasprzaków Marjanna

88

176

Zieliński Jan

Gmiter Wiktorja

59

177

Zwolak Tadeusz

Kamieniecka z Wysockich Julja

153

178

Żdżyłowski Piotr

Kowalska Marjanna

21

179

Żdżyłowski Jan

Dziwulska Marjanna

93

180

Żdżyłowski Józef

Włodarska Feliksa Teofila

112

181

Żebrowski Michał

Pastuszak Marjanna

138

182

Żelazny Jan

Jakubiec Marjanna

91

183

Żelisko Józef

Patyk Marjanna

11

Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

 Dostrzeżone błędy i uwagi:

 

 Na początku XX wieku małżeństwa zawierane w innych parafiach na żądanie małżonków potwierdzane były w księgach parafialnych właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania 

 

w akcie zapisano: Repczyńska Marja nr 13 zamiast prawidłowo tak jak powinno być Rybczyńska Marja

 

 w skor zapisano: Wójcik Stanisław nr 31 zamiast tak jak w akcie nr 33

 

 w skor zapisano: Mizioł Michał i Nizioł Michał nr 40 a w akcie tylko Mizioł Michał

 

  w skor zapisano: Olejarz Olejarczuk Michał nr 43 natoniast w akcie Olejarz-Olejarczuk Michał a na marginesie Olejarz v. Olejarczuk Michał

 

 w skor zapisano: Śliwowski Aleksander nr 47 ale w akcie Sliwowski Aleksander

 

 w skor zapisano: Stoffer Ludwik i Sztoffer Ludwik nr 51 a w akcie tylko Stoffer Ludwik

 

 w skor zapisano: Wiorko Jan nr 52 a w akcie Wiórko Jan

 

 w akcie zapisano: Świtalski Stanisław Jerzy i Gaczyńska z Topolskich Zofja Henryka nr 53 wzięli ślub
6.04.1923 r. w Lublinie co potwierdzono 14.04.1923 r. w Krasnymstawie

 

w akcie zapisano: Sawicki Karol i Domańska Marjanna nr 63 wzięli ślub 15.08.1917 r. w Orszy co potwierdzono 6.05.1923 r. w Krasnymstawie

 

 w skor zapisano Kmieć Kneć Michał nr 66 a w akcie tylko Kmieć Michał

 

 w akcie zapisano: Wojtowicz Katarzyna nr 66 choć bardziej znane jest Wójtowicz Katarzyna 

 

  w skor zapisano: Adamczuk Franciszek i Przysiężniak Franciszek nr 70 a w akcie Przysieżniak vel
Adamczuk Franciszek

 

 w skor zapisano: Mizioł Jan i Nizioł Jan nr 81 a w akcie tylko Nizioł Jan

 

 w skor zapisano: Choluk Jan i Holuk Józef nr 86 a w akcie tylko Holuk Józef

 

 w skor zapisano: Krasnicki Józef nr 96 a w akcie Kraśnicki Józef

 

 w akcie zapis: Ilczuk Walenty podch. i Kokin Helena nr 100 wzieli ślub 14.05.1917 r. w parafji Liksno
koło Dyneburga na Łotwie co potwierdzono 5.07.1923 r. w Krasnymstawie

 

w skor zapisano: Dutczak vel Dutkiewicz Franciszek nr 101 a w akcie Dudczak vel Dudkiewicz Franciszek

 

 w akcie zapisano: Kilimnik vel Kiliwnik Terencjusz Tadeusz i Mering Stanisława nr 102 wzięli ślub 13.11.1911 r. w cerkwi w Chełmie co potwierdzono 10.07.1923 r. w Krasnymstawie

 

w akcie zapisano: Drozdowski Aleksander Stefan i Łyjak Janina Marjanna nr 107 wzięli ślub 7.07.1923 r. w Konopnicy co potwierdzono 18.07.1923 r. w Krasnymstawie

 

 w akcie zapisano: 1-go ślubu Siarkowska 2-go ślubu Rudnicka z Federów Katarzyna nr 120

 

 w skor zapisano: Ocha Bazyli i Olszewski Bazyli nr 123 a w akcie tylko Olcha Bazyli

 

  w akcie zpisano: Wojcik Katarzyna nr 135 choć bardziej znane jest Wójcik Katarzyna 

 

 w akcie zapisano: Gmiter Michał i Samsonowa Natalja nr 179 wzięli ślub 3.11.1919 r. w cerkwi Kijowie
co potwierdzono 29.11.1923 r. w Krasnymstawie

 

 w akcie zapisano: Kamieniecki Stanisław i Rączka z Muchów Katarzyna nr 180 wzięli ślub 1.06.1920 r. w mieście Penzie w Rosji co potwierdzono 29.11.1923 r. w Krasnymstawie

 

w skor zapisano: Stelmaszczuk Eugeniusz nr 182 a w akcie Stelmaszczuk Eugeniusz Aleksy

 

 Dodatkowe wpisy:

 Rutkowski Aleksander   zap. 1925   akt nr 39