Skip to main content

Krasnystaw małżeństwa 1924

Krasnystaw – księga małżeństw – 1924

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

L.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Artymiuk Adam

Siewak Józefa

43

2

Basiński Antoni

Szpak Emilja Bronisława

80

3

Basiński Antoni

Kicińska z Wabiów Feliksa

109

4

Bąk Józef

Mróz z Pomarańskich Karolina

107

5

Bąk Józef

Błasiak Wiktorja

108

6

Beil Stefan

Kondras Helena

143

7

Benginów Teodor

Gleń Zofja

134

8

Bereza Michał

Wójcik Marjanna

35

9

Bereza Franciszek

Parada Antonina

56

10

Bida Stanisław

Bojarczuk Józefa

160

11

Bielesza Michał

Grudzińska z Szymaniaków Antonina

142

12

Błasiak Jan

Żebrowska Marjanna

25

13

Bojarczuk Stanisław

Mąka Katarzyna

55

14

Bojarski Franciszek

Żebrowska Zofja

39

15

Bojarski Jan

Danilczuk Zofja

68

16

Bojarski Michał

Kalisiewicz Wiktorja

84

17

Boroś Piotr

Szymaniak Marjanna

46

18

Borowiński Gustaw Józef

Anusiewicz Leokadja

22

19

Buchart Józef

Litwin Teresa

1

20

Bychawski Roman

Basińska Marjanna

37

21

Chmielewski Stanisław

Wołoszyn Anna

57

22

Chwaszcz Walenty

Rapa Marjanna

116

23

Chwaszcz Andrzej

Marczewska z Demczuków Józefa

159

24

Ciechan Jan

Witkowska Anna

163

25

Ciechański Józef

Czerpak Marjanna

77

26

Ciechański Józef

Kot Anna

131

27

Czaban Jan

Janeczek Anna

41

28

Czapliński Marcin

Wożakowska Franciszka

127

29

Czerniej Franciszek

Błaziak Marjanna

162

30

Deryło Stanisław

Kołyga Zofja

29

31

Dobosz Antoni

Jabłońska Agata

60

32

Dobosz Jan

Hawryluk Zofja

105

33

Domański Józef

Antoniak Marjanna

130

34

Drozdalski Kacper

Burzak z Buksińskich Marjanna

96

35

Dziewisz Konstanty

Linowska Janina

88

36

Dzik Antoni

Mąka Bronisława

4

37

Dziwura Andrzej

Gagary Agata

24

38

Falenta Józef

Podgórska Janina

45

39

Feder Władysław

Czerpak z Wojtowiczów Katarzyna

33

40

Fijałkowski Czesław

Bamburska Leokadja

66

41

Fornal Józef

Terlecka Marjanna

76

42

Fornal Józef

Sochowska Katarzyna

118

43

Franczak Aleksander

Wojtowicz Zofja

150

44

Furgała Michał

Minicka Agata

114

45

Gmiter Jan

Wójcik z Ferensów Weronika

5

46

Golec Jan

Kamieniecka Franciszka

167

47

Grabek Wojciech

Durmała Karolina

119

48

Gruszecki Jan

Parasion Anna

11

49

Haładyj Franciszek

Patyra Bronisława

97

50

Hałas Jan

Waszczuk Józefa

16

51

Hałas Władysław

Bojarska Anna

93

52

Hawryluk Władysław

Psujek Zofja

69

53

Hytrosz Jan

Kowalska Wiktorja

23

54

Janeczek Stanisław

Prokop Marjanna

27

55

Janeczek Walenty

Tomczak Marjanna

79

56

Janicki Jan

Ferbes z Dżasów
Anna

121

57

Jopek Stanisław

Ziemba Weronika

165

58

Jurek Jan

Poznańska Anna

71

59

Kaleniak Apolinary Czesław

Gomulińska Feliksa Marja

98

60

Kamiński Paweł

Wójcik Zofja

59

61

Karauda Franciszek, plut.

Panas Franciszka

157

62

Karpiuk Paweł

Janeczek z Kołodziejczyków Józefa

113

63

Kasprzak Franciszek

Wojcik Eufrozyna

169

64

Kasz Stanisław Jan

Miazga z Kempistów Lucyna Zofja

172

65

Ketter Stanisław

Stankiewicz Wacława

120

66

Kister Feliks

Sochowska Anastazja

44

67

Kleszowski Antoni

Oleszczuk Anna

132

68

Knap Stanisław

Antoniak Aniela

101

69

Kochnowski Ignacy

Marczewska Bronisława Wiktorja

62

70

Korszla Bronisław

Kuczyńska Franciszka

78

71

Korzeniowski Józef

Pacan Zofja

72

72

Korzeniowski Wawrzyniec

Suszek Stefanja

147

73

Kowalczyk Jan

Cwirta Teofila

94

74

Kozorys Walenty

Żelisko z Bąków Marjanna

99

75

Krzysztofiak Jan

Garbowska Agata

8

76

Krzysztofiak Stanisław

Dobosz Zofja

82

77

Kulawiak Adam

Żelisko Katarzyna

17

78

Kulawiak Stanisław

Antoniak Olga

70

79

Kulczyński Paweł

Matysiak Anna

148

80

Kura Jan

Gadomska Marjanna

54

81

Kura Franciszek

Stryła Franciszka

83

82

Lipiński Jan

Stelmaszczuk Juljanna

85

83

Lubaś Andrzej

Wiśniewska Karolina

92

84

Łazowski Mieczysław Aleksy

Kmiecik vel Będzińska Ewa

177

85

Makuch Paweł

Jabłońska Marjanna

13

86

Makuch Władysław

Sadlak Marjanna

103

87

Marczak Władysław

Sikora Katarzyna

174

88

Marczewski Franciszek

Sobczak ze Ślebodów Agata

15

89

Marczewski Jan

Kasprzak Zofja

145

90

Marek Stanisław

Furgała Katarzyna

26

91

Marszycki Jan

Szewczuk Agata

34

92

Martyn Antoni

Bojarska Helena

135

93

Marucha Jan

Karczmarek Anna

138

94

Matysiak Stanisław

Jabłońska Bronisława

40

95

Mazur Stanisław

Paradowska Marjanna

91

96

Mazur Paweł

Stefańczyk Rozalja

133

97

Mazurek Jan

Komaiszko Józefa

64

98

Mazurek Michał

Kruczyńska Bronisława

111

99

Mazurek Stanisław

Król Karolina

112

100

Mielnicki Antoni

Fedorek Agata

154

101

Mochniej Józef

Linkiewicz Zofja

73

102

Mochniej Jan

Waręcka Zofja

140

103

Mojski Franciszek

Franczak Katarzyna

100

104

Mrozek Jan

Dudek Leokadja

144

105

Mróz Edward

Brzozowska Feliksa

152

106

Nawalany Michał

Wiórko Rozalja

146

107

Niewiadomski Stanisław

Stelmach Leokadja

90

108

Nosowski Stanisław

Marucha Katarzyna

115

109

Nowacki Stanisław

Miszczak Aniela

53

110

Nowak Stanisław

Bojarska z Wojtalów Stanisława

30

111

Odrobiński Józef

Żukowska Janina

153

112

Olech Jan

Janeczek Józefa

28

113

Oleszczuk Paweł

Adamczuk Aniela

9

114

Oleszczuk Jan

Proskura z Mazurków Franciszka

166

115

Onuch Eustachy

Bielak Marcella

158

116

Panas Aleksander

Galewska Wiktorja

52

117

Panas Paweł

Storycka Anna

126

118

Parzymies Jan

Gołębiowska Katarzyna

67

119

Pastuszak Stanisław

Kalman Bronisława

137

120

Patyk Stanisław

Wojtal Bronisława

58

121

Pecyna Stanisław

Gleń Marjanna

173

122

Pezda Józef

Kozorys Marjanna

164

123

Pędziński Włodzimierz

Kulawiak Petronela

19

124

Pidek Feliks

Martyn Marjanna

49

125

Piłat Michał

Swistowska Franciszka

117

126

Piróg Jan

Kraśnicka Marjanna

89

127

Plewuch Michał

Raczyńska Bronisława

136

128

Podgórski Paweł

Bochyńska Franciszka

61

129

Porzuc Franciszek

Rogowska Antonina

122

130

Prymas Lucjan

Grobelna Marjanna

21

131

Puława Jan

Szeremeta Katarzyna

149

132

Rysak Franciszek

Kozyrska Marjanna

86

133

Sadowski Michał

Sadowska Katarzyna

128

134

Sadowski Marcin

Gralak Anna

156

135

Sałamacha Paweł

Oleszczuk Zofja

155

136

Samborski Stanisław

Cichosz Zofja

175

137

Siwiński Jan

Jaślikowska z Brachów Kazimiera

7

138

Skrobacz Wacław, sierż.

Korabins Irena Romana

141

139

Skubisz Stanisław

Głowaczuk vel Gołowaczuk Zofja

32

140

Skubisz Michał

Gleń Agata

75

141

Smyk Stanisław

Bochyńska Józefa

123

142

Smyk Józef

Wintisz Barbara

176

143

Sobestjańczuk Jan

Suwała Agata

51

144

Sokołowski Jan

Haratym Katarzyna

106

145

Sokulski Józef

Watras Marjanna

18

146

Stadnik Wacław

Niedrowska Jawiga

48

147

Stadnik Eustachy

Ciechan Agata

168

148

Stasieczek Józef

Humin Zofja

102

149

Staszczak Michał

Karauda z Żelaznych Franciszka

171

150

Stećko Antoni

Wyrostek Antonina

81

151

Stefaniak Antoni

Korszla Marjanna

20

152

Swirszcz Stanisław

Adamczuk Wiktorja

139

153

Szymański Jan

Frącek Michalina

129

154

Szewczak Józef

Bednarczuk Józefa

74

155

Tracz Michał

Frąc Janina

2

156

Tracz vel Bednarczuk Michał

Korzeniowska Franciszka

47

157

Tymicki Jan

Kura Agata

14

158

Tymicki Antoni

Kowalczyk z Karaudów Wiktorja

95

159

Tymicki Józef

Orlean Marjanna

170

160

Wal Jan

Błaszczak Wiktorja

36

161

Waszczuk Antoni

Bednarczuk Katarzyna

151

162

Wdowicz Antoni

Szuran Marja

63

163

Werens Jan

Werens Janina

50

164

Wędzina Stanisław

Ornal Marjanna

65

165

Wiśniewski Michał

Jabłońska Helena

38

166

Wójcik Jan

Mazur z Prusów Zofja

31

167

Wójcik Stanisław

Kura z Zacharzyńskich Marjanna

42

168

Wojtal Ignacy

Sawa Antonina

104

169

Wójtowicz Władysław

Górniak vel Górna Antonina

12

170

Woźniak Antoni

Kuczyńska Marja

6

171

Woźniak Franciszek

Panas Anna

125

172

Wyrostek Józef

Skomorowska Karolina

87

173

Wysocki Antoni

Beil Helena

110

174

Zaprawa Franciszek

Stefańczyk Anna

161

175

Żdżyłowski Jan

Kostrzanowska Agata

10

176

Żebrowski Stanisław

Jurek Katarzyna

3

177

Żukowski Jan Tomasz

Marczuk Stanisława

124

 Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

Dziekan dekanatu Lubelskiego Ks. S. Jankowski

 Dostrzeżone błędy i uwagi:

 w skor zapisano: Wojtowicz Władysław nr 12 a w akcie Wójtowicz Władysław chociaż na marginesie też Wojtowicz Władysław

 w skor zapisano: Chałas Jan i Hałas Jan nr 16 a w akcie tylko Hałas Jan

 w skor zapisano: Borowiński Czesław nr 22 a w akcie Borowiński Gustaw Józef 

 w skor zapisano: Chytrosz Jan i Hytrosz Jan nr 23 a w akcie tylko Hytrosz Jan

 w skor zapisano: Wojcik Jan nr 31 a w akcie i Wójcik Jan i Wojcik Jan

 w skor zapisano: Wojcik Stanisław nr 42 a w akcie i Wójcik Stanisław i Wojcik Stanisław

 w skor zapisano: Bednarczuk Michał i Tracz Michał nr 47 a w akcie tylko Tracz vel Bednarczuk Michał

 w skor zapisano: Sobestjanczuk Jan nr 51 a w akcie Sobestjańczuk Jan

 w skor zapisano: Kochnowski Ignacy i Kuchnowski Ignacy nr 62 a w akcie tylko Kochnowski Ignacy

 w skor i w akcie zapisano: Dziewisz Konstanty nr 88 chociaż w Łopienniku i w Krakowie znane jest nazwisko Dziwisz Konstanty

 w skor zapisano Piróg Jan nr 89 a w akcie Pirog Jan

 w skor zapisano: Kowalczyk Jan nr 91 zamiast Kowalczyk Jan nr 94

 w akcie zapisano: Cwirta Teofila nr 94 chociaż bardziej znane jest w okolicy Ćwirta Teofila

 w akcie zapisano: Swistowska Franciszka nr 117 chociaż bardziej znane jest nazwisko Świstowska Franciszka

 w skor zapisano Mróz Edward nr 152 a w akcie Mroz Edward

 w akcie zapisano: Błasiak Marjanna nr 162 zamiast tak jak na chrzcie Błaziak Marjanna

  w akcie zapisano: Wojcik Eufrozyna nr 169 a nie Wójcik Eufrozyna

 w skor zapisano: Kasz Stanisław Jerzy nr 172 a w akcie Kasz Stanisław Jan

 w skor zapisano: Łazowski Mieczysław nr 177 a w akcie Łazowski Mieczysław Aleksy

 Na początku XX wieku małżeństwa zawierane w innych parafiach na żądanie małżonków potwierdzane były w księgach parafialnych właściwych ze względu na ich miejsce zamieszkania.

 Akty ślubne sporządzone na żądanie małżonków w księgach parafji krasnostawskiej, na mocy art. 94 Kodeksu Cywilnego Polskiego:

 w akcie zapisano: Mazurek Jan i Komaiszko Józefa nr 64 wzięli ślub 15.09.1918 r. w Charbinie na Syberji co potwierdzono 3.03.1924 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Kaleniak Apolinary Czesław i Gomulińska Feliksa Marja nr 98 wzięli ślub 22.04.1924 r. w Lublinie co potwierdzono 2.07.1924 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Basiński Antoni i Kicińska z Wabiów Feliksa nr 109 wzięli ślub 6.07.1924 r. w Tarnogórze co potwierdzono 11.07.1924 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Grabek Wojciech i Durmała Karolina nr 119 wzięli ślub 20.10.1918 r. w Michelau na Śląsku co potwierdzono 4.08.1924 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Smyk Józef i Wintisz Barbara nr 176 wzięli ślub 28.04.1918 r. w Rozentowie na Łotwie co potwierdzono 29.12.1924 r. w Krasnymstawie

 w akcie zapisano: Łazowski Mieczysław Aleksy i Kmiecik vel Będzińska Ewa nr 177 wzięli ślub 21.09.1924 r. w Lublinie co potwierdzono 30.12.1924 r. w Krasnymstawie

 

Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 19.12.2013 r.