Członkowie Lubelskiego TG w filii nr 38 MBP w Lublinie

przez | 6 listopada 2015

W piątek, 6 listopada, w Filii nr 38 odbyły się warsztaty genealogiczne dla seniorów, które poprowadzili członkowie Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego: pani Krystyna Krzyżanowska, pan Mariusz Ausz oraz pan Piotr Glądała. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego oraz gdzie szukać dokumentów o członkach swojej rodziny.

Prowadzący zachęcali nie tylko do zbierania pamiątek rodzinnych, takich jak: fotografie, legitymacje, listy, ale również do dokumentowania swojego życia poprzez pisanie dzienników i pamiętników. Podzielili się także swoim doświadczeniem odkrywania rodzinnych korzeni, podczas którego można przy okazji rozwiązać tajemnice z przeszłości. Spotkaniu towarzyszyła wystawa drzew rodowych naszych gości.

W sobotę, 21 listopada, o godz. 12.00 odbędą się podobne warsztaty, tym razem dla rodziców z dziećmi. Zachęcamy do udziału. Będzie to niepowtarzalna okazja do zainteresowania dzieci historią swojej rodziny, aby pamięć o przodkach przetrwała kolejne pokolenia.

 

Za stroną Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie