Lekcje historii on-line

przez | 29 sierpnia 2020

W sierpniu 2020 roku Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne udzieliło wsparcia dr. Stefanowi Dmitrukowi prowadzącemu stronę Lekcja historii on-line

Zajęcia zawierają wyjaśnienia lekcji oraz interaktywne ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej (TIK) stosowanych i praktykowanych w polskiej szkole. Uczniowie samodzielnie realizują zadaną lekcję, a rola nauczyciela polega na konsultacjach lekcji drogą mailową. Lekcja historii jest realizowana o dowolnej porze, korzystnej dla Ucznia, który opanowuje zadany materiał we własnym tempie nauki.

Podczas lekcji – głównie w klasach 4-6 szkoły podstawowej – realizuję autorskie multimedialne ćwiczenia przedmiotowe dotyczące m. in. genealogii opracowanych w TIK. W trakcie lekcji historii uczę moich Uczniów budowy i podstawowych informacji związanych z drzewem genealogicznym, prawidłowego odczytywania danych z drzewa genealogicznego oraz utrwalam podstawowe wiadomości związane z genealogią. Warto podkreślić, że Informacje i ćwiczenia dotyczące genealogii są jednym z ulubionych przez moich Uczniów elementów lekcji historii moich i z roku na rok cieszą dużą popularnością i zainteresowaniem. Dzięki temu podstawowa wiedza genealogiczna jest upowszechniana wśród dzieci i młodzieży.