Lublin cmentarz przy ul. Unickiej, mogiły zbiorowe i indywidualne ofiar wojny z lat 1939-1944 (1945).

przez | 14 maja 2019
Lublin cmentarz przy ul. Unickiej, mogiła b.więźniów Zamku Lubelskiego z lat 1939-1944,

Informacje znajdujące się na płycie mogiły oraz na czterech płytach pamiątkowych,znajdujących się obok mogiły.

Adamczyk Stefan szer., l.41, zm.24.09.1939; Andrzejczyk Kazimierz szer., zm.23.09.1939; Andrzejszyk szer., zm. 9.09.1939; Antkiewicz Stefan kpr., l.23, zm. 11.12.1939; Andrzejewski Bolesław strz., zm. 9.09.1939; Białogłowski Dawid saper,zm.26.09.1939; Bober Władysław pro., l.40, zm. 09.1939; Brzezina Paweł szer., l.36, zm.09.1939; Cichocki Stefan strz.,zm.09.1939; Cieślak Władysław l.40,zm. 09.1939; Czaplikowski Edmund strz., l.21,zm. 11.11.1939, Czerniakiewicz Edmund kpr., zm. 9.09.1939., Czerniakowski Bolesław strz., zm. 9.09.1939; Dudziński Juliusz mjr rez. L.46, zm. 16.09.1939; Flis Aleksander ochotnik l.27,zm. 16.09.1939; Gorczycz Jan szer., zm. 16.09.1939; Grabel Jerzy sierż., zm. 12.09.1939; Gringer Mordko szer., zm. 16.09.1939; Grycman Herszek strz., l.31,zm. 1.10.1939; Hryniewicz Ignacy saper, zm. 29.06.1939; Jarnuszkiewicz Lech strz., zm. 09.1939; Kiepsz Józef rotm. L.54, zm. 8.09.1939; Klausze Antoni plut.,l.41,zm. 19.07.1940; Kowalewski Józef strz., zm. 9.09.1939; Lewicki Jan szer., l.45,zm. 27.09.1939; Madej szer,zm. 1939, Magiera Lubor-Jawy szer., l.17, zm. 17.09.1939; Maik Edmund szer., zm. 12.09.1939; Marczeinke Jerzy l.23,zm. 2.10.1939; Mazurski Henryk szer., l.26,zm. 09.1939; Nadkierniczy Jan strz., l.30,zm. 24.09.1939., Piekarski Kazimierz szer., l.27, zm. 17.09.1939; Piotrowski Stanisław szer., zm. 09.1939; Ptak Adam podoficer l.49., zm. 13.09.1939; Rubinowicz Idel strz., zm.09.1939; Rzepecki Antoni szer. L.29, zm. 9.09.1939, Saul Władysław szer., l.22,zm. 09.1939; Saula Piotr strz., zm. 17.09.1939; Snoch Antoni strz., l.38,zm. 11.11.1939; Szapocznikow Kazimierz mjr., l.56, zm. 16.09.1939; Szewczyk Jan szer., l.27, zm. 09.1939; Wasilewski Andrzej szer., l.27,zm. 09.1939; Wiech Władysław szer., zm.1939, Wiśniewski Maksymilian strz., l.32, zm. 15.10. 1939; Wiśniewski Władysław kpt., l.52, zm. 17.09.1939; Bąkała Stanisław zm. 23.12.1944; Brodaniuk Bronisław zm. 20.12.1944; Buras Roman szer., zm. 7.01.1945; Czechowski Mieczysław zm. 22.01.1945; Dragali Mikołaj zm. 20.12.1944; Dubownik Bronisław szer., zm. 11.11.1944; Goliński Józef zm. 9.11.1944; Gomuła Stefan zm. 17.01.1945; Horoszy Czesław zm. 24.03.1945; Jackowski Władysław szer., l.23,zm. 4.03.1945; Januszewski Adam zm. 20.12.1944; Jaworski Józef zm. 23.12.1944; Jaziuk Michał szer., l.46,zm. 10.03.1945; Kaczmara Stanisław zm. 19.04.1945; Kazana Jerzy l.20,zm. 12.02.1945; Kędzia Jerzy l.21,zm. 6.04.1945; Kolasiński Stanisław szer., l.22,zm. 3.02.1945; Krupa Jan zm. 5.02.1945, Masłowski Anisin szer., l.32, zm. 13.03.1945, Metelica Kazimierz szer., l.21,zm. 13.03,1945; Narkowicz Mieczysław szer., zm. 27.02.1945; Niedzielski Karol zm. 20.01.1945; Nowak Zygmunt szer., l.32, zm. 3.03.1945; Ornawka Piotr szer., l.49,zm. 22.02.1945; Pietruszczak Mieczysław szer., l.26, zm. 17.04.1945; Pilasiewicz Witold l.37,zm. 3.03.1945; Podhajski Franciszek zm. 7.01.1945; Pupkiewicz Piotr kapral zm. 18.01.1945; Rogowski Stanisław szer., zm.16.01.1945; Sobczak Mikołaj szer., l.43,zm. 4.03.1945; Szachniewicz Apolinary szer., l.21,zm. 31.01.1945; Sewarewicz Bolesław szer., l.23,zm. 13.02.1945; Tatkowski Czesław kapr.l.34,zm. 27.02.1945; Uniewicz Henryk l.26,zm. 12.01.1945;Urbanowicz Piotr l.48,zm. 7.02.1945; Wąsowicz Jan zm. 5.01.1945; Wójciki Wincenty szer., l.22,zm. 6.02.1945; Zejmo Michał zm.22.12.1944; Zmur Michał szer.,l.23,zm. 3.03.1945; Zudiłow Jerzy szer.l.34,zm. 14.02.1945; Żukowski Jan zm.25.02.1945; Żyżniewski Karol zm. 1945

Zmarli w 1939

Buboń Jan;Bucior Michał;Drozd Michał.

Zmarli w 1940

Aponiuk Stefan;Bukowski Stanisław; Chudek Stanisław; Ciotucha Henryk; Cybula Jan; Czapek Franciszek; Garstka Franciszek; Hud Piotr; Kamiński Stanisław; Kawka Wacław; Kęcko Władysław; Klimek Józef; Kobel Józef; Konopka Bronisław; Korzeniowski Stanisław; Kowalczyk Jan; Kowalczyk Józef; Kozyra Kazimierz; Obst Henryk; Potrzyszcz Leon; Rurasz Józef; Rypulak Michał; Salamucha Wacław; Sidorowicz Józef; Potrzyszcz Stefan; Słonecki Tadeusz; Sudoł Józef; Skóra Edward; Skórko Stefan; Sokołowska; Szlendak Bolesław; Tarka Piotr; Teodorowski Michał; Teterycz Mieczysław; Wajszczuk Józef; Wasyl Wojciech; Wójcik Zygmunt.

Zmarli w 1941

Bara Józef;Bartłomiejczyk Józef; Bednarski Józef; Biedrzycki Stanisław; Bielak Wiktoria; Bień Feliks; Bociański Władysław; Boreczek Bolesław; Boreczek Jan; Bronowicz Helena; Bryda Andrzej; Buza Bronisław; Cackowski Wacław; Celej Jan; Chmielewski Jan; Chojecki Stanisław; Chruściel Bolesław; Chudzik Ignacy; Chwetczuk Stanisław; Cichulski Bolesław; Ciszewski Wacław; Dąbek Józef; Dąbrowski Wacław; Domaniuk Władysław; Drozd Aleksander; Ducher Józef; Duda Jan; Dura Jan; Dziak Edward; Dziak Jan; Fabian Bolesław; Frąc Stanisław; Gajec Bonawentura; Galant Wojciech; Gałas Stefan; Gągol Stanisław; Gąska Feliks; Gąszczyk Aleksander; Gierczak Feliks; Głowacki Jan; Gnaś Franciszka; Golawski Józef; Golec Michał; Gorajewski Wacław; Górny Michał; Górski Władysław; Grabowiec Stanisław; Grzybowski Bogdan; Güttner Aleksander; Gwarda Aleksander; Horotko Witold; Husar Aleksy; Iwanek Władysław; Iwasiński Czesław; Jabłoński Ryszard; Jachtoma Jan; Jakubowski Ignacy; Jaśkowski Wawrzyniec; Jezior Feliks; Jurak Piotr; Karpiński Piotr; Kawiak Stanisław; Kicko Wojciech; Kłembowski Edmund; Komar Stanisław, Kotliński Leon; Kozak Franciszek; Krawczyk Franciszek; Król Józef; Królik Jan; Kruk Kazimierz; Krzymowski Czesław; Krzysztoń Józef; Kubala Stanisław; Kudyba Leon; Kupidura Józef; Kustra Łukasz; Kusy Józef; Kuśko Stefan; Kuzioła Józef; Kwiatkowski Wojciech; Lewandowski Leon; Lewensztejn Wierosław; Leszek Jan; Lipniacki Władysław; Łaniak Konstanty; Łowicki Stefan; Majewski Józef; Majewski Wiesław; Makówka Franciszka; Maślach Michał; Mazurek Stanisław; Mazuś Józef; Michalski Czesław; Mikuła Stanisław; Milczek Jan; Misiurek Bolesław; Młodzicki Feliks; Mróz Henryk; Niemira Władysław; Nieśpiałowski Bronisław; Okoniewski Ludwik; Pac Henryk; Pająk Antoni; Panasiuk Mieczysław; Papuga Piotr; Patejuk Józef; Pawłowski Marceli; Piłat Jan; Piłat Mieczysław; Piórkowski Zygmunt; Plewiński Zygmunt; Płaczek Kazimierz; Podurgiel Michał; Potrzyszcz Jan; Pożarowszczyk Józef; Przybyła Jan; Pużyna Józef; Pytlarz Zygmunt; Rzymorski Zdzisław; Sadowski Jerzy; Samorek Bolesław; Sarzyniec Wacław; Siemiaszko Jan; Sitarz Franciszek; Siwek Jan; Smyk Władysław; Sobko Edmund; Sowa Jan; Spychała Piotr; Stachura Stanisław; Stefański Stanisław; Sternik Franciszek; Stępień Andrzej; Stępniak Józef; Suj Paweł; Sulewski Marian; Szabała Michał; Szcześniak Stefan; Szczęsny Tomasz; Szostak Kazimierz; Szubstarski Władysław; Śledziowa Maria; Tuziemski Jan; Tyra Stefan; Urban Józef; Wajs Karol; Wajszczuk Władysław; Walciszewska Maria; Warda Stanisław; Wodelski Jan; Wyszygrodzki Julian; Wyszyński Roman; Zan Wincenty; Zaręba Józef; Zawadzki Roman; Zawiślak Stanisław; Zdun Jan; Jatczak Józef; Jatczak Stanisław.

Zmarli w 1942

Aleksandrowicz Jan; Andrusiewicz Anna; Andruszkiewicz Michał; Andrzejewski Ludwik; Artecki Stanisław; Augustyniak Jan; Baca Józef; Baczkowski Czesław; Balicki Józef; Banach Czesław; Banas Antoni; Banaszek Stanisław. Banaszkiewicz Stanisław; Bandura Stanisław; Baran Czesław; Bieńko Mirosław; Błasik Jan; Błażejczak Jan; Bobruk Antoni; Boczek Antoni; Boczek Franciszek; Borkowski Michał; Borowiec Marian; Borsuk Stefan; Botin Paweł; Brodecki Bolesław; Brodecki Stanisław; Bryła Stanisław; Brzeski Juliusz Robert; Budzyński Stanisław; Bujanowski Józef; Bura Anna; Burda Józef; Burtan Józef; Buryło Paweł; Buza Jan; Byk Błażej; Bykowski Jan; Bzdun Tomasz; Ceglarski Władysław; Chenclewska Anna; Chenclewska Kazimiera; Chmielewski Ludwik; Chojnowski Stefan; Chrzanowski Jan; Chudy Antoni; Cichocki Jan; Ciek Józef; Ciempel Jan; Cienciara Jan; Ciężki Stanisław; Ciepłowski Stanisław; Ciszewski Jan; Ciszewski Józef; Ciupak Henryk; Cwiech Bolesław; Czajka Stanisław; Czajkowski Leon; Czapla Ludwik; Czech Stanisław; Czekaj Stanisław; Czerniakiewicz Franciszek; Czuba Marcin; Czubacki Jan; Cybula Władysław; Dajewski Feliks, Darczuk Stefan; Dąbrowski Adam; Dąbrowski Franciszek; Dąbrowski Jan; Dąbrowski Józef; Dąbrowski Wincenty; Dechnik Michał; Delbas Franciszek; Depta Ignacy; Dittow Ignacy; Długołęcki Jan; Dobosz Franciszek; Dobski Franciszek; Doliński Walenty; Domczyk Władysław; Domiczek Bolesław; Drabik Ludwik; Drąg Ludwik; Drąg Wincenty; Drob Stefan; Drożdż Jan; Drygas Michał; Drygiel Józef; Dubicz Kazimierz; Duchniewski Jan; Ducin Adolf; Duda Franciszek; Dudek Jan; Dudziak Józef; Duliński Karol; Durlik Wincenty; Duszczyk Walerian; Dzadz Henryk; Dziadko Eugenia; Dziak Eugeniusz; Dzido Mieczysław; Fedec Stanisław; Fic Henryk; Filipek Stefan; Flisek Jan; Foremny Lucjan; Furmajski Franciszek; Gamura Maksymilian; Gandzik Bolesław; Garbacz Marcin; Gawdzik Czesław; Gawroński Henryk; Gdowiak Mieczysław; Gembal Franciszek; Gędek Bolesław; Gibuła Andrzej; Giderewicz Bronisław; Gierczak Antoni; Gieroba Antoni; Gieroba Bartłomiej; Gil Piotr; Głąb Michał; Głoś Władysław; Głowacki Henryk; Głowacki Kazimierz; Godlewski Władysław; Godula Paweł; Golan Jan; Golba Nikodem; Golik Józef; Goman Teodor; Gomułka Wacław; Gontarz Jan; Gontarz Leon; Gontarz Stanisław; Gorajek Kazimiera; Górecka Franciszka; Gozdal Józef; Górski Andrzej; Górski Mikołaj; Grabowski Paweł; Grabowski Kazimierz; Graczewski Adolf; Granatek Walentyna; Granatowicz Edmund; Graniszewska Michalina; Gregorowicz Anna; Grodecki Piotr; Grodzicki Józef; Grodziński Jan; Grodziński Tadeusz; Gronowska Franciszka; Gruba Eugeniusz; Gryka Stanisław; Gryński Wincenty; Gryzio Władysław; Grzązka Adolf; Grzesznik Ignacy; Grzybowski Stefan; Grzywacz Józef; Haler Marian; Haliniak Jan; Hara Adam; Hara Józef; Haraszczuk Władysław; Huber Władysław; Hud Paweł; Iwan Stefan; Iwaniak Edward; Jabłoński Franciszek; Jachacz Jan; Jachacz Józef; Jagodziński Antoni; Jakubaszek Aleksander; Jakuszko Franciszek; Jałocha Jan; Janczarek Władysław; Janicki Franciszek; Janik Jan; Janiszek Wacław; Jankowski Edward; Jerczykowski Aleksander; Jasiński Józef; Jasiocha Aleksander; Jośko Stanisław; Jaworski Tadeusz; Jezierski Leon; Józefowski Janusz; Jóźwiak Jan; Jurkiewicz Witold; Juszczuk Aleksander; Kaczan Wojciech; Kalbarczyk Maria; Kalbarczyk Władysław; Kalinka Stanisław; Kamecki Cezary; Kamiński Jan; Kamiński Leonard; Kanierz Stefan; Kapuściński Józef; Karczmarski Adam; Karwat Karol; Kasiborski Aleksander; Kasperek Jan; Kawecki Wiktor; Kawkanyszyn Szasza; Kazanowski Stanisław; Kędra Julian; Kępiński Kazimierz; Kiełbasa Antoni; Kępka Katarzyna; Kilianek Leon; Kirijańczuk Jan; Kiryło Józef; Klemkowski Aleksander; Kleszcz Stanisław; Klimczak Władysław; Kluch Stanisław; Klügier Antoni; Kłossowski Czesław; Kochański Józef; Kołodziej Feliks; Kołodziejczyk Jan; Kołodziejska Halina; Kołtun Jan; Kołtun Stanisław; Kołtun Szymon; Koman Stanisław; Konopacki Józef; Kopacki Wacław; Kopacz Józef; Koper Bolesławe; Koperski Józef; Koput Aleksander; Korba Stefan; Korbus Jan; Kordowski Stanisław; Kordulski Franciszek; Korszen Tadeusz; Koryciński Piotr; Korzenecki Aleksander; Kosenko Jerzy; Kosik Ignacy; Kosior Józef; Kossak Jan; Kostrubała Marian; Kostrzewa Władysław; Kostyra Kazimierz; Kościk Michał; Kotlewski Stanisław; Kotuła Jan; Kotuła Wojciech; Kowalczyk Stanisław; Kowalczyk Paweł; Kowalczyk Józef; Kowalczyk Stanisław; Kowaleczko Stanisław; Kowalewski Franciszek; Kowalski Franciszek; Kowalski Wincenty; Kowałkowski Julian; Kozak Antoni; Kozak Stefan; Kozak Władysław; Kozerski Józef; Koziara Stanisław; Koziej Bolesław; Kozioł Albin; Kozioł Wiktor; Kozłowski Stanisław; Krakowski Leon; Krassowski Aleksander; Krasucki Bronisław; Krawczyk Stanisław; Kret Antonina; Krojec Bolesław; Król Czesław; Król Józef; Krukowski Andrzej; Kryształowska Wiktoria; Krzeczkowski Czesław; Krzyszczak Marian; Krzyszczak Marianna; Krzyżanowski Dominik, Kubera Szymon; Kubiak Józef; Kucharski Bronisław; Kucharski Mieczysław; Kucharski Seweryn; Kuchnio Piotr; Kuchnowski Józef; Kuda Mieczysław; Kudła Michał; Kudyba Stanisław; Kujawski Leon; Kukiełka Franciszek; Kulasiński Stefan; Kulczyński Feliks; Kulik Bronisław; Kulik Józef; Kuna Bolesław; Kur Feliks; Kusznieruk Marian; Kuś Aleksander; Kuś Stanisław; Kuśmierski Czesław; Kurylak Bronisław; Kuryło Stanisław; Kuryło Wacław; Kuźmicz Władysław; Kwas Adolf; Kwiek Łazar; Kwietniewski Stanisław; Kwietniewski Stefan, Lalka Józef; Lekki Marcin; Lesic Maria; Leśniewski Stanisław; Lewandowski Franciszek; Lijka Paweł; Likos Józef; Likos Wacław; Lipiec Władysław; Lirsz Kazimierz; Lis Józef; Łapiński Antoni; Łasiński Władysław; Łaszcz Stanisław; Łobos Franciszek; Łojak Henryk; Łokaj Jan; Łucyn Władysław; Łukasiewicz Józef; Łukasik Aleksander; Łukasik Józef; Łukasik Paweł; Łukasik Roman; Łukiewicz Antoni; Maciejewski Edmund; Maciejewski Kazimierz; Majchrzak Stanisław; Majdański Franciszek; Majewski Henryk; Makuch Iwan; Malec Paweł; Malesza Jan; Małyszek Jan; Marchewka Rozalia; Marczak Aleksander; Marczeniuk Józef; Marszałek Bolesław; Marszałek Franciszek; Marzec Jan; Marzec Józef; Maziarczyk Władysław; Mazur Wacław; Mącik Jan; Mesjarz Zenon; Mędel Franciszek; Mędracki Józef; Miałkowski Władysław; Michalik Jan; Migut Józef; Mikiciuk Marian; Mikitiuk Stanisław; Miklaszewski Jan; Mikłosz Grzegorz; Mikulka Franciszek; Mil Tomasz; Miłosz Józef; Misa Stanisław; Misiniewicz Tadeusz; Misiński Paweł; Misiurek Grzegorz; Miszczyk Wincenty; Mitura Edward; Mitura Henryk; Moczuła Władysław; Mościcki Wojciech; Mroczek Zdzisław; Mróz Jan; Nakonieczny Józef; Narusek Aleksander; Nawałkowski Jan; Nieć Józef; Niemczyk Stanisław; Niewczasiński Władysław; Niewęgłowski Walery;2 * nieznany mężczyzna; Nikoniuk Mikołaj; Nowak Mieczysław; Nowakiewicz Michał; Nowakiewicz Stanisław; Nowicki Mieczysław; Nowicki Edward; Nowicki Stefan; Nowikow Bazyli; Nużyński Józef; Nymurychter Alois; Obroślak Władysław; Ochap Czesław; Ochnio Czesław; Oglendzki Stanisław; Ogonek Marianna; Okoń Jan Bolesław; Okoński Bronisław; Oleksak Michał; Oleksak Piotr; Oleszczuk Andrzej; Olko Michał; Grzechowski Marian; Osak Piotr; Osieł Bronisław; Ostrowski Zygmunt; Osypiński Mieczysław; Ozon Aleksander; Pac Mikołaj; Pachuta Mateusz; Paczkowski Franciszek; Paguta Stefan; Pakulski Tadeusz; Paluch Stanisław; Pańczyk Michał; Parczewski Jan; Parzysek Józef; Pastuszak Jan; Paszczak Wincenty; Pawązka Antoni; Pawelec Władysław; Paweski Stanisław; Pawęzka Antoni; Pawlak Paweł; Pawlik Adam; Pawlos Bronisław; Pawusiak Maksymilia; Pąk Bronisław; Pękała Aleksander; Piekarz Feliks; Pielaszkiewicz Zygmunt; Pietras Antoni; Pietras Wacław; Pietroń Ignacy; Pietrzyk Wincenty; Pietrusiewicz Bolesław; Pietruszka Franciszek; Piętka Helena; Pikula Jan; Piotrowski Jerzy; Piskor Józef; Pisztek Aleksander; Pitura Tomasz; Piwoński Apolinary; Piwowarski Michał; Pluta Feliks; Płudowski Jan; Poduchowska Felicja; Pokaluk Eulogiusz; Pomianowski Ryszard; Pomorski Jan; Pompein Roman; Porcja Michał; Potaczało Antoni; Potyrański Jan; Piwowarski Piotr; Powroźnik Filip; Powroźnik; Poznań Antoni; Poznań Bolesław; Poźniak Antonina; Prokop Maria; Przybylski Henryk; Przybylski Kazimierz; Przybysz Stanisław; Przychodzeń Jakub; Psiuk Michał; Psuja Aleks; Puchacz Zygmunt; Purc Piotr; Puszcz Apolinary; Puszka Józef; Puźniak Józef; Radko Józef; Radziszewski Antoni; Rajek Edward; Regeli Zygmunt; Rejowski Kazimierz; Rek Jan; Rogala Edward; Rogala Marian; Rogala Stefan; Rosołowski Wojciech; Rosz Konopacki Józef; Rotkiewicz Józef; Różak Aleksander; Rożewski Stanisław; Ród Stanisław; Różański Franciszek; Rupiński Jan; Rutkowski Aleksander; Rybacki Jan; Rybak Jan; Rybicki Mikołaj; Rybiński Jan; Rycaj Paweł; Rycak Stanisław; Ryński Franciszek; Sabko Władysław; Sacharuk Józef; Salecki Stanisław; Saniuga Jan; Sapała Bolesław; Saran Franciszek; Sawicki Zygmunt; Sendłak Wincenty; Serafin Walenty; Serej Ignacy; Serej Mieczysław; Sieczka Władysław; Sieczkowski Piotr; Siegieda Jan; Sieradzki Jan; Sierakowski Mirosław; Sikora Jan; Sikora Joanna; Siodłowska Katarzyna; Skarbek Kiełczewska Maria; Skoczylas Józef; Skowronek Stanisław; Skowron Stanisław; Skowroński Bolesław; Skrobowski Franciszek; Skwarski Józef; Słowik Bronisław; Słowik Tadeusz; Smagieł Stefan; Smolira Jan; Smyk Teofil; Sobczak Stanisław; Sobieszczański Aleksander; Socha Stanisław; Sokół Antoni; Sokół Zygmunt; Solowski Jan; Sołtys Antoni; Sonkot Władysław; Soszka Stanisław; Sowicz Tadeusz; Spaczyński Czesław; Stafijowski Edward; Staszewski Jan; Stańska Aniela; Stec Piotr; Stefańska Zofia; Sterniczuk Antoni; Sternik Stanisław; Stoń Józef; Strzelec Walery; Strzelecki Józef; Suchecki Stefan; Suchowski Jan; Suchowski Jan; Sukniak Aleksander; Sułkowski Roman; Suszek Franciszek; Suszyński Jan; Sygnowski Piotr; Syroka Bolesław; Szabat Marcin; Szabrański Zygmunt; Szałaj Michał; Szczególski Bolesław; Szczepański Aleksander; Szczepański Franciszek; Szczerba Piotr; Szczygielski Franciszek; Szczygieł Jan; Szelągowski Władysław; Szelągowski Władysław; Szewc Bronisława; Szewc Stanisław; Szewczyk Jan; Szewczyk Henryk; Szewczyk Józef; Szewczyk Konstanty; Szewczyk Wasyl; Szklener Edward; Szkułat Michał; Szmurło Roland; Szpak Łukasz; Szpot Dominik; Szpot Jan; Szpot Jan; Szpuga Michał; Szubert Eugeniusz; Szumla Władysław; Szurgot Franciszek; Szychulski Tadeusz; Szydłowski Stanisław; Szydłowski Wacław; Szymanek Jan; Szymański Albert; Śliwiński Karol; Śmiech Bolesław; Śnieg Józef; Tchórzewski Marian; Tomaszczuk Stanisław; Tomczak Zygmunt; Tomczyk Stefan; Toś Tadeusz; Trembalski Wincenty; Turski Mieczysław; Tworek Józef; Tylutki Bolesław; Ufniarz Wiktoria; Ulas Bronisław; Walczak Feliks; Walenciuk Jan; Walewski Janusz; Waliszewski Michał; Wall Hipolit; Warda Władysław; Wargocki Bronisław; Wasita Piotr; Waśkiewicz Jan; Wąsik Jan; Wiącek Helena; Wiącek Jan; Wiącek Józef; Wiączek Helena; Wiączek Jan; Wieczorek Aleksander; Wieczorkowski Stanisław; Wiejak Paweł; Wielgus Tadeusz; Wierzchowski Feliks; Wijaszek Aniela; Wijko Aleksander; Winiarczyk Feliks; Wiśniewski Stanisław; Wit Adam; Witek Franciszka; Wlas Bronisław; Wodnicki Stanisław; Wojciechowski Antoni; Wojciechowski Edward; Wojciechowski Roman; Wojda Stanisław; Wojtasiewicz Mieczysław; Wojtczak Marian; Wojtkowski Władysław; Wolski Franciszek; Wołek Stanisław; Wołoszyn Władysław; Wotowski Tomasz; Woźniak Edward; Woźniak Zofia; Wójcicki Stanisław; Wójcicki Stanisław; Wójcicki Witold; Wójcik Franciszek; Wójtowicz Jan; Wrona Aleksander; Wrzał Stanisław; Wyczółkowski Michał; Wysocki Władysław; Wyszomirski Romuald; Zaborek Władysław; Zachaj Kacper; Zagrodniczek Stanisław; Zając Stefania; Zajączkowski Stefan; Zawadzki Eugeniusz; Zawadzki Stanisław; Zawadzki Zygmunt; Zborowski Maurycy; Zdunek Zofia; Zestowski Mikołaj; Zezula Michał; Zieliński Józef; Ziemba Jan; Zienkiewicz Anna; Ziętek Józef; Zimostrat Wincenty; Ziółkowski Bolesław; Ziółkowski Jan; Zmysłowski Józef; Zub Jan; Zysiak Aleksander; Żabczak Władysław; Żminda Franciszek.

Zmarli w 1943

Abramek Aleksander; Angel Johan; Babiko Eugeniusz; Banachiewicz Wacław; Banas Aleksander; Barbiński Antoni; Bartkowiak Eryk; Bazyluk Mikołaj; Bączkowski Józef; Bereza Bronisław; Besaraba Andrzej; Biedunkiewicz Ludwik; Bielecki Jan; Bliźniak Stanisław; Borys Jan; Brewiński Kazimierz; Bronisz Władysław; Burcan Piotr; Bury Adam; Cakała Jakub; Chaber Antoni; Chabros Johan; Ciepiel Helena; Czaban Stanisław; Czarnecki Wacław; Czerski Józef; Czyżniewski Józef; Ćwikliński Szczepan; Derwiński Edward; Duczak Antoni; Dudek Bolesław; Dudek Józef; Dunin Józef; Dymetr Adam; Dzieniszewski Jan; Filipiuk Stanisław; Filus Maksymilia; Finkielsztejn Tymoteusz; Fitow Marianna; Flejszer Józef; Frangrat Władysław; Gaweł Bolesław; Gawor Jakub; Gąssowski Tadeusz; Głowacki Michał; Gmiterek Aleksander; Gorzyński Waldemar; Grabczak Józef; Grabowski Jan; Grzesiuk Kazimierz; Grzybowski Bazyli; Gwiazda Kazimierz; Hajduk Władysław; Hamiak Aleksander; Harasymiuk Teodor; Hawryluk Ignacy; Hawryluk Jan; Hróżański Zygmunt; Ilczuk Klemens; Iwaniak Jan; Jabłoński Bolesław; Jabłoński Leonard; Jagielski Zygmunt; Jarski Tomasz; Jasiński Jan; Jastrzębski Franciszek; Jóżwiak Włodzimierz; Kabała Czesław; Kaczmarek Julian; Kamieniecki Stanisław; Kanaszczuk Jan; Karbowski Leon; Karpiński Józef; Kasjan Grzegorz; Kawczyński Franciszek; Kazanowski Mieczysław; Kędra Tadeusz; Kiełbasa Stanisław; Kochański Władysław; Koczura Józef; Konieczna Magdalena; Kosak Władysław; Kossowski Jan; Kot Aleksander; Kowalczyk Stanisław; Kozaczenko Karol; Kozak Stanisław; Kozibrzuch Ignacy; Kozłowski Franciszek; Książek Władysław; Kubisztal Stefan; Kucharski Konstanty; Kucharz Jan; Kunasiewicz Józef; Kujar Leon; Kulka Józef; Kundzienko Sergiusz; Kupczyński Wawrzyniec; Kurek Stanisław; Kuśmierz Józef; Kuźmiński Arkadiusz; Majewski Bolesław; Majewski Michał; Marcinkowski Zygmunt; Matysek Władysław; Matysiak Adam; Mazurkiewicz Władysław; Mejrys Józef; Michalak Stanisław; Misiurek Stanisław; Mydlarz Henryk; Nazarewicz Dmitriusz; Niemiec Władysław; Niewczasiński Stanisław; Nosal Antoni; Nowak Mieczysław; Nowosielski Stanisław; Oroń Władysław; Osiejuk Daniel; Osior Bolesław; Palinowski Czesław; Paprota Antoni; Pasek Stanisław; Pawlak Józef; Pawlenko Fiodor; Pawłowski Julian; Pełka Feliks; Pędzisz Władysław; Piątek Władysław; Piskorowski Józef; Polisiewicz Antoni; Ponumereńko Matwiej; Powroźnik Michał; Pożarowszczyk Henryk; Promotorów Ilicz; Rajczak Anna; Ratyński Bolesław; Rozwadowski Marceli; Ryba Stanisław; Rybicki Władysław; Sidor Feliks. Sieramowski Marian; Sikora Stefan; Skibińska Wiesława; Skomra Jan; Skrabucha Franciszek; Sobczak Józef; Stachurska Leopolda; Starol Katarzyna; Staruński Michał; Stefańczak Ryszard; Stryciwulk Władysław; Sutryk Józef; Syty Jan; Szczepański Jan; Szkutnik Agnieszka; Szyłkow Paweł; Szumny Antoni; Szymański Jan; Szymkiewicz Jan; Śliwiński Zygmunt; Tałanda Leonard; Trepanowski Wacław; Trzeciak Wacław; Turczyn Teofil; Tusiński Mieczysław; Tykło Józef; Tymińska Bogumiła; Ul Franciszek; Wereski Władysław; Wąsik Henryk; Widz Stanisław; Wiech Stanisław; Wiechnik Józef; Wierzbicki Michał; Wilgos Wiktor; Wilkołek Józef; Winiarczyk Grzegorz; Winiarski Jan; Wiśniewski Stanisław; Wnuczek Jan; Wojtan Walenty; Wolski Jan. Woźniak Leon; Woźniak Stanisław; Wójcik Seweryn; Wójtowicz Jan; Wypych Michał.

Zmarli w 1944

Adamczyk Wincenty; Balik Franciszek; Baranowicz Wawrzyniec; Bernat Stanisław; Białkowski Artur; Bojanow Alikind; Burtan Leszek Zygmunt; Buszko Konstanty; Chmielewski Jan; Czarnecki Stefan; Dąbrowski Wiesław; Delekta Józefa; Demkowski Adolf; Dęga Franciszek; Dzido Bolesław; Postulski Tadeusz Roman; Dudziak Jan; Dyczkowski Józef, Dynkiewicz Hipolit; Gąska Michał; Gil Jan; Gładkowski Andrzej; Gołebiowski Jan; Górski Zygmunt; Gradziuk Jan; Grat Jan; Grzegorczyk Wiktor; Gwiazdecki Wiktor; Haber; Hadyniak Kazimierz; Idczakowski Stanisław; Iwan Stanisław; Jabłoński Kazimierz; Jarosiewicz Joachim; Jarosz Jan; Jarski Czesław; Jesionowski Mieczysław; Kania Helena; Karaś Stefan; Karpiński Józef; Kaźmierczak Stanisław; Kłysiak Bronisław; Kosiorek Antoni; Kotowski Franciszek; Kozak Leon; Kozioł Włodzimierz; Kowalczyk Józef; Kowalczyk Józef; Kozubski Jan; Kropotenchew Michał; Królak Andrzej; Krzykowski Marian; Kucharski Stanisław; Kukiełka Piotr; Kulig Józef; Kułaga Adam; Kurdziel Jerzy; Kurzyński Stanisław; Kusiarski Stanisław; Kuta Antoni; Lajfert Władysław; Lenart Jan; Lenart Władysław; Łebski Tadeusz; Łubiński Franciszek; Machaj Jan; Madej Marian; Majzner Stanisław; Maliszewski Stanisław; Martychiewicz Franciszek; Mazur Andrzej; Michalczuk Bronisław; Mil Franciszek; Misiurski Leon; Mitas Rudolf; Muszalik Teodor; Niedźwiadek Jan; Niewiarowski Wacław; Nowak Anna; Ochal Kamil; Ogonek Edward; Olszewski Tomasz; Ostojadło Henryk; Ośko Edward; Paprocki Marian; Partyka Franciszek; Pawiński Leon; Pelc Jan; Pęcakowski Aleksander; Piechowiak Szymon; Pietraś Władysław; Pilaszewski Józef; Piłat Piotr; Pogodziński Antoni; Popijantus Jan; Romanowski Franciszek; Rugała Józef; Serwacki Leon; Sikora Jan; Siwerski Stanisław; Skrzypczyński Walenty; Smok Władysław; Sobiesiak Aleksander; Sobczyk Bronisław; Sobstyl Paweł, Soczewka Józef; Stachyra Józef; Stanisławek Edward; Stanisz Roman; Starobrat Franciszek; Stępiński Czesław; Strąt Maria; Szczepiński Józef; Szkarupa Włodzimierz; Szostakiewicz Piotr; Szponarowicz Andrzej; Szymanek Jan, Szymańczuk Władysław; Śledź Andrzej; Świstowski Jan; Tarasiński Michał; Targosiński Franciszek; Tcherkassow Iwan; Tchórz Iwan; Tokarski Jan; Tuszko Leon; Tylus Jan; Usow Wasyl; Wakuła Andrzej; Węgorek Tadeusz; Wiejak Wacław; Winiarczyk Stanisław; Winiarski Stanisław; Włodarczyk Roman; Wodziński Aleksander; Wojciechowski Stanisław; Wołoszyński Eugeniusz; Wójcik Władysław; Wroński Antoni.

Mogiły z sektora 8, 19 i 12

Jerzy Rossowski kpt.WP 85  Pułku Strzelców Wileńskich, zm. 17.09.1939

Jerzy Klajmen l.19, zm.1942

Weronika Bojanowska l.42, zm.1939

Por. Ludwik Rogowski l.29, zm. 17.09.1939

Antoni Urbaniak l.57, zm.1939

Stanisława Makowska zm. 1939

Stanisław Bakoś zm. 1939

Zogia Bogacz zm. 1939

Irena Kudlewska zm. 1939

Helena Milanowska zm. 1939

Raczkowski zm. 1939

Dymitr Peregin l.27, zm. 1939

Krystyna Kukuryk l.33, zm. 1939

Rysia Kukuryk l.10, zm. 1939

Zygmunt Kukuryk l.8 zm. 1939

Jan Komajda więzień Zamku Lubelskiego l.48,rozstrzelany 12.10.1939

Zofia Woch l.18, zm. 1939

Amelia Skrzypczyńska l.57, zm. 1939

Anastazja Zbyszyńska l.33, zm. 1939

Wincenty Długosz l.64, zm. 1939

Stefan Grudniewski l.49,zm. 1939

Wacław Stachyra l.26,zm. 1939

Eligiusz Radomski zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie  dn. 9.09.1939

Kazimierz Foryś zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Stanisław Fidor zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublnie dn. 9.09.1939

Maria Krawczyk l.56 zm. 1939

Bolesław Krawczyk l.62 zm. 1939

Izabela Krawczyk l.9 zm. 1939

Emil Artur Krawczyk l.5 z,. 1939

Ignacy Komar zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Jan Gitas zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Jan Szcześniak zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Jan Gozdziejewski zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Jan Kurski zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Zygmunt Dobek zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Anna Gałkówna zginęła na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Romuald Dolak zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Julian Pieniążek zginął na posterunku pracy w Zarządzie Miejskim w Lublinie dn. 9.09.1939

Trzech nieznanych żołnierzy poległych w 1939

Adolf Chorąży zm. 1943

Józef Miklis zm. 1942

[napis nieczytelny zm. 1942]

Leon Gadomski zm. 1939

Gertruda Bankowska zm. 1939

Aniela Nakonieczna zm. 1939

Jan Jankowski strażak zm. 1939

Władysław Łącznia strażak zm. 1939

Józef Jezierski strażak zm. 1939

Jan Branny zm. 1941

[napis nieczytelny zm. 1939]

Tadeusz Rossa oficer zm. 1943

[napis nieczytelny, Gilewski? szer. zm. 1939]

Wincenty Poczynowski szer. 1939

Stanisław Sidor szer. 1939

Wacław Kamiński st.szer. zm. 1939

Jan Tymowski zm. 1939

Antoni Rzepecki zm. 1939

Leon [Bałuczyński?] zm. 1939

Józef Chochoł st.sierż. zm. 1940

[ Dwie osoby, napis nieczytelny. Pierwsza osoba to Brzesiński?]

Stefan Daliński zm. 1945

Kazimierz Zając zm. 1945

Leon Dobrowsolski pchor. zm. 1945

Kazimierz Mitna zm. 1944

Irena Miksuła l.9 zm. 2.09.1939

Kuflewska Władysława l.8 zm. 2.09.1939

Kuflewska Anastazja l.5 zm. 2.09.1939

Janina l.2 zm. 2.09.1939

Antoni Wójtowski l.18 zm. 9.09.1939

Gieniuś Heniuś Homa l.3 zm. 2.09.1939

Henryk Dudek l.19 zm. 2.09.1939

Katarzyna z Kowalików Suchowa l.69 zm. 9.09.1939

Romcio Szulc l.7 zm. 9.09.1939

Walduś Szulc l.7 zm. 9.09.1939

Stanisław Romanek l.48 zm. 9.09.1939

Ludwik Cieślak chor. zm. 1940

Jan Udała zm. 1939

[Stanisław Górny szer. zm. 1939 ?]

Józef Kozak zm. 1940

Jan Pelikarz zm. 1939

Franciszek Szyba zm. 1939

Tadeusz Drozd szer. zm. 1939

Marian Świerzyński zm. 1939

Jan Strzelecki zm. 1939

Tadeusz Korzeniowski zm. 1939

Wiktor Otomański zm. 1939

Jan Kawka szer. zm. 1940

Wincentyna Nowogrodzka zm. 1939

Józef Kowalczyk zm. 1940

Aleksander Popow szer.zm. 1939

Józef Bryda szer. zm. 1939

[napis nieczytelny]

Antoni Julisz Stadnicki szer. zm. 1939

Stanisław Serafin

Henryk Duniewicz zm. 1944

[Zygmunt M…ski zm. 1944]

Czesław Fudali plut. zm.1944

Jan Mordziński plut. zm. 1944

Jan Chmura sierż. zm. 1945

Leon Ulisz szer. zm. 1943

Wiesław Wójcicki szer. zm. 1945

Józef Bogoliński szer. zm.?

Feliks [?]

Antoni Dziaworuk zm. 1944

Jan Haly zm. 1944

Jan Strużak legionista l.45, zm. 1941

Stanisław Zmora zm. 1944

Józef Skórka zm. 1945

Szymon Smyk zm. 1944

Czesław Jurkiewicz zm. [?]

Roman Jaworski s. Józefa ur. 1926 zm. [?]

Piasecki; K.Kwiatkowski, A.Lazarewski; J.Lazarewski; B.Swargiewicz; P.Osnowski; J.[Szechniewski?]

Teofil Kozioł zm. 1944

Tadeusz Radwański por. zm. 1944

Jan Pałasz zm. 1944

Jan Sielnicki szer. zm. 1944

Edward Pawlicki zm. 1945

Wacław Lechniak zm. 1944

Bronisław […ewski] zm. 1944

Adam Wierczowski zm. 1944

Ryszard Pałys szer. zm. 1945

Wacław Rendaszko szer. zm. 1945

Ludwika Świderska zm. 1945

Jan Łazuński zm. 1945

Jan Bojczuk zm. 1944

Jan [?] zm. 1944

Stanisław Mazurek zm. 1944

Władysław Stefanko szer. zm. 1944

Wiktor Nowakowski szer. zm. 1944

Aleksander Flis sztrz. zm. 1944

Gustaw Olejarczyk l.22; Emilia Nikiel l.50; Józef Wójcik l.65 zm. 2.09.1939

Mieczysław Moryl l.19; Maria Karczewska l.41 zm. 1939

Anna Pijan l.38;Danusia Pijan l.2 zm 2.09.1939

Marian Biskupski l.39 zm. 3.09.1939

Marian Kowalik l.38 zm. 30.08.1939; Jan Podczas l.23; Ireneusz Łysiak l.21 zm. 2.09.1939

Weronika Hofman l.49;Zofia Hofman l.22; Lesio Krzyżanowski l.2 zg. 2.09.1939

Marcin Kowalik l.56 zm. 30.08.1939

Jan Dominko l.52,zm. 9.09.1939

Zdzisław Arcichowski zm. 10.09.1939

Leon Skowroński l.81;Helena Łubian l.21 zm.12.12.1939

Żołnierze WP-ZWZ-AK 1939-1944 i WiN- oodz. Lwa zgrup. Zapory

Dca.Oddz. Por. Antoni Kopaczewski “Lew” l.28

St.Sierż. Stanisław Pędrak “Poleszak” l.47

Sierż. Władysław Samopolski “Anioł” l.28

Plut. Wincenty Kisielewski “Lipa” l.28

Kpr. Józef Dziechan “Pościgowy” l.22

Zabici przez UB i KBW 9.091946 w Ignasinie