O Lubelskim TG

Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne zostało założone w Lublinie 24 września 2006 roku przez grupę pasjonatów rodzinnych historii. Od początku przyświecała nam chęć zrzeszenia lubelskich miłośników genealogii w celu szlifowania warsztatu badacza rodzinnej historii. Z biegiem czasu Lubelskie TG stworzyło swoją stronę internetową oraz przeprowadzało szereg spotkań tematycznych. W 2007 roku podjęliśmy współpracę z Radiem Lublin, gdzie członkowie naszej organizacji byli zapraszani jako specjaliści w genealogii do audycji „Drzewo rodzinne”. W 2008 roku postanowiliśmy przekształcić się w organizację posiadającą osobowość prawną by dzięki temu umożliwić sobie dalszy rozwój oraz dodatkowe finansowanie naszych projektów. W 2009 roku przeprowadziliśmy udaną sesję genealogiczną w ramach Lubelskich Wykładów z Genealogii pt. Wybrane aspekty badań genealogicznych społeczności katolickiej i prawosławnej w Królestwie Polskim i na Kresach Wschodnich. Drugim ważnym projektem, który wprowadziliśmy w 2009 roku było wydawnictwo ciągłe pt. Rocznik Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Czasopismo jest wydawane raz w roku i skupia naukowców z Polski oraz zza granicy. W chwili obecnej nasza organizacja składa się z kilkudziesięciu osób, którym proponujemy działalność w różnych projektach począwszy od indeksacji źródeł, poprzez udział w szkoleniach i warsztatach genealogicznych a skończywszy na twórczości pisarskiej w ramach naszych wydawnictw. Wszystkie wymienione działania były możliwe dzięki finansowemu wsparciu członków i sympatyków Lubelskiego TG, firm prywatnych oraz instytucji państwowych. Od 2015 roku nieodzownym elementem działalności naszego stowarzyszenia są spotkania, na które jako prelegentów zapraszamy ludzi nauki oraz pasjonatów historii regionu i autorów książek. Przekrój tematyczny tych spotkań jest bardzo szeroki i sądzimy że każdy znajdzie coś dla siebie. Rok 2019 to rozpoczęcie prac nad projektem „Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej”. Od wielu lat współpracujemy z Archiwum Państwowym w Lublinie oraz Wojewódzką Radą Towarzystw Regionalnych. 

Obecnie prowadzimy trzy strony internetowe oraz fanpage na Facebooku:

 

Główna strona Lubelskiego TG: www.ltg.pl

 

Strona Rocznika Lubelskiego TG: www.rocznik.ltg.pl

 

Strona projektu „Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej”: www.poborowi.ltg.pl

Zaproszenie dla organizacji

Jesteś przedstawicielem organizacji, która chce z nami współpracować? Bardzo cieszy nas, że jesteście Państwo zainteresowani współpracą z członkami Lubelskiego TG i chcecie przystąpić do szerokiego grona miłośników genealogii. Chętnie podejmujemy współpracę z bibliotekami, muzeami, organizacjami regionalnymi, szkołami, klubami historycznymi, fundacjami, które chciałyby włączyć się do działań przy organizowaniu spotkań tematycznych, projektów wydawniczych czy wystawienniczych. Daj… Dowiedz się więcej »

Zapisz się do nas

Dołącz do nas, kształć swój warsztat i realizuj swoje pomysły.. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wstąpienia w nasze szeregi. Dzięki spotkaniom i warsztatom zdobędziesz tu specjalistyczną wiedzę w dziedzinie genealogii oraz nauk pokrewnych. Jesteśmy także otwarci na nowe wyzwania, zatem jeśli masz pomysł, przyjdź do nas i zacznijmy go wspólnie realizować. Osobom pragnącym działać… Dowiedz się więcej »