Skip to main content

Krasnystaw małżeństwa 1926

Parafia Krasnystaw – księga małżeństw – 1926

 /skorowidz z księgi metrykalnej zawiera jedynie alfabetyczny spis mężczyzn/

L.p.

Nazwisko i Imię Zaślubionego

Nazwisko i Imię Zaślubionej

Nr aktu

1

Ajnenkiel Eugeniusz Hipolit

Wróbel Helena Marja

162

2

Antoniak Andrzej

Chwaszcz Marjanna

86

3

Badio Franciszek

Małysz Franciszka

116

4

Bąk Józef

Kostrzanowska Zofja

50

5

Bąk Franciszek

Smolira Wiktorja

97

6

Bednarczuk Franciszek

Kuc Agata

12

7

Bereza Jan

Ambroży Anna

6

8

Bereza Antoni

Marczewska Marjanna

74

9

Biernat Wojciech

Tomala Marjanna

69

10

Bojarczuk Michał

Paczosa Marjanna

38

11

Bojarski Jan

Korszla Katarzyna

13

12

Bojarski Franciszek

Roth Kazimiera

32

13

Brzozowski Stefan

Werbicka Marja

113

14

Ciechański Józef

Knap Zofja

65

15

Chmielewski Jan

Seidlic (Seidlitz) Janina

37

16

Chmielewski Franciszek

Jopek Zofja

51

17

Chwała Michał

Małysz Agnieszka

24

18

Chwała Maciej

Styk Józefa

31

19

Czajkowski Wawrzyniec

Szczupak z Nosowskich Anna

76

20

Czochrowski Józef

Kłosowska Natalja Weronika

91

21

Dąbrowa Aleksander

Bełz Anastazja

112

22

Dąbrowski Jan

Jabłońska Helena

57

23

Domański Józef

Wojciszko Katarzyna

11

24

Domański Władysław

Iłowiecka Wiktorja

17

25

Domański Ignacy

Patyra Józefa

110

26

Drab Władysław

Gawłowska Ludwika

98

27

Dudzik Władysław

Darmochwał Marjanna

117

28

Dziedzic Józef

Rogozińska Jadwiga Antonina

137

29

Dziurka Piotr

Gruszecka Anna

79

30

Frącek Jan

Mazurek Katarzyna

150

31

Gawron Antoni

Łach Nadzieja

26

32

Gleń Władysław

Siwiec Antonina

154

33

Głowacki Antoni

Brzyszko Helena

107

34

Gmiter Stanisław

Kostrzanowska Agata

47

35

Grabek Jan

Czajkowska Anna

10

36

Gralak Michał

Mąka Aniela

7

37

Grudziński Jan

Marczewska Katarzyna

95

38

Grudziński Adam

Boruchalska Bronisława

122

39

Grzybowski Jan

Kowalczyk z Wyrostków Franciszka

100

40

Halczuk Paweł

Cimińska Ludwika

160

41

Hawryluk Antoni

Żelazna Wiktorja

120

42

Ilczuk Aleksander

Kowalczyk Aniela

131

43

Iłowiecki Władysław

Oleszczuk Marjanna

35

44

Jachorek Franciszek

Antoniak Marjanna

66

45

Jakimiak Andrzej

Mąka Katarzyna

88

46

Jałocha Kazimierz

Goździuk Michalina

114

47

Jasiński Antoni

Waręcka Marjanna

72

48

Jurkiewicz Paweł

Domańska Zofja

124

49

Kalinowski Bolesław

Rybczyńska Julja

161

50

Kalisiewicz Józef

Bożko Bronisława

54

51

Kalman Jan

Morylowska Zofja

111

52

Kaniewski Jan

Galewska Tekla

78

53

Karczmarek Wojciech

Grzesiak Wiktorja

63

54

Kargul Jan

Nowacka z Miszczaków Aniela

145

55

Karpiński Ignacy

Banach Wiktorja

61

56

Kasprzak Łukasz

Frej Olga

19

57

Kasprzak Grzegorz

Pawelec Józefa

118

58

Kasprzak Jan

Bochyńska Marjanna

132

59

Kaźmierczak Jan

Perestaj Franciszka

104

60

Kiszczak Leon

Mataczyńska Agata

8

61

Kłosiński Józef

Kapusta Eugenja

115

62

Knap Franciszek

Nowacka Marjanna

21

63

Knap Feliks

Smorga z Ciechanów Marjanna

89

64

Kobylański Błażej Bronisław

Kamieniecka z Karaudów Marjanna

143

65

Kołodziejczyk Michał

Jabłońska Zofja

45

66

Korzeniowski Stanisław

Patyk Helena

39

67

Kostecki Paweł

Gołębiowska Aniela

34

68

Kostrzanowski Antoni

Ignatiuk Anna

49

69

Kowalczyk Andrzej, poster.

Parzymies Wiktorja

48

70

Kowalczyk Jan

Sokół Marjanna

90

71

Kowalczyk Jan

Kalman Feliksa

141

72

Kowalski Antoni

Kurzak Janina

29

73

Kowalski Stanisław

Sochacka Franciszka

44

74

Kozorys Michał

Pastuszak Marjanna

81

75

Krawczyk Stanisław

Pawelec Franciszka

140

76

Krzak Stanisław

Dąbska Marjanna

58

77

Książek Stanisław

Franczewska Feliksa

153

78

Kubik Gustaw Jan, plut.

Dąbrowska Helena

102

79

Kula Jan

Grzesiak Anna

105

80

Leszczyński Bronisław

Gleń Aniela

121

81

Leszczyński Jan

Franaszczak Helena

159

82

Lewandowski Józef

Gąsiorek Marjanna

1

83

Lis Antoni

Marek Marjanna

80

84

Lisowski Bronisław

Stanisławek Bronisława

62

85

Lizut Wawrzyniec, plut.

Nowińska Florentyna

52

86

Łaska Michał

Dziwulska z Biegaczów Józefa

101

87

Łuszczak Jan,st. sierż.

Mazur Wiktorja

84

88

Majewski Stanisław

Chmielewska Katarzyna

16

89

Makuch Antoni

Szuran Marja

96

90

Malinowski Stanisław

Gleń Walerja

126

91

Maluga Jan

Szewczuk z Borysów Anna

123

92

Małysz Michał

Zaprawa Aniela

22

93

Małysz Stanisław

Burdzicka vel Burda Stanisława

60

94

Mańkowski Jan

Korzeniowska Aniela

119

95

Marczak Piotr

Mil Magda Magdalena

87

96

Marek Antoni

Lis Franciszka

20

97

Marucha Jan

Berbeć Marjanna

36

98

Marucha Jan

Borys Agata

139

99

Mazurczak Franciszek

Okólska Agnieszka

109

100

Mazurek Antoni

Konczyńska Anastazja

14

101

Mazurek Jan

Marczewska Aniela

93

102

Mazurkiewicz Antoni

Manachiewicz Anna

71

103

Michalak Franciszek

Czyż Agata

144

104

Mielnicki Józef

Szymańska z Ciechanów Rozalja

73

105

Mielnicki Jan

Dzik Zofja

157

106

Mielniczuk Józef

Steć Marja

23

107

Mika Adam

Zaliwska Aniela

151

108

Mirecki Władysław

Siemko Marjanna

15

109

Niewęgłowski Stanisław Teodor

Kuśmierska Ewelina

85

110

Nizioł Piotr

Dobosz Anna

94

111

Paczos Józef

Gralak Franciszka

5

112

Paczosa Stanisław

Marczewska Anna

142

113

Panas Andrzej

Sawicka z Rogowskich Katarzyna

92

114

Parczyński Andrzej

Małysz Anna

129

115

Patyra Władysław Stanisław

Wrona Marjanna

43

116

Patyra Antoni

Patyra Helena

147

117

Pawelec Wojciech

Kulczyńska Wiktorja

158

118

Perestaj Jan

Dziedzic Franciszka

4

119

Perestaj Józef

Szymaniak Władysława

9

120

Petla Jan

Podgórska Bronisława

28

121

Pędziński Józef

Gołębiowska Olga

83

122

Piątkowski Stanisław

Antoniak Marjanna

136

123

Pietraś Józef

Terlecka Antonina

134

124

Pietrzak Władysław

Rogowska Marjanna

70

125

Piętal Jan

Gralak Anna

99

126

Podgórniak Leon

Grabińska Katarzyna

42

127

Podgórski Franciszek

Książek Karolina

27

128

Poniedziałek Feliks

Dzik Marjanna

125

129

Poznański Kazimierz

Banaszkiewicz Władysława

108

130

Prokop Jan

Badio Marjanna

59

131

Raczkowski Stanisław

Marczewska Marjanna

64

132

Rapa Jan

Tymicka Katarzyna

40

133

Roman Stanisław

Chmielewska Aniela

138

134

Rudnicki Stanisław

Dobosz Marjanna

128

135

Rybczyński Franciszek

Olszewska Katarzyna

67

136

Rysiak Antoni

Żelaz z Pędzińskich Marja

103

137

Sadlak Franciszek

Patyra Rozalja

82

138

Sawa Michał

Wojtal Agata

18

139

Sęczkowski Jan

Żebrowska Bronisława

58

140

Siemko Mikołaj

Mirecka z Zagożdżonów Katarzyna

46

141

Siewak Józef

Bochyńska Aniela

156

142

Skrzyp Michał

Grudzińska Józefa

68

143

Smalira Stanisław

Kuźmicka z Czerniejów Marja

148

144

Smorga Wojciech

Miszczak Bronisława

75

145

Sroka Edward Karol

Słabek Helena

77

146

Stacjoński Władysław Antoni, sierż.

Mazurek Stefanja

53

147

Steć Piotr

Bodia Agnieszka

155

148

Stopczański Władysław Karol

Tarnogórska Anna

133

149

Strąk Aleksander

Roman Agata

25

150

Szalony Michał

Kazanowska z Ilczuków Stanisława

127

151

Szarugiewicz Karol

Podolska Władysława

2

152

Szarugiewicz Władysław

Pisarska Helana

135

153

Tracz Jan

Smyk ze Strąków Aniela

55

154

Tymicki Józef

Orlean Walerja

146

155

Warchulski Stanisław

Grzesiak Agata

3

156

Warchulski Paweł

Czaban Aniela

33

157

Weremek Stanisław

Żebrowska Aniela

106

158

Wójcik Franciszek

Wożakowska Marjanna

30

159

Wojciszko Michał

Pałdyńska Bronisława

152

160

Wojtaszak Bolesław

Pomarańska Franciszka

149

161

Wosiura Paweł

Babis Bronisława

130

162

Zadrąg Józef

Korzeniowska Marjanna

41

Ks. Prałat Bronisław Malinowski 1920-1946

 Dziekan dekanatu Lubelskiego Ks. S. Jankowski

 Dostrzeżone błędy i uwagi:

 w skor. zapisano: Wojcik Franciszek nr 30 a w akcie Wójcik Franciszek chociaż na marginesie też Wojcik Franciszek

 w skor. zapisano: Stacjoński Władysław Antoni nr 53 a w akcie Stacjoński Władysław Zacharjasz Antoni

 w akcie zapisano: Burdzicka vel Burda Stanisława nr 60 ale panna młoda podpisała się Burdzicka
Stanisława

 w akcie zapisano: Marek Marjanna nr 80 ale nowozaślubiona podpisała się Markówna Marja

 w skor. zapisano: Antoniuk Andrzej nr 86 a w akcie Antoniak Andrzej

 w akcie zapisano: 1° Ciechańska 2° Smorga z Ciechanów Marjanna nr 89

 w skor. zapisano: Mizioł Piotr i Nizioł Piotr nr 94 a w akcie tylko Nizioł Piotr i tak też podpisał się pod aktem sam zainteresowany

 w skor. zapisano: Kazimierczak Jan nr 104 a w akcie Kaźmierczak Jan ale na marginesie też Kazimierczak Jan

 w akcie zapisano Brzyszko Helena nr 107, nowozaślubiona podpisała się pod aktem Helena Brzyszkówna a inna forma to Brześko

 w akcie zapisano: Kapusta Eugenja nr 115 ale nowozaślubiona podpisała się pod aktem Eugienja Kapusta

  w akcie zapisano: Babis Bronisława nr 130 ale jej siostra w 1916 roku została zapisana jako Babisz
Natalia

  w skor. zapisano: Paczos Stanisław nr 142 a w akcie Paczosa Stanisław

  w skor. zapisano: Kargól Jan nr 145 a w akcie Kargul Jan ale na marginesie też Kargól Jan

 w skor. zapisano: Wojtaszek Belesław nr 149 a w akcie Wojtaszak Bolesław

 w akcie zapisano: Mika Adam i Zaliwska Aniela nr 151 wzięli ślub 14.11.1926 r. w Zamościu co potwierdzono 21.11.1926 r. w Krasnymstawie

 dopisane Misiński Aleksander, nr 163 ale bez aktu

 Na podstawie materiałów udostępnionych w Internecie opracował Stanisław Stefańczyk, Lublin 03.01.2014 r.