Skip to main content

Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15 [Fragment ze spisem] – Wieńczysław Kowalski

Wykaz  poległych, zaginionych bez wieści, zmarłych z odniesionych ran oraz skreślonych ze stanów pułków osób zmobilizowanych do  armii rosyjskiej w latach 1914 – 1915, będących mieszkańcami powiatu krasnostawskiego.

Opracowany na podstawie ankiet i list służby Krasnostawskiego Urzędu Powiatowego do Spraw Wojskowych APL sygn. 26

Tekst ten stanowi fragment maszynopisu:

Wieńczysław Kowalski.
Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15.
Lista poległych i zaginionych.
Lublin 2004

Prawa do wykazu zastrzeżone.  Przedruk lub cytaty tylko za podaniem źródła i autora.

Kontakt w sprawie losów osób, których nazwiska zostały zamieszczone w katalogu,  pod adresem : domnawsi@wp.pl


Adelberg Icek- Michel s. Dawida
Antoniak Feliks s. Antoniego
Banach Łukasz s. Antoniego
Banaszak Stanisław s. Mateusza
Banaszak Stanisław s. /nieznanego ojca/ 
Baran Michał s. Jana
Bednarczyk Józef s. Andrzeja
Blendkowski Władysław s. Józefa
Błaziak Szymon s. Ignacego
Bodek Jan s. Pawła
Bojar Stachij s. Jana
Bratos Jan. S. Michała
Bubicz Sylwester s. Jana
Bukała Michał s. Piotra
Charkot Andrzej s. Antoniego
Chmielewski Michał s. Józefa
Chodolak Jan s. Mikołaja
Cholczyński Stanisław s. Łukasza
Czajka Antoni s. Józefa
Czapnicki Józef s. Hieniewa-Hiliewa
Dębicki Stanisław s. Pawła
Denis Paweł S. Pawła
Długoś Paweł s. Jacentego,
Dropek Jan s. Andrzeja,
Dubaj Marcin s. Jana,
Dufiński Antoni s. nieznanego ojca
Dulępski Stanisław s. Michała,
Dzik Stanisław s. Stanisława
Dzirba Michał s. Ignacego,
Faszing  Juma s. Jankiela Herszka
Fidajewicz Roman s. Mikołaja
Frajman Mordka Hersz s. Szymona
Głowacki Grzegorz s. nieznanego ojca
Goleniak Andrzej s. Jana
Goncarz Fan s. Feliksa
Górny Franciszek s. Fomowa
Górny Stanisław s. Franciszka
Grabczak Marcin s Andrzeja
Grabiec Marcin s. Wojciecha
Herec  Franciszek s. Stanisława
Jabłoński Walenty s. Jakuba
Janczak Władysław s. Franciszka
Jaremek Antoni s. Wojciecha
Jaszak Mikołaj s Bartłomieja
Jaszak Stanisław s. nieznanego ojca
Kaczmarek  Szymon s. Jana
Kałużniak Jan s. Andrzeja
Kamajda Jan s. Marcina
Kamieniecki Franciszek s. Michała
Karaś Michał s. Andrzeja
Kasprzak ton-Kajetan s. Fomicza
Kaszak Andrzej s. Józefa
Kisiak Foma S. Józefa
Kiszczak Antoni s. Tomasza
Kmieć Karol s. Stanisłąwa
Kondracki Feliks s. Mikołaja
Korbus Feliks s. Marcina
Kość Marcin s. Fomowa
Kot Józef s. Pawła
Kowalik Jan s. nieznanego ojca
Koziełek Andrzej s. Antoniego
Krasowski  Paweł s. Jana
Krawczyk Stanisław s. Franciszka
Krawczyk Walenty s. Andrzeja
Kruk Marcin s. Jakuba
Krukowski Michał s. Antoniego
Krukowski Wojciech s. Jana
Krukowski Jan s. Pawła
Kuczmara Ignacy s. Antoniego
Kudrej Marcin s. Szymona
Lachowicz Mateusz s. Szczepana
Lerer Józef s. Moszka
Litwin Michał s. Jana
Łupina Stanisław s. Antoniego, (tekst nieczytelny)
Madej Piotr s. Franciszek
Madej Andrzej s. Michała, (tekst nieczytelny)
Magdziarz Jan s. Michała
Marchewa Eustachy s. Stefana
Marcinkowski Karol s. Piotra
Marczewski Franciszek s. Antoniego
Matacz Jacenty s. Franciszka (tekst nieczytelny)
Mazur Michał s. Adama
Mazurek Dominik s. Franciszka
Mazurek Laurenty s. Wincentego
Mazurek Ludwik s. Stanisława
Miazga Aleksander s. (brak danych)
Misa Ignacy s. Ludwika
Mochnia Franciszek s. Bernarda
Mordka Hersz Frajman s. Szymona
Mrozek Jan s. Antoniego
Nadolski Paweł s. Pawła
Oleszczuk Filip s. Jana
Pastuszek Mateusz s. Pawła
Patyra Andrzej s. Andrzeja
Pawełczak Ludwik s. Michała
Piasecki Władysław Piotr s. Antoniego
Pieczykolano  Jan s. Fomicza
Pieczykolano Józef s. Józefa
Pietrzyk Andrzej s. Kazimierz
Pituch Paweł s. Aleksandra
Pitucha Błażej s. Leona
Pizon Jan s. Michała
Plizga  Jan s. Andrzeja
Podgómiak Ignacy s. Laurentego
Proskura Stanisław s. Macieja
Przychadaj Fan s. Jakuba
Psujek Stanisław s. Franciszka
Rajter Jan s. Wojciecha
Ruban Jan s. Andrzeja
Rymarz Stanisław s. Józefa
Semczuk Wincenty s. Jana
Skiba Józef s. Antoniego
Smyk Feliks s. Józefa
Suchodolski Teodor Eustachy s. Eustachego Edwarda
Szafir Uszer s. Abrama
Szczygieł Michał s. Jana
Szlajna Icek-Wolf s. Bruliewa-Herszka
Szpak Stanisław s. Ignacego
Szymaniak Antoni s. Stanisława
Szymański Józef. S. Michała
Scibor Jan s. Wojciecha
Scibor Franciszek s. Wojciecha
Śmiech  Jan s. Pawła
Tomiło Józef s. Jana
Tukendorf Franciszek s.Walentego
Turek Wojciech s. Józefa
Wajler Władysław s. Fomicza
Walczak Ignacy s. Antoniego
Wencławek Laurenty s. Wojciecha
Wojtowicz Fiodor s. Józefa
Woźnica  Jan s. Fomina
Wójtowicz Jan s. Laurentego
Wrona Mateusz s. Antoniego
Wypych Filip s. Mateusza
Wysocki Józef s. Adolfa
Zalewski Wojciech s. Pawła
Zdybel  Józef s. Antoniego
Ziemba Ignacy s. Józefa
Zjajka Michał s. Franciszk
Autor

Wieńczysław Kowalski.
Powiat krasnostawski w okresie Wielkiej Wojny 1914-15.
Lista poległych i zaginionych.
Lublin 2004

Prawa do wykazu zastrzeżone.  Przedruk lub cytaty tylko za podaniem źródła i autora.

Kontakt w sprawie losów osób, których nazwiska zostały zamieszczone w katalogu,  pod adresem: domnawsi@wp.pl